Kommiersant: Delegacje USA i Rosji spotkały się w Ankarze. Negocjują ważne porozumienie

Delegacje z USA oraz Rosji spotkały się w stolicy Turcji. Strony mają negocjować porozumienie dotyczące strategicznej broni ofensywnej – twierdzi rosyjski dziennik Kommiersant.
Szef rosyjskiego wywiadu Siergiej Naryszkin Kommiersant: Delegacje USA i Rosji spotkały się w Ankarze. Negocjują ważne porozumienie
Szef rosyjskiego wywiadu Siergiej Naryszkin / fot. kremlin.ru / President of Russia / CC BY 4.0

Według rosyjskiego dziennika Kommiersant do spotkania delegacji doszło w stolicy Turcji - Ankarze. Warto zaznaczyć, że rosyjska niezależna gazeta jest jedynym źródłem, które przekazało, że spotkanie miało miejsce. Reuters poinformował, że źródła agencji nie są w stanie potwierdzić tego zdarzenia.

Siergiej Naryszkin uczestnikiem spotkania

Według rosyjskiej gazety Amerykanie oraz Rosjanie mają negocjować porozumienie dotyczące zmniejszenia strategicznej broni ofensywnej. Na spotkaniu ma być obecny szef rosyjskiego wywiadu Siergiej Naryszkin. Innych członków obu delegacji nie podano z imienia i nazwiska.

Kommiersant twierdzi, że być może na agendzie znalazła się umowa [Strategic Offensive Reductions Treaty - przyp. red.] podpisana w 2002 roku w Moskwie przez Georga Busha oraz Władimira Putina, która zakłada redukcję liczby głowic jądrowych do określonego poziomu w ciągu najbliższej dekady od chwili spotkania. Nie wiadomo jednak, które z punktów porozumienia miałyby być przedmiotem dyskusji.

Rosyjski dziennik zaznacza, że rozmowy odbywają się w tle toczącej się na Ukrainie wojny, podczas której Kreml niebezpośrednio sugerował ewentualne użycie broni jądrowej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Awans Polski możliwy nawet w przypadku porażki z Argentyną [ANALIZA] Wiadomości
Awans Polski możliwy nawet w przypadku porażki z Argentyną [ANALIZA]

Polscy piłkarze mogą zakwalifikować się do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze nawet jeśli przegrają w środę z Argentyną, ale różnicą nie większą niż trzy gole. Będzie to jednak zależało od wyniku meczu Meksyku z Arabią Saudyjską. Remis lub wygrana biało-czerwonych na pewno da im awans.

New York Times: Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd Wiadomości
"New York Times": Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd

Zachód sądził, że po upadku ZSRR wojna z użyciem artylerii i czołgów w Europie już nigdy się nie powtórzy, stąd zmniejszał zapasy broni. Agresja Rosji na Ukrainę wykazała jednak, że to był błąd – pisze "New York Times".

Śmierć białoruskiego ministra. Mógł zostać otruty Wiadomości
Śmierć białoruskiego ministra. "Mógł zostać otruty"

Szef białoruskiego MSZ Władimir Makiej zmarł w sobotę. Ani MSZ, ani oficjalne media, nie podają na razie więcej szczegółów na temat śmierci ministra. Na Twitterze ministerstwa spraw zagranicznych pojawiła się krótka informacja: „dzisiaj zmarł nagle minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej”.

Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji Wiadomości
Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Celebrytka poinformowała o swojej decyzji

W ostatnim czasie głośno było o powrocie Kurdej-Szatan, celebrytki, która straciła wiele lukratywnych kontraktów po tym jak w odrażający sposób zaatakowała Straż Graniczną, na ekrany telewizorów.

Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską Wiadomości
"Niemcy od 30 lat nie przestrzegają traktatu z Polską"

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski udzielił wywiadu portalowi Do Rzeczy.

Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe