Eksplozja we wsi Przewodów. Media: Joe Biden przekazał, że wybuch wywołał pocisk ukraińskiej obrony

We wtorek po godz. 15:00 - jak przekazali przedstawiciele polskich władz - na terenie leżącej niedaleko granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk; w wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch obywateli Polski. Tego dnia siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.
Joe Biden zabrał głos
Już wcześniej Joe Biden wskazywał, iż jest "mało prawdopodobne", że rakieta, która spadła na Polskę, została wystrzelona z Rosji. Zastrzegał przy tym, że konieczne będzie wyjaśnienie sytuacji.
Dziś rano urzędnicy amerykańscy powiadomili, że według wstępnych ustaleń rakieta, która uderzyła w Polskę, "została wystrzelona przez siły ukraińskie w zbliżający się rosyjski pocisk".
Ukraińcy chcieli wwieźć Rosjan do Polski. Pilny komunikat Straży Granicznej
Trump zwolnił prokurator generalną USA
Gen. Wroński: Jeżeli USA wyjdą z NATO, stworzą twardą alternatywę

UE wstrzyma pomoc dla Ukrainy? Berliner Zeitung: Nie chodzi tylko o sprzeciw Orbana
Niemiecki raport obnaża system Ukrainy: korupcja to tylko wierzchołek góry lodowej



