„Oto, co robią ratuszowe trolle”. Ktoś usiłuje skompromitować dziennikarza ujawniającego sekrety wrocławskiego ratusza?

„Prezes Aquaparku Grzegorz Kaliszczak powołał do życia Radę Programową. Kto wchodzi w jej skład? Ile się w niej zarabia? Czym się rada zajmuje? Te informacje są bezczelnie ukrywane. To jest plucie na transparentność i kpina ze społeczeństwa” – pisze wrocławski dziennikarz „Super Expressu” Marcin Torz. A tymczasem w sieci pojawiają się zdjęcia, które mają go „skompromitować”.
Ratusz we Wrocławiu „Oto, co robią ratuszowe trolle”. Ktoś usiłuje skompromitować dziennikarza ujawniającego sekrety wrocławskiego ratusza?
Ratusz we Wrocławiu / Wikipedia CC BY 3,0 Jacek Halicki

Dziękuję politykom opozycyjnym z  @nowa_nadzieja za telefony z gratulacjami w związku z ujawnieniem bulwersujących faktów dotyczących @wroclaw_info i @SutrykJacek. Szkoda tylko, że nawet wtedy mówicie jakby szeptem

– napisał dziś na Twitterze Marcin Torz.

Gratulacje, Panie Marcinie!

– odpowiedział mu tajemniczy profil „Out of context Marcin Torz”, publikując zdjęcie, najprawdopodobniej screen z nagrania, na którym dziennikarz wygląda, jakby pił wódkę.

 

„Nie przestraszycie mnie”

Oto co robią ratuszowe trolle, podległe @SutrykJacek. Czy tak działa Urząd Miejski Wrocławia? Dostawałem też pogróżki. Aż tak się boicie, że zniżacie się do takiego poziomu?! Wy jesteście urzędnikami!  Obrzydliwe, co robicie. Wstrętne. Ale pamiętajcie: nie przestraszycie mnie!!

– komentuje Marcin Torz.

Ktoś powiązany z prezydentem Wrocławia @SutrykJacek jest skrajnym idiotą, skoro wyciąga zdjęcie z monitoringu miejskiej spółki, do „skompromitowania” dziennikarza. Policja będzie w stanie sprawdzić ile osób w ostatnim czasie korzystało z dostępu do nagrań

– komentuje Marcin Dobski, dziennikarz śledczy Salonu24.

WOW! Ktoś wyciągnął zdjęcie z monitoringu stadionu MIEJSKIEGO we Wrocławiu, żeby skompromitować (czym właściwie? piciem na meczu?) dziennikarza, zajmującego się sprawami wrocławskiego samorządu i osobiście @SutrykJacek. Tam UODO powinno właśnie wjeżdżać na pełnej petardzie

– komentuje adwokat Marcin Leonarski.

Jak dotąd do sprawy nie odniósł się w sieci prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, choć wielu komentatorów oznacza go w swoich wiadomościach.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew Wiadomości
"Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew"

Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec zostały przedstawione przez polskich ambasadorów w kilkunastu państwach; jest pozytywny odzew, w zdecydowanej większości stolic są one przyjmowane ze zrozumieniem, padły nawet propozycje mediacji - przekazał PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami Wiadomości
Niemcy: Oferta "Patriotów" dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami

Według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce, jest nadal aktualna - pisze we wtorek agencja Reutera. O aktualności propozycji zapewniła we wtorek także minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Kariera polskiego Pioruna. Podpisany kontrakt z kolejnym krajem Wiadomości
Kariera polskiego "Pioruna". Podpisany kontrakt z kolejnym krajem

Polskie systemy rakietowe "Piorun" wejdą na wyposażenie Sił Zbrojnych Norwegii. System produkowany jest przez Spółkę MESKO S.A. ze Skarżyska – Kamiennej, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce Wiadomości
Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce

Janusz Waluś, który od 30 lat przebywa w więzieniu w RPA – został ugodzony nożem przez współwięźnia. Polak na podstawie decyzji sądu z 21 listopada miał w ciągu 10 dni opuścić w ramach warunkowego zwolnienia miejsce swojego dotychczasowego pobytu.

Minister Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Znamy tematy rozmowy Wiadomości
Minister Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Znamy tematy rozmowy

Kwestia tragedii, do której doszło w Przewodowie i wsparcie amerykańskich ekspertów w śledztwie - były, jak przekazał wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, wśród tematów jego rozmowy z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem.Rozmowa dotyczyła także współpracy militarnej - dodał minister.

Zapytano Polaków o ataki opozycji na rząd. Znamy wyniki sondażu Wiadomości
Zapytano Polaków o ataki opozycji na rząd. Znamy wyniki sondażu

Pracownia Social Changes zapytała Polaków : "Czy według Pani/Pana politycy opozycji w Polsce powinni ograniczyć ataki na rząd w związku z toczącą się na Ukrainie wojną i związanym z tym zagrożeniem dla naszego kraju?". Znamy wyniki.

Dreszcz gniewu na karku. Mocne słowa prezydenta nt. Rosji Wiadomości
"Dreszcz gniewu na karku". Mocne słowa prezydenta nt. Rosji

Jesteśmy gotowi bronić się przed rosyjskim ciemiężcą - mówił prezydent Andrzej Duda podczas apelu z okazji Dnia Podchorążego oraz 192. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Podkreślił, że Rosja, która w 1830 roku była zaborcą, dzisiaj próbuje podporządkować sobie wolną, suwerenną i niepodległą Ukrainę.

Żaryn nie ma wątpliwości. Rosyjska i białoruska propaganda działają przeciw wizerunkowi Polski i prezydenta Wiadomości
Żaryn nie ma wątpliwości. "Rosyjska i białoruska propaganda działają przeciw wizerunkowi Polski i prezydenta"

Rosyjska i białoruska propaganda prowadzą działania wymierzone w wizerunek Polski oraz bezpośrednio w wizerunek prezydenta - napisał w alercie dotyczącym dezinformacji pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

[Wywiad] Adam Bujak: Na Wawelu splata się polskość z chrześcijaństwem Wiadomości
[Wywiad] Adam Bujak: Na Wawelu splata się polskość z chrześcijaństwem

– Właściwie to każde miejsce na Wawelu nasycone jest świętością. Gdzie byśmy nie przystanęli, to skłania nas to do refleksji, a przede wszystkim do modlitwy i zadumy – mówi Adam Bujak, fotograf i członek Kapituły Orderu Orła Białego, o nowym albumie „Wawel. Skarbiec wiary i polskości”. 

Jerzy S. usłyszał zarzuty. Tak miał się tłumaczyć podczas przesłuchania Wiadomości
Jerzy S. usłyszał zarzuty. Tak miał się tłumaczyć podczas przesłuchania

Aktor Jerzy S. pojawił się we wtorek w Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza. Ma to związek ze zdarzeniem, do którego doszło 17 października w Krakowie. S. został przesłuchany i miał usłyszeć zarzuty z art. 178a – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe