PGE, TV, EKSTRALIGA, OSZCZĘDNOŚCI?

PGE, TV, EKSTRALIGA, OSZCZĘDNOŚCI?

We Wrocławiu odbyło się podsumowanie sezonu 2022 w wykonaniu Betardu Sparty Wrocław. Wbrew wynikowi nastroje bynajmniej nie minorowe, bo zespół już myśli o sezonie 2023. Prawdziwego mistrza poznaje się po tym, jak podnosi się po porażce. Zeszły sezon niewątpliwie był po prostu zły dla klubu, który swoje mecze rozgrywa na „Stadionie Olimpijskim” (nazwa paradoksalna jak na speedway, ale jaka piękna…). Wrocławianie całkiem serio myślą o powrocie na tron i mają ku temu wszelkie dane, choć oczywiście łatwo nie będzie. Lublin ma kolosalny budżet i mocny skład, mimo osłabień. Jedno jest pewne. Sparta nie będzie czekać na ponowny tytuł mistrza kraju 15 lat jak ostatnio (2006-2021). Będzie to dużo, dużo krócej.

Jednak tak naprawdę dziś nie o tym.

Jest zima. W słynnej scenie pewnego reportażu z okresu PRL na pytanie reportera do jakiejś kobity na melinie: „Nie zimno tu Pani, tak bez ogrzewania?” jejmość odpowiada: „Zima – to zimno”… Ale skoro jest zima, to siłą rzeczy myślimy o… prądzie. No, może niektórzy myślą o herbacie z prądem i to też jest jakiś pomysł, ale o tym prawdziwym prądzie, a w zasadzie jego oszczędzaniu myśleć trzeba poważnie. Oto sponsor tytularny PGE Ekstraligi, czyli Polska Grupa Energetyczna prowadzi – i słusznie – kampanię oszczędzania energii. Czy zwróci się z apelem do PGE Ekstraligi o przyłączenie się do programu? W jaki sposób? Choćby przez zredukowanie świateł na stadionach np. do 1200 luksów. Tyle akurat wystarczy na potrzeby transmisji telewizyjnej, tymczasem obecne wymogi jasno określają, że ma być 1800 luksów. Czy jednym z pomysłów dla oszczędzania prądu nie może być na przykład rezygnacja z realizacji magazynu pomeczowego w TV (po niedzielnym meczu)? Ten magazyn to przecież ponad dwie godziny świecenia na stadionie pełnego światła! Albo też włączanie światła na potrzeby telewizji dopiero na godzinę przed meczem, a nie znacznie wcześniej.

Podsyłam te pomysły, bo wiem, że państwowa PGE poważnie traktuje kwestię oszczędzania energii w czasie kryzysu energetycznego i trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, która ten kryzys potęguje - a która jeszcze potrwa, niestety, długo. Myślę, że są to postulaty dla Ekstraligi, ale także dla telewizji – bo o nią głównie chodzi – absolutnie do spełnienia! A więc, Panowie Decydenci?

*tekst ukazał się na portalu interia.pl (05.12.2022)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier Morawiecki: Jest szansa, że ustawa o SN przejdzie w najbliższych siedmiu dniach Wiadomości
Premier Morawiecki: Jest szansa, że ustawa o SN przejdzie w najbliższych siedmiu dniach

Jest szansa, że ustawa o Sądzie Najwyższym przejdzie w najbliższych siedmiu dniach - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Interii. Dodał, że nie wie jaka będzie ostateczna decyzja prezydenta ws. tych przepisów.

Burza po słowach Edwarda Miszczaka. Chodzi o Małgorzatę Rozenek i Dzień Dobry TVN Wiadomości
Burza po słowach Edwarda Miszczaka. Chodzi o Małgorzatę Rozenek i Dzień Dobry TVN

Nie tak dawno Małgorzata Rozenek zadebiutowała w roli prowadzącej popularny program śniadaniowy „Dzień dobry TVN”. Poproszony o ocenę pracy Rozenek w śniadaniówce został Edward Miszczak.

USA złożyły propozycję pokojową Ukrainie i Rosji? Biały Dom odpowiada Wiadomości
USA złożyły propozycję pokojową Ukrainie i Rosji? Biały Dom odpowiada

– Doniesienia szwajcarskiego dziennika „Neue Zuercher Zeitung” o rzekomej propozycji pokojowej złożonej Ukrainie i Rosji są fałszywe – powiedział PAP zastępca rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Sean Savett. Według Białego Domu szef CIA Bill Burns nie był w ostatnim czasie w Moskwie.

Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci – uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni… Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry’ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry’ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry’ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe