Giorgia Meloni: Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna

– Przyszłość Europy będzie konserwatywna – zapewniła w sobotę premier Włoch Giorgia Meloni podczas warszawskiego spotkania partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Giorgia Meloni  Giorgia Meloni: Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna
Giorgia Meloni / fot. Wikimedia Attribution

W przekazie podczas szczytu republikańskiego szefowa partii EKR pozdrowiła "swoich przyjaciół" - premiera Mateusza Morawickiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Meloni złożyła też kondolencje rodzinom ofiar zdarzenia z 15 listopada w Przewodowie, gdzie zginęły dwie osoby.

– Gdy zagrożona jest nasza wolność i bezpieczeństwo, musimy stanąć razem i bronić się oraz chronić siebie nawzajem – podkreśliła nawiązując do wynikającego z agresji Rosji na Ukrainę tragicznego zdarzenia.

Zapewniła, że Włochy będą nadal wspierać w wojskowy i finansowy sposób Kijów w ramach zobowiązań określonych w ramach Unii Europejskiej i NATO. – To jest nasz wspólny cel interes i obowiązek – zaznaczyła szefowa partii EKR.

Meloni dziękowała też narodowi polskiemu za otwarcie swoich serc i domów dla ukraińskich uchodźców. – Dziękuję za to, że w konkretny sposób pokazaliście, co oznacza solidarność – powiedziała.

„Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna”

Premier Włoch zauważyła w - transmitowanym podczas debaty "Europa naszych marzeń" - podsumowaniu dwudniowego spotkania partii EKR wystąpieniu, że gdy państwa muszą zmagać się z wojną na Ukrainie, obywatele oczekują działań w związku ze wzrostem cen energii i żywności. – Nie ma już czasu do stracenia i potrzebujemy wspólnej odpowiedzi ze strony Unii Europejskiej – powiedziała Meloni.

Oceniła, że trzeba przejrzeć i skrócić nasze łańcuchy dostaw - zwłaszcza przy produkcji żywności energetyki, sektora cyfrowego i ochrony zdrowia, bo nie można pozwolić, "by kraje trzecie, na których nie można polegać, trzymały klucze do naszych gospodarek". Zaznaczyła, że pobudzenia gospodarek można dokonać poprzez uwolnienie przedsiębiorczości od nadmiernych regulacji i nadmiernego opodatkowania.

Szefowa włoskiego rządu podkreśliła, że wspólnie trzeba znaleźć rozwiązanie dla ogromnego i pilnego wyzwania, jakim jest imigracja spoza Unii Europejskiej.

UE musi bronić swoich granic zewnętrznych i nie może zmuszać swoich obywateli do przyjmowania mas nielegalnych emigrantów. Nasza solidarność musi być zagwarantowana wyłącznie dla tych, którzy rzeczywiście uciekają przed groźbami i prześladowaniami

– dodała Meloni w przemówieniu do uczestników szczytu konserwatystów w Warszawie.

Przypomniała, że Europa stale się starzeje, stoi przed problemami demograficznymi "dlatego musimy pracować ciężej, chroniąc nasze rodziny". Przypomniała o rosnącej roli republikanów w Europie po jej zwycięstwie w wyborach we Włoszech. – To duża odpowiedzialność, mamy tego pełną świadomość. To wielka nadzieja na przyszłość, której nie chcemy zawieść – dodała.

Drodzy przyjaciele, nie obawiajcie się stanąć w obronie wartości, które nas łączą, aby bronić naszej historii i tożsamości. Nie bójcie się być głosem zdrowego rozsądku, bronić wolności i dobrobytu wszystkich naszych krajów. Bądźcie pewni - przyszłość Europy będzie konserwatywna

– zaznaczyła w emitowanym w sobotę w Warszawie wystąpieniu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę” Wiadomości
„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę”

– Zgoda niemieckiego rządu na dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2 została na Berlinie wymuszona; ważną rolę w przekonaniu kanclerza RFN odegrała Polska – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

78. lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau Wiadomości
78. lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau kojarzy się światu jako największe cmentarzysko i symbol eksterminacji europejskich Żydów, choć obóz powstał jako miejsce kaźni Polaków. To tutaj, w widłach rzek Wisły i Soły, z dala od berlińskich i paryskich kawiarenek, naziści postanowili utworzyć sztandarowy ośrodek niemieckiego terroru skierowanego przeciwko narodom Europy. 78 lat temu, bramę z cynicznym napisem „Arbeit macht frei” przekroczyli żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego. Tym samym oświęcimski kombinat śmierci został wyzwolony.

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych Wiadomości
Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ataku z powietrza na terenie całej Ukrainy śmierć poniosło 11 osób – poinformowały ukraińskie służby.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie

Polacy stworzyli pierwszego cywilnego drona, którym można sterować zdalnie na odległość nawet międzykontynentalną!

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował Wiadomości
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował

Podczas czwartkowego posiedzenie Sejmu przyjęto nowelizację Kodeksu wyborczego. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos Wiadomości
Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos

Transseksualna osoba, która będąc mężczyzną zgwałciła dwie kobiety, po czym dokonała prawnej zmiany płci, nie będzie odsiadywać wyroku w kobiecym więzieniu – oświadczyła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów Wiadomości
Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów

„Tak, żyję. Nigdy nie myślałem, że będę musiał to napisać w sieci” – przekazał w czwartek na Twitterze kandydat na prezydenta Czech generał Petr Pavel.

Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu Wiadomości
Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.

To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna Wiadomości
To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna

Według informacji Interii władze PZPN przygotowują dużą niespodziankę. W czerwcu podopieczni Fernando Santosa mogą zmierzyć się z reprezentacją Niemiec – wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Interia.

Media: Niemiecki potentat dostarczał ważny komponent Rosji Wiadomości
Media: Niemiecki potentat dostarczał ważny komponent Rosji

Z informacji niemieckich dziennikarzy wynika, że rosyjskie samoloty wykorzystywane w wojnie na Ukrainie miały być tankowane niemieckimi komponentami.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe