"Głosy frajerów". Sikorski kpi z prezydenta i PiS

Andrzej Duda 12 grudnia przybędzie do Niemiec na zaproszenie prezydenta Niemiec – Franka-Waltera Steinmeiera.
– Tematyka rozmów skoncentrowana będzie wokół spraw bezpieczeństwa, ale również wokół spraw, które Polskę i i Niemcy bardzo dotyczą, czyli zbliżającej się zimy i kryzysu humanitarnego, który grozi Ukrainie. Fali uchodźców, z którą możemy się zmierzyć jako cała wspólnota europejska – zapowiadał na konferencji prasowej Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej w KP.
Komentarz Sikorskiego
"Może ta żenująca awantura wywołana przez PiS się wreszcie skończy?" – pyta na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej" Bartosz T. Wieliński, który poinformował także o wizycie prezydenta w Niemczech.
Na wpis dziennikarza zaregował Radosław Sikorski.
– Sojusznicza sprawa, którą mogli załatwić między sobą szefowie sztabów w pisowskim zadęciu musi być roztrząsana na najwyższym szczeblu politycznym, jakby chodziło o wojnę czy pokój - napisał Sikorski.
Następnie polityk Platformy Obywatelskiej dodał:
– A swoją drogą ciekawe czy Pan Prezydent załatwi w Berlinie reparacje. Bez pieniędzy z KPO są Polsce potrzebne jak nigdy wcześniej. Bo przecież nie robią tego cyrku tylko aby zdobywać głosy frajerów? - napisał Sikorski.
A swoją drogą ciekawe czy Pan Prezydent załatwi w Berlinie reparacje. Bez pieniędzy z KPO są Polsce potrzebne jak nigdy wcześniej.
— Radosław Sikorski MEP 🇵🇱🇪🇺 (@sikorskiradek) December 11, 2022
Bo przecież nie robią tego cyrku tylko aby zdobywać głosy frajerów?