KE wymusi na Polsce adopcje homoseksualne? „Zawetujemy ten projekt”

– Dopóki ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska ma wpływ na europejską legislację w sprawach rodzinnych, to mamy pewność, że Polska nie będzie musiała dostosowywać się do tych szalonych i szkodliwych postulatów lobby LGBT oraz uznawać gejowskich adopcji – stwierdził w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
 KE wymusi na Polsce adopcje homoseksualne? „Zawetujemy ten projekt”
/ fot. pixabay.com/SatyaPrem

 

Komisja Europejska przyjęła w środę projekt rozporządzenia, które ma zharmonizować w UE przepisy dotyczące pochodzenia dziecka. Więzi rodzicielskie ustanowione w jednym państwie członkowskim UE będą uznawane w całej Unii. Dotyczy to również tzw. tęczowych rodzin.

– Wszystkie dzieci powinny mieć takie same prawa niezależnie od tego, jak zostały poczęte lub urodzone, i od rodzaju rodziny – stwierdził komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

CZYTAJ WIĘCEJ: KE chce wymusić akceptację adopcji dzieci w parach jednopłciowych

„Zawetujemy ten projekt”

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl o całą sprawę został zapytany wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Romanowski, który stwierdził, że „dopóki ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska ma wpływ na europejską legislację w sprawach rodzinnych, to mamy pewność, że Polska nie będzie musiała dostosowywać się do tych szalonych i szkodliwych postulatów lobby LGBT oraz uznawać gejowskich adopcji, bądź tzw. małżeństw jednopłciowych”.

– Bez względu na skalę podstępnych zagrywek unijnego establishmentu nasz system prawny jest zabezpieczony przed szkodliwymi skutkami ideologii gender. Nasza konstytucja gwarantuje, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i nie ma możliwości stworzenia niejako „obok” jakiejś innej instytucji, a tym bardziej umożliwienia parze homoseksualnej adopcję dzieci. Rodzice to ojciec i matka – mężczyzna i kobieta – powiedział Romanowski.

Polityk Solidarnej Polski przekazał również, że Polsce nie grozi wymuszenie homoseksualnej adopcji rozporządzeniem unijnym, bo – jak stwierdził – „po prostu to rozporządzenie zawetujemy”.

– Zgodnie bowiem z art. 81(3) TFUE przyjęcie tego rozporządzenia wymagać będzie jednomyślności. Zrobimy to samo, co od 2015 r. robiliśmy już kilkukrotnie, kiedy Ministerstwo Sprawiedliwości zawetowało szereg ideologicznych pomysłów kwestionujących niezależność naszego systemu prawnego. Solidarna Polska pod żadnym pozorem nie pozwoli na szkodliwe dla dzieci genderowe szaleństwo i burzenie naszego porządku konstytucyjnego – zwrócił uwagę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Przepisy uregulują pracę zdalną Wiadomości
Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Przepisy uregulują pracę zdalną

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek 30 stycznia na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe