Morawiecki uderza w Tuska. Przypomniał liderowi PO niewygodny fakt

Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Facebooku zamieścił mocny wpis, w którym postanowił przypomnieć, na czym polegała polska polityka energetyczna za czasów, kiedy to szefem rządu był Donald Tusk.
 Morawiecki uderza w Tuska. Przypomniał liderowi PO niewygodny fakt
/ PAP/Mateusz Marek/Mateusz Morawiecki

„Przed wylotem do Koszyc na spotkanie Grupy Wyszehradzkiej doszły mnie słuchy, że podobno PO ma w końcu zaprezentować program w kwestiach energetycznych.
Platforma tak dbała o bezpieczeństwo energetyczne Polaków jak lis dba o bezpieczeństwo kur w kurniku.
Politykę zgodną z błędami Niemiec realizował Donald Tusk i jest on współodpowiedzialny za dzisiejszy kryzys, z którym walczy cała Europa” – napisał szef polskiego rządu na Facebooku.

Morawiecki o umowie z Gazpromem

Mateusz Morawiecki w swoim wpisie postanowił przypomnieć o umowie z Gazpromem, którą rząd PO-PSL zamierzał zawrzeć do 2037 roku.

„To PO chciało podpisać umowę z Gazpromem na niekorzystnych warunkach aż do roku 2037. To PO chciało zarzucić pomysł budowy Gazociągu Bałtyckiego. To za PO przez 8 lat nie zrobiono nic w sprawie budowy elektrowni atomowej. I w końcu – to za PO majstrowano przy normach pomiaru smogu, a tempo budowy OZE było dużo niższe. Taki jest bilans energetyczny rządów Platformy Obywatelskiej, dla której najlepszym biznesem był Nord Stream 2!” – napisał Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił także istotne znaczenie istnienia Grupy Wyszehradzkiej.

„Tym bardziej należy podkreślać wagę spotkań Grupy Wyszehradzkiej, która udowodniła przez ostatnie lata swoją skuteczność. To ważny układ strategiczny w Europie Środkowej, który broni interesów naszych państw wobec wielkich grup interesów przede wszystkim z Europy Zachodniej. Na kolejnym spotkaniu V4 w Koszycach będziemy koncentrować się na kwestiach energetycznych oraz związanych z bezpieczeństwem” – czytamy.

W trakcie spotkania Grupy Wyszehradzkiej szef rządu ma spotkać się z Victorem Orbanem.

„Będę również rozmawiał z premierem Viktorem Orbanem o zgodzie Węgier na jak najszybsze przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO. Cieszy mnie również wczorajsza rezolucja Parlamentu Europejskiego, który uznał Rosję za państwo terrorystyczne. To ważny element kształtujący opinię publiczną na zachodzie. Przed nami kolejny pracowity dzień w służbie dla Polski!” – napisał premier.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA Wiadomości
Janusz Waluś oficjalnie opuścił więzienie w RPA

Janusz Waluś - polski imigrant, który spędził 28 lat w południowoafrykańskim więzieniu za zabicie blisko 30 lat temu komunistycznego działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego - został w środę warunkowo zwolniony z więzienia – poinformowano w oświadczeniu ministerstwa sprawiedliwości RPA.

Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny Wiadomości
Szef NATO o wojnie na Ukrainie: Rosja stara się teraz doprowadzić do „zamrożenia ” wojny

Szef NATO Jens Stoltenberg poinformował, że Ukrainę wiosną może czekać ofensywa że strony Rosji. Stwierdził także, że aktualnie brak warunków do podjęcia rozmów pokojowych.

Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy Wiadomości
Nowe stanowisko Kurskiego. Rzecznik rządu tłumaczy

– O tym decyduje Narodowy Bank Polski, a nie rząd – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do objęcia przez b. szef TVP Jacek Kurskiego stanowiska w Banku Światowym. Przyznał, że były rozmowy o funkcji w rządzie dla byłego prezesa TVP, ale Kurski propozycji nie przyjął.

Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO] Wiadomości
Michnik obraża wyborców PiS. „Mają zmasakrowany mózg” [WIDEO]

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, zabrał głos u boku niezależnych sędziów: Waldemara Żurka i Beaty Morawiec. – Mają zmasakrowany mózg – atakował podczas spotkania wyborców PiS.

Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg Wiadomości
Tyle trzeba obecnie zapłacić za legendarnego poloneza. Ceny mogą zwalić z nóg

Ile trzeba zapłacić za polskiego poloneza? Nie brak osób, dla których taki zakup byłby powrotem do wspomnień z przeszłości, lecz za ciekawy egzemplarz trzeba aktualnie wyłożyć niemałe pieniądze.

Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO] Wiadomości
Atak na króla Karola III. Zatrzymano sprawcę [WIDEO]

Król Karol III spotkał się z mieszkańcami Luton. Jak informują brytyjskie media, w kierunku monarchy po raz kolejny poleciały jajka. W sprawie tej zatrzymano 20-letniego studenta, który został aresztowany pod zarzutem napaści.

Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu Wiadomości
Wielka akcja policji w Niemczech. Planowano zamach stanu

– W Niemczech w wyniku szeroko zakrojonego nalotu w środę rano śledczy aresztowali 25 osób z ekstremistycznej grupy tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) – informuje dpa. W akcji brało udział blisko 3 tys. funkcjonariuszy na terenie jedenastu krajów związkowych – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Federalnej z Karlsruhe.

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego Wiadomości
„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas”. Wicepremier Piotr Gliński o śmierci Jana Nowickiego

„Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury” – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary Wiadomości
Zderzenie wojskowej ciężarówki z busem w Donbasie. Są ofiary

Na drodze w Donbasie doszło do niebezpiecznego wypadku. Rosyjska ciężarówka wioząca żołnierzy zderzyła się z busem na drodze Szachtarsk-Torez.

„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
„Co Pan mi tutaj…!” Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe