Rada Miasta zgodziła się na zwolnienie przewodniczącego Solidarności w IKEA Industry Lubawa. „S” protestuje!

Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lubawa wyrażono zgodę na zwonienie Dariusza Kawki, przewodniczącego organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa, delegata Europejskiej Rady Zakładowej IKEA Industry i jednocześnie radnego Rady Miasta Lubawa. O sprawie informują związkowcy z Solidarności w IKEA Industry, których zdaniem decyzja Rady jest wynikiem nieugiętej postawy Dariusza Kawki jako radnego, „który wykonując swój mandat, zawsze na względzie ma przede wszystkim dobro mieszkańców”.
 Rada Miasta zgodziła się na zwolnienie przewodniczącego Solidarności w IKEA Industry Lubawa. „S” protestuje!
/ fot. M. Kukuła

Solidarność w IKEA Industry informuje, że dziś, 18 listopada 2022 r. odbyła się XLVII nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa w sprawie wniosku pracodawcy IKEA Industry Lubawa Spółka z o.o. o wyrażenie zgody przez Radę na wypowiedzenie umowy o pracę w trybie art. 52 z przewodniczącym organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa, delegatem Europejskiej Rady Zakładowej IKEA Industry i jednocześnie radnym Rady Miasta Lubawa Dariuszem Kawką.

– Niestety większość radnych, w tym wszyscy radni z komitetu wyborczego burmistrza miasta Lubawa Macieja Radtke – pomimo przedstawionej argumentacji dot. nieprawidłowości prawnych zastosowania art. 52 (brak podstaw, przedawnienie przytoczonych sytuacji) oraz powiązanie jednej z przyczyn z pełnieniem funkcji radnego, wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy – informuje Michał Kukuła, przewodniczący Solidarności w IKEA Industry i IKEA Retail.

Dariusz Kawka jest znanym w społeczności lokalnej działaczem społecznym podejmującym działania na rzecz lokalnej społeczności w wielu wymiarach społecznych.

Solidarność protestuje

– Dzisiejsza decyzja Rady jest niegodnym działaniem powodującym szkodę wielu mieszkańców i ich rodzin, miasta, gminy Lubawa oraz powiatu iławskiego i ościennych gmin zatrudnionych w IKEA Industry. Dzisiejsza decyzja Rady jest wynikiem dotychczas nieugiętej postawy Dariusza Kawki jako radnego, który wykonując swój mandat, zawsze na względzie ma przede wszystkim dobro mieszkańców – przekonuje Michał Kukuła.

W dzisiejszym posiedzeniu Rady jako wsparcie Dariusza Kawki udział wzięli: mieszkańcy Lubawy, pracownicy Ikea Industry Lubawa, przedstawiciele Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, przewodniczący i członkowie Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „Solidarność”, przewodniczący Związku Zawodowego Budowlani działającego w IKEA Industry, radny powiatu iławskiego, członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” IKEA Industry Lubawa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

O tym decyduje Narodowy Bank Polski a nie rząd - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. Mają zmasakrowany mózg [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. "Mają zmasakrowany mózg" [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. "Mają zmasakrowany mózg" - atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym – poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe