Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik

Obrońcy Rosji z Niemiec i Francji oraz bułgarski łącznik

Oto obraz Polski w jednej z francuskich telewizji: mapa Rzeczpospolitej, a na niej mniej więcej połowa terytorium zakreślona . To strefy... „wolne od LGBT” . Komentarz: na tych terenach mniejszości seksualne nie są …. obsługiwane w sklepach!

Niemiecki profesor znany ze swoich eurorealistycznych poglądów i pokazywania negatywnych konsekwencji przekazywania przez państwa narodowe kolejnych kompetencji do Brukseli. Jednak pytany o Polskę mówi zgodnie z linią „mainstreamu”, że to UE ma rację, a nie nasz kraj. W teorii sojusznik - w praktyce propagandysta zaprzeczający własnym tezą naukowym.

Rezolucja PE uznająca Rosję jako państwo „sponsorujące terroryzm”: na 700 posłów przeszło 100 głosuje przeciw lub się wstrzymuje. Połowa tych, co byli przeciwni (58) pochodzi z dwóch krajów: Francji (18) i Niemiec(11).Wśród tych którzy byli przeciw było dwóch z SPD - partii kanclerza Olafa Scholtza. Był też były premier Bułgarii Sergiej Staniszew, który w lipcu 2019 został nominowany przez szczyt UE w Brukseli na szefa europarlamentu. Na szczęście-jak widać - PE odrzucił po raz pierwszy w historii ustalenia szczytu i na to stanowisko wybrał Włocha David M. Sassoli).Casus towarzysza (jest socjalistą) Staniszewa jest szczególny: urodził się on w ZSRS, miał obywatelstwo sowieckie, potem rosyjskie. Obywatelstwo Bułgarii wziął dopiero w wieku 30 lat! Ciekawe, że przez rok był głównym ekspertem Bułgarskiej Partii Socjalistycznej do spraw międzynarodowych mając tylko obywatelstwo Rosji. Ten absolwent uniwersytetu w Moskwie, gdzie obronił doktorat ze swoim życiorysem bardzo pasował europejskim socjalistom - przez 11 lat był szefem Międzynarodówki Socjalistycznej. To tylko potwierdza, że dla europejskiej lewicy Moskwa była całkiem fajnym punktem odniesienia.

Z tej setki europosłów - obrońców Rosji mniej więcej 2/3 ochoczo głosuje przeciwko Polsce…

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (30.11.1977)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
To nie jest dobra wiadomość. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
"To nie jest dobra wiadomość". Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

- W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych - pisze na łamach Moscow Times Piotr Kozłow. Moscow Times był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. Top Model Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. "Top Model"

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN "Top Model". Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA Na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. Ogłoszą pewien progres Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. "Ogłoszą pewien progres"

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem "Grafitti" w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

PKP obniża ceny biletów Wiadomości
PKP obniża ceny biletów

PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połącznia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc. – poinformował przewoźnik we wtorkowym komunikacie.

„Zanim będzie mogła nastąpić jakakolwiek wypłata…” Didier Reynders studzi oczekiwania polskiego rządu ws. KPO Wiadomości
„Zanim będzie mogła nastąpić jakakolwiek wypłata…” Didier Reynders studzi oczekiwania polskiego rządu ws. KPO

Didier Reynders, komisarz Komisji Europejskiej ds. sprawiedliwości, zwrócił się w specjalnym liście do prezesów europejskich stowarzyszeń sędziowskich Unii Europejskiej. Treść listu jest istotna z punktu widzenia szans polskiego rządu na pozyskanie funduszy z KPO.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe