Gdyńska oświatowa "S" na pomoc Ukrainie. "Może sprawimy, że w środku zimy ktoś poczuje ciepło naszych serc"

Po rosyjskich atakach na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, wiele tamtejszych miast zmaga się z brakiem prądu, wody i ogrzewania. Rozpoczynająca się zima będzie niezwykle ciężka dla naszych wschodnich sąsiadów, dlatego Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni zorganizowała zbiórkę pomocy humanitarnej dla walczącej Ukrainy. Zebrano m.in. ciepłe ubrania, buty i żywność, które pomogą mieszkańcom Ukrainy przetrwać okres zimowy.
 Gdyńska oświatowa
/ fot. Region Gdański NSZZ "Solidarność"

– Jesteśmy wdzięczni za bezinteresowną, natychmiastową i wolontariacką pomoc potrzebującym. Zebraliśmy bardzo dużo ciepłych nowych ubrań, bielizny, butów zimowych, chemii, żywności oraz środków czystości. Dziękujemy wszystkim za pomoc i okazane serce – podsumowała przewodnicząca Zdzisława Hacia.

Szczególnie podziękowania kierowane są na ręce koordynatorów zbiórki, którymi byli: Ewelina Wysocka, przewodnicząca Koła ZSP Nr 5 oraz dyrektor Judyta Śliwińska, Ewa Domrazek, przewodnicząca Koła Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych oraz dyrektor Bogusława Flisykowska, Beata Wolińska – Sińczak, przewodnicząca Koła Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz dyrektor Marzena Adamska, Ewa Rajkowska – Przewodnicząca Koła CKZiU Nr 1.

Wszystkie zebrane dary zostaną 9 grudnia 2022 r. zawiezione do konkretnych miasteczek w Ukrainie, gdzie jest tak wielu potrzebujących.

– Może sprawimy, że w środku zimy ktoś poczuje ciepło naszych serc. Z całego serca za wszystko, wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy – podsumowała Zdzisława Hacia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Potężna eksplozja gazu w Katowicach. Zawaliła się kamienica Wiadomości
Potężna eksplozja gazu w Katowicach. Zawaliła się kamienica

Jak relacjonuje Polsat News, w piątek rano w Katowicach doszło do potężnego wybuchu gazu w kamienicy. Poszkodowanych zostało pięć osób - dwoje dorosłych i troje dzieci.

Wiadomości
Które drużyny mogą spaść z Ekstraklasy?

Znajdujemy się na półmetku rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Po rozegraniu 17 kolejek można się pokusić o wskazanie drużyn, które mają największe szanse na spadek do 1 ligi. Kandydatów jest sporo, a część z nich to naprawdę uznane firmy. Podpowiadamy, jakim drużynom grozi spadek z Ekstraklasy.

Nie żyje znany dziennikarz. Miał zaledwie 44 lata Wiadomości
Nie żyje znany dziennikarz. Miał zaledwie 44 lata

Nie żyje Adam Barański, wieloletni wydawca i prezenter wiadomości Radia Wrocław oraz Radia RAM. Miał 44 lata.

Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw Wiadomości
Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw

Kanada potwierdziła zamiar przekazania czołgów Ukrainie, tym samym w koalicji pancernej uczestniczy już 12 państw, powiedział Wołodymyr Zełenski w czwartek w wieczornym wystąpieniu wideo.

„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę” Wiadomości
„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę”

– Zgoda niemieckiego rządu na dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2 została na Berlinie wymuszona; ważną rolę w przekonaniu kanclerza RFN odegrała Polska – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau Wiadomości
78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau kojarzy się światu jako największe cmentarzysko i symbol eksterminacji europejskich Żydów, choć obóz powstał jako miejsce kaźni Polaków. To tutaj, w widłach rzek Wisły i Soły, z dala od berlińskich i paryskich kawiarenek, naziści postanowili utworzyć sztandarowy ośrodek niemieckiego terroru skierowanego przeciwko narodom Europy. 78 lat temu bramę z cynicznym napisem „Arbeit macht frei” przekroczyli żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego. Tym samym oświęcimski kombinat śmierci został wyzwolony.

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych Wiadomości
Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ataku z powietrza na terenie całej Ukrainy śmierć poniosło 11 osób – poinformowały ukraińskie służby.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie

Polacy stworzyli pierwszego cywilnego drona, którym można sterować zdalnie na odległość nawet międzykontynentalną!

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował Wiadomości
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował

Podczas czwartkowego posiedzenie Sejmu przyjęto nowelizację Kodeksu wyborczego. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos Wiadomości
Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos

Transseksualna osoba, która będąc mężczyzną zgwałciła dwie kobiety, po czym dokonała prawnej zmiany płci, nie będzie odsiadywać wyroku w kobiecym więzieniu – oświadczyła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe