Agencje reklamy idą na wojnę z PiS?

Artur Ceyrowski pisze na portalu "Sfefczyk.info" artykuł "Ludzie reklamy będą bronić demokracji koktajlami Mołotowa. Nie wykluczają ofiar". Wszystko zaczęło się od wpisu Jana Śpiewaka, w którym działacz krytykuje sposoby protestu opozycji wobec procedowanych ustaw związanych z reformą sądownictwa, uznając je za nieskuteczne. Wpis zauważyli marketingowcy...
 Agencje reklamy idą na wojnę z PiS?
/ grafika modyfikowana
Chętnych do pomocy w walce z PiS-em było wielu. Pomysł usystematyzowania i lepszej organizacji takiej pomocy wyszedł od Jakuba Benke, prezesa zarządu Jet Story, wcześniej szefa Starcom MediaVest Group, który zaproponował współpracę Jakubowi Bierzyńskiemu, prezesowi domu mediowego OMD. Bierzyński słynie z wspierania opozycji i bezpardonowych ataków na obóz władzy w mediach. 
Pod wpisem Benke cytującego Śpiewaka trwa aktualnie wymiana pomysłów, wielu ludzi z branży reklamy zgłasza swój akces do pomocy w walce z rządem w obronie demokracji
- pisze Ceyrowski.

Autor twierdzi, że pod wpisem Pana Benke padają liczne pomysły walki z rządem, w tym użycie koktajli Mołotowa. Pisze także o tym, że choć z pewnością wśród komentujących jest część ideowców i ludzi, którzy będą działać z niechęci do obecnej władzy, to są też tacy, którzy robią to dla pieniędzy.
 
Jakub Bierzyński, prezes OMD Poland, to doświadczony gracz. Dziś jest „niezależnym” felietonistą Polityki, w przeszłości doradzał (nie wiadomo czy przestał) Nowoczesnej i jej liderowi w zakresie strategii komunikacji. To on – według informacji „Newsweeka” – wymyślił m. in. noworoczne wystąpienie Petru i akcję z tzw. Misiewiczami. Pracował dla partii Ryszarda Petru przed wyborami parlamentarnymi, jego firma odpowiadała m. in. za zakup mediów na potrzeby działań reklamowych i doradztwo komunikacyjne. Wartość umowy, zgodnie ze sprawozdaniem złożonym przez partię w Państwowej Komisji Wyborczej, wyniosła 661 tys. zł. Całkiem nieźle jak na pomoc „pro bono”, nawet jak na warszawskie stawki
- pisze dziennikarz.
 
Zarządzana przez niego firma powstała w 2006 roku, od 2015 roku nazywa się Jet Story. Kapitałowo powiązana jest z  Zygmuntem Solorzem-Żakiem, założycielem telewizji Polsat, jednym z najbogatszych Polaków.
- informuje.
 
Do inicjatywy „Kuba i Kuba” (nazwa zaproponowana przez Bierzyńskiego) zgłosili się już m.in. Rafał Ciszewski, prezes zarządu K2, Szymon Gutkowski, dyrektor zarządzający DDB&tribal i prezes SMK SAR, a także wielu innych właścicieli agencji reklamowych i biur PRh...
- dodaje autor.


źródło: stefczyk.info

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę z ostatniej chwili
Węgierski generał w Warszawie wspiera Ukrainę

Podczas spotkania państw Bukareszteńskiej Dziewiątki w Warszawie (B9) węgierski generał Jozsef Kovacs, główny doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Kancelarii Premiera Węgier, wsparł dążenia Ukrainy do NATO. Pokazuje to dwoistość w polityce Budapesztu wobec Kijowa - napisał w środę węgierski portal HVG.

Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga z ostatniej chwili
Andrzej Duda wyjaśni ustawę Joe Bidenowi? Nowe doniesienia Bloomberga

Prezydent RP Andrzej Duda oświadczył w wywiadzie dla agencji Bloomberga, że nie rozumie krytycznej reakcji sojuszników na przyjęcie ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów. Zasugerował, że może to być wynik błędnego tłumaczenia ustawy lub efekt działań polityków opozycji. Zaproponował, że może wyjaśnić sprawę w rozmowie z prezydentem Joe Bidenem.

Emerytury
Stażowe