„Tusk wylądował w łóżku z Putinem”. Gorąco na antenie Polsat News. Ostre spięcie Radosława Fogla z Marcinem Kierwińskim

W rozmowie na antenie Polsat News w programie „Śniadanie Rymanowskiego” przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel użył dosadnego porównania, komentując relacje łączące Polskę z Rosją za czasów rządów PO-PSL.
Radosław Fogiel „Tusk wylądował w łóżku z Putinem”. Gorąco na antenie Polsat News. Ostre spięcie Radosława Fogla z Marcinem Kierwińskim
Radosław Fogiel / screen video Polsat News

Jednym z tematów rozmowy była sprawa zatrzymania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomasza L. Sprawa warszawskiego urzędnika, który w przeszłości miał działać w komisji likwidującej Wojskowe Służby Informacyjne i przekazywać informacje rosyjskim służbom wywiadowczym, rozgrzała niedawno polskie media.

„Tusk wylądował w łóżku z Putinem”

Cała komisja to było dziecko Antoniego Macierewicza na zlecenie Jarosława Kaczyńskiego. Jak Kaczyński na siłę wciskał Macierewicza do MON i do rodzących się służb, Radosław Sikorski zachował się honorowo i złożył dymisję, bo powiedział, że z kimś takim jak Macierewicz nie chce współpracować

– skomentował Kierwiński. Wówczas natrafił na kontrę Radosława Fogla, który przypomniał, że w momencie aresztowania Tomasz L. pracował w instytucji podległej warszawskiemu ratuszowi, zatem „tropy platformerskie są aż nadto jasne”.

Mogę panu powiedzieć prosto w oczy. Nie wiem, dla kogo pracuje Macierewicz. Ale nawet dobrze zakonspirowany rosyjski agent na najwyższym poziomie nie wyrządziłby tylu szkód Polsce, jak Macierewicz przez ostatnie 30 lat

– odparł Kierwiński. 

Gdyby moje środowisko, tak jak pańskie, lądowało w łóżku z Putinem, też pewnie byłbym w nerwach

– dosadnie odpowiedział Radosław Fogiel. Zapytany przez Bogdana Rymanowskiego, kto konkretnie wylądował w łóżku z Putinem, odparł:

Donald Tusk. Wspólne konferencje w Moskwie. Oczywiście, że to jest metafora. Ale przecież są cały czas dostępne, każdy może w internecie znaleźć wspólne konferencje Donalda Tuska i Władimira Putina, gdzie Tusk mówił, jak świetnie będą współpracować z rosyjskim partnerem. To Donald Tusk doprowadził do tego, że nie powstała amerykańska tarcza antyrakietowa, to Donald Tusk mówił, że zrobi wszystko, żeby Polska nie była krajem radykalnie antyrosyjskim

– podsumował Radosław Fogiel.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw Wiadomości
Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw

Kanada potwierdziła zamiar przekazania czołgów Ukrainie, tym samym w koalicji pancernej uczestniczy już 12 państw, powiedział Wołodymyr Zełenski w czwartek w wieczornym wystąpieniu wideo.

„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę” Wiadomości
„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę”

– Zgoda niemieckiego rządu na dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2 została na Berlinie wymuszona; ważną rolę w przekonaniu kanclerza RFN odegrała Polska – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau Wiadomości
78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau kojarzy się światu jako największe cmentarzysko i symbol eksterminacji europejskich Żydów, choć obóz powstał jako miejsce kaźni Polaków. To tutaj, w widłach rzek Wisły i Soły, z dala od berlińskich i paryskich kawiarenek, naziści postanowili utworzyć sztandarowy ośrodek niemieckiego terroru skierowanego przeciwko narodom Europy. 78 lat temu bramę z cynicznym napisem „Arbeit macht frei” przekroczyli żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego. Tym samym oświęcimski kombinat śmierci został wyzwolony.

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych Wiadomości
Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ataku z powietrza na terenie całej Ukrainy śmierć poniosło 11 osób – poinformowały ukraińskie służby.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie

Polacy stworzyli pierwszego cywilnego drona, którym można sterować zdalnie na odległość nawet międzykontynentalną!

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował Wiadomości
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował

Podczas czwartkowego posiedzenie Sejmu przyjęto nowelizację Kodeksu wyborczego. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos Wiadomości
Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos

Transseksualna osoba, która będąc mężczyzną zgwałciła dwie kobiety, po czym dokonała prawnej zmiany płci, nie będzie odsiadywać wyroku w kobiecym więzieniu – oświadczyła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów Wiadomości
Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów

„Tak, żyję. Nigdy nie myślałem, że będę musiał to napisać w sieci” – przekazał w czwartek na Twitterze kandydat na prezydenta Czech generał Petr Pavel.

Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu Wiadomości
Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.

To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna Wiadomości
To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna

Według informacji Interii władze PZPN przygotowują dużą niespodziankę. W czerwcu podopieczni Fernando Santosa mogą zmierzyć się z reprezentacją Niemiec – wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Interia.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe