Kommiersant: Delegacje USA i Rosji spotkały się w Ankarze. Negocjują ważne porozumienie

Według rosyjskiego dziennika Kommiersant do spotkania delegacji doszło w stolicy Turcji - Ankarze. Warto zaznaczyć, że rosyjska niezależna gazeta jest jedynym źródłem, które przekazało, że spotkanie miało miejsce. Reuters poinformował, że źródła agencji nie są w stanie potwierdzić tego zdarzenia.
Siergiej Naryszkin uczestnikiem spotkania
Według rosyjskiej gazety Amerykanie oraz Rosjanie mają negocjować porozumienie dotyczące zmniejszenia strategicznej broni ofensywnej. Na spotkaniu ma być obecny szef rosyjskiego wywiadu Siergiej Naryszkin. Innych członków obu delegacji nie podano z imienia i nazwiska.
Kommiersant twierdzi, że być może na agendzie znalazła się umowa [Strategic Offensive Reductions Treaty - przyp. red.] podpisana w 2002 roku w Moskwie przez Georga Busha oraz Władimira Putina, która zakłada redukcję liczby głowic jądrowych do określonego poziomu w ciągu najbliższej dekady od chwili spotkania. Nie wiadomo jednak, które z punktów porozumienia miałyby być przedmiotem dyskusji.
Rosyjski dziennik zaznacza, że rozmowy odbywają się w tle toczącej się na Ukrainie wojny, podczas której Kreml niebezpośrednio sugerował ewentualne użycie broni jądrowej.
Trump zwolnił prokurator generalną USA
Gen. Wroński: Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą twardą alternatywę

UE wstrzyma pomoc dla Ukrainy? Berliner Zeitung: Nie chodzi tylko o sprzeciw Orbana
Niemiecki raport obnaża system Ukrainy: korupcja to tylko wierzchołek góry lodowej

Nauczyciel historii na czele kompanii saperów? Nietypowy przydział mobilizacyjny


