„Będą podwyżki i nie tylko!” Podpisano porozumienie w Airbus Poland

Wzrost wynagrodzenia, dodatkowe świadczenie i premia roczna proporcjonalna do przepracowanego czasu – to niektóre punkty porozumienia na 2023 rok, które zostało zawarte pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą w Airbus Poland.
 „Będą podwyżki i nie tylko!” Podpisano porozumienie w Airbus Poland
/ fot. NSZZ "S" w Airbus Polska

„Jest porozumienie, będą podwyżki i nie tylko! Zakończyliśmy już negocjacje płacowe na rok 2023” – przekazują przedstawiciele „S” w Airbus Poland. Jak zaznaczają, to dobra wiadomość, tym bardziej że obecna sytuacja geopolityczna, gospodarcza i kryzys energetyczny nie ułatwiały procesu negocjacji żadnej ze stron. „Pomimo tego i, co najważniejsze, w drodze konstruktywnego dialogu udało nam się dokonać kilku istotnych zmian:

– Minimalny wzrost wynagrodzenia zasadniczego każdego Pracownika w kwocie od 370 do 500 PLN brutto, z zastosowaniem zasady promującej Pracowników w najniższych kategoriach zaszeregowania.

– Wypłata dodatkowego świadczenia w wysokości 1000 PLN brutto dla każdego Pracownika, w grudniu 2022 (wypłata nastąpi razem z wypłatą świadczenia świątecznego z ZFŚS).

– Wypłata premii rocznej proporcjonalnie do przepracowanego czasu w danym roku (obecne zapisy pozbawiały premii Pracowników z dłuższymi absencjami).

– Podniesienie standardu pomieszczeń socjalnych (toalety, stołówki i szatnie) oraz zorganizowanie zewnętrznej strefy dla posiłków/wypoczynku w okresie letnim.

– Wyłączenie zakładowego wskaźnika poziomu absencji z zasad premii indywidualnej. Od przyszłego roku premia indywidualna będzie uzależniona od poziomu absencji danego Pracownika” – przekazują związkowcy.

Szczegółowe informacje mają zostać przekazane po rejestracji dokumentów w Okręgowej Inspekcji Pracy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA Wiadomości
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA

Janusz Waluś - polski imigrant, który spędził 28 lat w południowoafrykańskim więzieniu za zabicie blisko 30 lat temu komunistycznego działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego - został w środę warunkowo zwolniony z więzienia – poinformowano w oświadczeniu ministerstwa sprawiedliwości RPA.

Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny Wiadomości
Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny

Szef NATO Jens Stoltenberg poinformował, że Ukrainę wiosną może czekać ofensywa że strony Rosji. Stwierdził także, że aktualnie brak warunków do podjęcia rozmów pokojowych.

Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

– O tym decyduje Narodowy Bank Polski, a nie rząd – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. – Mają zmasakrowany mózg – atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe