Zaproszenie na zielonogórskie uroczystości związane z 41. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

"13 grudnia 1981 roku jest dla Polaków symboliczną i tragiczną datą – na ulice miast wyjechały czołgi, ZOMO , wojsko, MO a naród został poddany ograniczeniom i wojennym represjom. Każdego roku przypominamy o 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez komunistyczny reżim, a także oddać sprawiedliwość pomordowanym, represjonowanym i wszystkim, którzy aktywnie stawili opór, 12 i 13 grudnia 1981r." - przekonuje przewodniczący Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ "S" Bogusław Motowidełko, zapraszając na uroczystości, które odbędą się w Regionie.
 Zaproszenie na zielonogórskie uroczystości związane z 41. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego
/ fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

Prezydium Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ "Solidarność" , PKK NSZZ "Solidarność" Ziemi Świebodzińskiej i PKK NSZZ "Solidarność" w Nowej Soli zapraszają na uroczystości w intencji ofiar stanu wojennego :

Zielona Góra
-13 grudnia 2022r. o godz. 9.00 - uroczysta Msza św. która zostanie odprawiona w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze - po Mszy Św. dalsza część uroczystości - Pomnik Robotników Solidarności -z udziałem internowanych , uczestników tamtych wydarzeń , przedstawicieli NSZZ "Solidarność" Regionu Zielonogórskiego , Pocztów Sztandarowych , Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej , Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka , władz miasta i zaproszonych gości - wystąpienia , złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy Pomnika Robotników Solidarności.

Świebodzin - Oddział Regionu
13 grudnia 2022r. o godz.18.00 -uroczysta Msza św. która zostanie odprawiona w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzinie z montażem słowno-muzycznym wykonanym przez młodzież szkolną z Zespołu Szkół Powiatowych , z udziałem internowanych , uczestników tamtych wydarzeń , przedstawicieli NSZZ "Solidarność" z powiatu świebodzińskiego , Pocztów Sztandarowych, W-ce Wojewody Lubuskiego Wojciecha Perczaka , władz gmin i powiatu świebodzińskiego, młodzieży szkolnej i kadry pedagogicznej świebodzińskich szkół , zaproszonych gości.

Nowa Sól - Oddział Regionu
13 grudnia 2022r. o godz.18.30 -uroczysta Msza św. która zostanie odprawiona w Kościele pw. Świętego Antoniego w Nowej Soli z udziałem internowanych, uczestników tamtych wydarzeń , przedstawicieli NSZZ "Solidarność" z powiatu świebodzińskiego , Pocztów Sztandarowych,
władz miasta, gmin i powiatu nowosolskiego , górników z Kopalni Polkowice , młodzieży szkolnej i kadry pedagogicznej nowosolskich szkół , zaproszonych gości - po Mszy Św. pod Krzyżem Misyjnym złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa” Wiadomości
Cimoszewicz uważa, że Polacy powinni pracować dłużej. „Duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o finansach państwa”

– Populizm polityczny skutkuje przesadnym życiem na kredyt, dlatego tak wiele osób myśli, że emerytury wypłaca rząd i może on dowolnie kształtować ich wysokość niezależnie od czasu i rodzaju pracy późniejszego emeryta – twierdzi były premier, a obecnie europoseł Włodzimierz Cimoszewicz.

„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach Wiadomości
„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach

Były mistrz świata w szachach i jeden z liderów opozycji antykremlowskiej Garri Kasparow oświadczył w piątek, rząd Niemiec powinien jasno powiedzieć, że celem jest wyzwolenie całej Ukrainy. – To moralny obowiązek Berlina, ponieważ zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy – podkreślił w wywiadzie dla "Bilda".

Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie Wiadomości
Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie

– Twierdził, że choinka przeczy chrześcijańskiemu systemowi wartości i stanowi agresywną propagandę – opisuję sprawę sędzia Marzena Stoces, która była świadkiem całego zdarzenia.

Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega” Wiadomości
Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega”

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego. Nawet „Gazeta Wyborcza” nazwała słowa europosła PO „medialną katastrofą”.

Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie Wiadomości
Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie

Tylko w tym miesiącu przez Białoruś do Polski i na terytorium Unii Europejskiej próbowało dostać się 1250 osób.

Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą

Wprawdzie duża część opozycji, wstrzymując się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, pozwoliła ją uchwalić w kształcie wynegocjowanym z Komisją Europejską przez ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęk (w sytuacji kiedy posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw), ale dalsze jej działania pokazują, że była to decyzja wizerunkowa (trudno paraliżować uchwalenie ustawy w sytuacji, kiedy publicznie zapewnia się, że jest się za jak najszybszym pozyskaniem środków z KPO).

Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby Wiadomości
Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby

Odnaleziono ciało drugiej z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy w Katowicach – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak zaznaczył, pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale nadal trwają działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III

Jak podają brytyjskie media, kontrowersyjny książę Andrzej został eksmitowany z Pałacu Buckingham na skutek decyzji króla Karola III.

Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja Wiadomości
Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja

W związku z publikacją w belgijskiej, flamandzkojęzycznej gazecie „Het Laatste Nieuws”, która użyła nieakceptowalnego określenia „polskie obozy koncentracyjne”, Ambasada RP w Brukseli podjęła w czwartek interwencję. – To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i obozy koncentracyjne, w tym Auschwitz-Birkenau, a nie Polacy – powiedział PAP ambasador Polski w Królestwie Belgii Rafał Siemianowski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe