Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu

W piątek 25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji dzień wcześniej we Wrocławiu odsłonięto tablicę upamiętniającą popularnego „Orzecha”, który był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku. Życzenia Kolejarzom złożył również przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
 Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu
/ fot. Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"

W czwartek 24 listopada przy Dworcu PKP we Wrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej śp. ks. Stanisławowi Orzechowskiemu. Popularny „Orzech” był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku.

Tablicę poświęcił ks. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy w archidiecezji wrocławskiej.

Uroczystości odbyły się w przeddzień Święta Kolejarzy obok pomnika św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Wzięły w nich udział delegacje Solidarności z pocztami sztandarowymi oraz dyrekcja PKP na czele z Jerzym Dulem.

Kliknij, by zobaczyć fotorelację z wydarzenia na stronie Regionu Dolny Śląsk.

Z kolei w środę 23 listopada w kościele parafialnym Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu (osiedle Piastów) została odprawiona msza św. za kolejarzy i ich rodziny. Solidarność reprezentował Poczet sztandarowy z Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie Sekcja Utrzymania w K-Koźle.

W Dniu Kolejarza życzenia wszystkim Kolejarzom złożył poprzez media społecznościowe przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda, a także przewodniczący Regionów.

„Dziękuję za Waszą pełną zaangażowania służbę oraz troskę o bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Życzę Wam bezpiecznej i spokojne pracy, godnych wynagrodzeń oraz szacunku ze strony przełożonych i podróżnych. Niech św. Katarzyna Aleksandryjska, patronka Kolejarzy, otacza Was i Wasze rodziny nieustającą opieką. Szczęść Boże Kolejarzom!” – napisał Piotr Duda, szef „S”.

– Z okazji Święta Kolejarza składam wszystkim pracownikom kolei najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji! Życzę, aby praca na kolei była dla Państwa źródłem dumy i życiowego spełnienia. Aby każdego dnia towarzyszyła Państwu wiara dająca pozytywną energię do realizacji planów zawodowych i osobistych – życzy Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”.

– Wszystkim pracownikom związanym z koleją życzę pomyślności zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym, radości z każdego dnia, zdrowia i spokoju, a także pasji do działania oraz motywacji do codziennej pracy. Kolejarz to nie zawód jak wiele innych, a służba wykonywana z myślą o podróżnych. Niech ten dzień będzie okazją do wspólnego świętowania – zaznaczyła przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE Wiadomości
Szydło: Nie ma zgody na uzależnienie od Chin i zubożenie UE

To, co w tym momencie proponują unijni urzędnicy, doprowadzi do tego, że Europa zostanie uzależniona tym razem od Chin, a europejskie społeczeństwo zubożeje - powiedziała na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Wiadomości
Czym jest przeszczep włosów i kiedy jest stosowany?

Podstawowym wskazaniem do wykonania przeszczepu włosów jest ich utrata z przyczyn naturalnych, dolegliwości związanych z chorobą albo urazem. Brak naturalnych włosów stanowi duży problem dla osób płci obojga, zwłaszcza w młodszym wieku. Obecnie coraz częściej zdarzają się choroby wywołujące wypadanie włosów, dużo więcej jest też przypadków nadmiernego wypadania włosów spowodowanego stresem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej czy stosowaniem niewłaściwych preparatów do pielęgnacji.

„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją Wiadomości
„Uwielbiam to”. Keanu Reeves zachwycony polską produkcją

– Uwielbiam głębię, wyrafinowanie, ambicję tej historii i jej warstwę wizualną. To produkt na naprawdę wysokim poziomie – tak skomentował grę komputerową Cyberpunk 2077 wyprodukowaną przez polskie studio aktor Keanu Reeves.

Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej Wiadomości
Dramat Dawida Kubackiego. Akcja internautów na profilu Marty Kubackiej

W niedzielę media obiegły przykre wiadomości. Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych niespodziewanie zrezygnował z konkursu w norweskim Vikersund i powrócił do Polski. Szybko okazało się, co było tego powodem.

Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka Wiadomości
Ważny ukraiński polityk nie wytrzymał i zrugał publicznie Siemoniaka

Ważny ukraiński polityk w ostrych słowach zareagował na komentarz byłego szefa MON za czasów rządu PO-PSL, a obecnie wiceprzewodniczącego Platformy Tomasza Siemoniaka.

„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim Wiadomości
„Wracaj do Brukseli. Merkel czeka”. Tusk przywitany w Wodzisławiu Śląskim

Donald Tusk podobnie jak wielu innych polityków rozpoczął objazdy po Polsce w ramach kampanii przedwyborczej. Tym razem odwiedził Wodzisław Śląski, by podczas spotkania z mieszkańcami wygłosić m.in. postulaty swojej partii.

Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny” Wiadomości
Szokujące słowa Bilewicza. „Polska jest winna Niemcom przeprosiny”

„Nie zgadzam się. Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny” – zareagował na wpis partii Razem dr Michał Bilewicz, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie Wiadomości
Obajtek wygrał w sądzie z „Wyborczą”. Czeka na sprostowanie

Daniel Obajtek opublikował w mediach społecznościowych post, w którym oznajmił, że wygrał proces sądowy z redaktorem naczelnym portalu wyborcza.pl. Po prawie dwóch latach oczekiwania zapadł korzystny dla prezesa PKN Orlen wyrok I instancji.

Nie żyje były poseł i działacz opozycji w czasach PRL-u Wiadomości
Nie żyje były poseł i działacz opozycji w czasach PRL-u

W środę w wieku 65 lat zmarł Andrzej Zarębski – był m.in. działaczem opozycji demokratycznej czasów PRL, współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, rzecznikiem rządu Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz posłem na Sejm RP.

Rosjanie mają poważny problem? Ich żołnierze nie będą zadowoleni Wiadomości
Rosjanie mają poważny problem? Ich żołnierze nie będą zadowoleni

Z większości rosyjskich regionów, a także z okupowanego przez Rosję Krymu napływają doniesienia o coraz poważniejszych problemach z wypłatami dla żołnierzy walczących w armii agresora; skala tego zjawiska nasiliła się w marcu – poinformował w środę portal Ukrainska Prawda za niezależnym rosyjskim portalem Wiorstka.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe