Szukaj
Konto

Associated Press: Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow trafił do szpitala. Kreml zabiera głos

14.11.2022 10:41
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow
Źródło: PAP/EPA/MICK TSIKAS
Komentarzy: 0
Jak podaje agencja Associated Press, po przylocie na szczyt G-20 na Bali rosyjski szef MSZ Siergiej Ławrow trafił do szpitala. Informacje mieli przekazać indonezyjscy urzędnicy. Głos w sprawie zabrała rzeczniczk prasowa rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, która… zdementowała te informacje.

Associated Press informuje, że trzech indonezyjskich urzędników przekazało informacje o tym, że Siergiej Ławrow z powodu choroby serca trafił na Bali do szpitala. Urzędnicy chcieli pozostać anonimowi, ponieważ nie byli upoważnieni do informowania o tej sprawie.

Ławrow miał zostać zabrany do szpitala Sanglah w stolicy prowincji, Denpasar. Szpital do czasu publikacji nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Kreml dementuje

Informacje zostały zdementowane przez rzeczniczkę prasową rosyjskiego MSZ Marię Zacharową, która poinformowała, że doniesienia medialne o pobycie Ławrowa w szpitalu są fałszywe.

- napisała Zacharowa na Telegramie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 14.11.2022 10:41
Źródło: Onet.pl/ Twitter/ Associated Press