Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu

W piątek 25 listopada przypada Dzień Kolejarza. Z tej okazji dzień wcześniej we Wrocławiu odsłonięto tablicę upamiętniającą popularnego „Orzecha”, który był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku. Życzenia Kolejarzom złożył również przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
 Święto Kolejarzy. We Wrocławiu odsłonięto tablicę poświęconą śp. ks. Orzechowskiemu
/ fot. Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność"

W czwartek 24 listopada przy Dworcu PKP we Wrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej śp. ks. Stanisławowi Orzechowskiemu. Popularny „Orzech” był uczestnikiem historycznej głodówki kolejarzy w 1980 roku.

Tablicę poświęcił ks. Jan Kleszcz, duszpasterz kolejarzy w archidiecezji wrocławskiej.

Uroczystości odbyły się w przeddzień Święta Kolejarzy obok pomnika św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Wzięły w nich udział delegacje Solidarności z pocztami sztandarowymi oraz dyrekcja PKP na czele z Jerzym Dulem.

Kliknij, by zobaczyć fotorelację z wydarzenia na stronie Regionu Dolny Śląsk.

Z kolei w środę 23 listopada w kościele parafialnym Ducha Świętego i Najświętszej Maryi Panny w Kędzierzynie-Koźlu (osiedle Piastów) została odprawiona msza św. za kolejarzy i ich rodziny. Solidarność reprezentował Poczet sztandarowy z Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie Sekcja Utrzymania w K-Koźle.

W Dniu Kolejarza życzenia wszystkim Kolejarzom złożył poprzez media społecznościowe przewodniczący KK NSZZ „S” Piotr Duda, a także przewodniczący Regionów.

„Dziękuję za Waszą pełną zaangażowania służbę oraz troskę o bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Życzę Wam bezpiecznej i spokojne pracy, godnych wynagrodzeń oraz szacunku ze strony przełożonych i podróżnych. Niech św. Katarzyna Aleksandryjska, patronka Kolejarzy, otacza Was i Wasze rodziny nieustającą opieką. Szczęść Boże Kolejarzom!” – napisał Piotr Duda, szef „S”.

– Z okazji Święta Kolejarza składam wszystkim pracownikom kolei najlepsze życzenia pomyślności i satysfakcji! Życzę, aby praca na kolei była dla Państwa źródłem dumy i życiowego spełnienia. Aby każdego dnia towarzyszyła Państwu wiara dająca pozytywną energię do realizacji planów zawodowych i osobistych – życzy Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”.

– Wszystkim pracownikom związanym z koleją życzę pomyślności zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym, radości z każdego dnia, zdrowia i spokoju, a także pasji do działania oraz motywacji do codziennej pracy. Kolejarz to nie zawód jak wiele innych, a służba wykonywana z myślą o podróżnych. Niech ten dzień będzie okazją do wspólnego świętowania – zaznaczyła przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Udało się. Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech Wiadomości
"Udało się". Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech

Szokujące są doniesienia o próbie sprzedaży akwareli Wassilego Kandinsky’ego na aukcji w Berlinie – pomimo że sytuacja prawna tego dzieła jest jasna: zostało one skradzione z MNW w 1984 r. – napisał w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki na portalu Facebook.

Apel Michniewicza. Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle Wiadomości
Apel Michniewicza. "Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją. Przed meczem w jednym z wywiadów głos zabrał selekcjoner Czesław Michniewicz, który zaapelował do piłkarzy.

Putin spadł ze schodów? Wiadomości
Putin spadł ze schodów?

Władimir Putin doznał niefortunnego upadku ze schodów we własnej rezydencji - utrzymuje rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR, który w przeszłości był źródłem cytowanych, choć niepotwierdzonych informacji o chorobach gospodarza Kremla.

Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano Wiadomości
Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano

Służby analizują przesyłki, które trafiły do ukraińskich placówek dyplomatycznych. Policja przekazuje materiały prokuraturze, która będzie prowadziła śledztwo - podkreślił w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zaznaczył, w przypadku incydentów w Polsce przesyłki zostały nadane z Niemiec.

Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz Wiadomości
Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz

W piątek Polska zaakceptowała pułap cenowy dotyczący rosyjskiej ropy naftowej, która jest transportowana za pomocą drogi morskiej na poziomie 60 dolarów za baryłkę.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę Wiadomości
Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek obszerną reformę Kodeksu karnego m.in. zaostrzającą kary za najcięższe przestępstwa, wprowadzającą tzw. bezwzględne dożywocie oraz konfiskatę aut pijanych kierowców – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie Wiadomości
Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie

Działania Rosji wskazują, że jest zdeterminowana, by w dalszym ciągu zabijać ukraińskich cywilów - powiedział w piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby. Jak dodał, pokazuje to, że Rosja nie jest gotowa do rozmów w sprawie zakończenia wojny. Pozytywnie odniósł się do postępów w wyznaczeniu pułapu ceny rosyjskiej ropy.

Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem Wiadomości
Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem

Podczas trwania meczu Portugalia - Korea Południowa na antenie TVP doszło do zabawnej sytuacji za sprawą komentatorów Macieja Iwańskiego oraz Sebastiana Mili.

Zieliński przed meczem z Francją: Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze Wiadomości
Zieliński przed meczem z Francją: "Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją w ramach 1/8 mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem do kibiców reprezentacji Polski zwrócił się Piotr Zieliński.

Znana prokurator przekazywała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Prezydent Warszawy zabrał głos Wiadomości
Znana prokurator przekazywała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Prezydent Warszawy zabrał głos

Wiedzę o naruszających prawo kontaktach dyrektora Biura Bezpieczeństwa w warszawskim ratuszu Michała D. i prokurator Ewy W. uzyskano w toku szerokiego śledztwa; sugestie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego są nieuprawnione - czytamy w oświadczeniu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie przekazanym PAP - Swoje stanowisko w tej sprawie Rafał Trzaskowski będzie miał okazję przedstawić w realiach procesowych zeznając w charakterze świadka - dodano.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe