„Kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić”. Prezydent Duda ostro odpowiada na artykuł Onetu

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił skomentować artykuł, który ukazał się na łamach portalu onet.pl pt. „Rząd wiedział o ukraińskiej rakiecie w Przewodowie. «Zapadła konsternacja»”, w którym to oparto się także na informacjach „Gazety Wyborczej”.
 „Kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić”. Prezydent Duda ostro odpowiada na artykuł Onetu
/ PAP/Darek Delmanowicz/Andrzej Duda

„Rosyjski atak na elektrownię węglową pod Lwowem oraz próba zneutralizowania go przez ukraińską obronę przeciwlotniczą były przyczyną tragedii, do której doszło w Przewodowie” – ustaliła „Gazeta Wyborcza”. Dziennik potwierdził informacje Onetu, że polskie władze szybko dowiedziały się o tym, do kogo należy rakieta, jednak – jak dodaje – „zapadła konsternacja, jak to komunikować” – czytamy na wstępie artykułu, do którego postanowił odnieść się Andrzej Duda.

Andrzej Duda mocno na temat Onetu

Prezydent Andrzej Duda w mocnym tonie odniósł się na Twitterze do artykułu dziennikarzy portalu onet.pl na temat wydarzeń w Przewodowie w województwie lubelskim, gdzie doszło do eksplozji, w wyniku której życie straciło dwóch polskich obywateli. Już w samym tytule autorzy piszą o tym, że „rząd wiedział o ukraińskiej rakiecie w Przewodowie”. Dodatkowo w materiale sugerowano, że przedstawiciele polskich władz mieli czekać na „informacje z Białego Domu” w kwestii podjęcia dalszych działań.

„Dudę korciło, by szybko ogłosić, że spadł tam rosyjski pocisk. Posłuchał wojskowych” – czytamy w tekście.

„Kłamią tak, że nawet prokuratury nie można zawiadomić, że ktoś złamał klauzulę tajności posiedzenia, bo prawdą w tym tekście jest jedynie to, że rakieta spadła i posiedzenie się odbyło. Czysta konfabulacja, tacy to są «dziennikarze»” – napisał prezydent na temat materiału Onetu.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Bardzo mocne słowa Morawieckiego. To chora logika Rosji Wiadomości
Bardzo mocne słowa Morawieckiego. "To chora logika Rosji"

"Putin chce odebrać życie milionom ludzi, by Rosja była wielka. Nie możemy na to pozwolić. Nigdy nie poddamy się temu barbarzyńskiemu reżimowi i zawsze będziemy wspierać Ukrainę" - zapewnił Morawiecki.

Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska wygrywa w swoim drugim meczu podczas mundialu w Katarze. Spotkanie z Arabią Saudyjską zakończyło się wynikiem 2-0. Bramki strzelili: Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe