Sensacja w Pałacu Buckingham. Ta inicjatywa bardzo zaboli księcia Harry'ego i Meghan Markle

Czy książę Harry i Meghan Markle zostaną pozbawieni tytułów, które przysługują członkom rodziny królewskiej? Zdaniem polityka Partii Konserwatywnej Boba Seely'ego oboje „niszczą” rodzinę królewską i próbują „spieniężać swą niedolę”. Seely poinformował, że rozważa wyjście z inicjatywą stworzenia przepisów prawnych dot. kontrowersyjnej pary, które poskutkowałyby pozbawieniem ich tytułów księcia i księżnej Sussex. 
Meghan Markle i książę Harry Sensacja w Pałacu Buckingham. Ta inicjatywa bardzo zaboli księcia Harry'ego i Meghan Markle
Meghan Markle i książę Harry / fot. Northern Ireland Office / Wikipedia CC BY-SA 2.0

Bob Seely jest politykiem Partii Konserwatywnej i brytyjskim parlamentarzystą. Jak donosi „The Guardian”, Seely w ostrych słowach wypowiedział się na temat syna króla Karola III, Harry'ego i wybranki jego serca, Meghan Markle, publicznie rozważając nawet uruchomienie procesu, który mógłby kontrowersyjną parę naprawdę mocno zaboleć.

Ostra ocena brytyjskiego polityka

Oprócz niszczenia rodziny i spieniężania swojej niedoli, wystawiając ją jednocześnie do publicznej konsumpcji, atakuje również niektóre ważne instytucje w tym kraju

– nie przebierał w słowach nt. księcia Harry'ego Bob Seely. Polityk zapytał również, dlaczego syn króla Karola III wciąż tytułuje się księciem, skoro „w tym samym czasie niszczy instytucję monarchii i jego rodziny”.

Harry i Meghan zostaną pozbawieni tytułów?

Bob Seely nie poprzestał na surowej ocenie poczynań Harry'ego i jego małżonki. Poinformował również, iż bardzo poważnie zastanawia się nad zaproponowaniem rozwiązania sprawy na drodze legislacyjnej przez parlament. Chodzi o stworzenie zapisów prawnych, które pozbawiłyby Harry'ego i Meghan Markle, wciąż cieszących się tytułami książę i księżna Sussex, tego przywileju.

Polityk zapowiada, że konkretne przepisy jest w stanie zaproponować już w za parę tygodni, a konkretnie na początku przyszłego roku. 

Jeśli tego typu rozwiązanie prawne zostałoby przyjęte, otworzyłoby drogę do obniżenia statusu księcia Harry’ego i jego żony 

– kwituje „The Guardian”.


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu Wiadomości
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. Powiedział też, że USA nie przekażą Ukrainie samolotów F-16.

„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe