Wskazano trzech potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta. Padło sensacyjne nazwisko

Znany politolog prof. Rafał Chwedoruk w programie „Rzecz o polityce” dla „Super Expressu” wskazał czterech polityków, którzy w jego opinii mają największe szanse na to, by zostać kandydatem PiS na prezydenta RP. 
prezes PiS Jarosław Kaczyński Wskazano trzech potencjalnych kandydatów PiS na prezydenta. Padło sensacyjne nazwisko
prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Roman Zawistowski

Choć do wyborów prezydenckich zostały jeszcze trzy lata, media co jakiś czas rozgrzewają potencjalne nazwiska polityków, którzy mogliby ubiegać się o najwyższy urząd w państwie. Niewątpliwie bardzo duże szanse na zwycięstwo będzie miał kandydat wytypowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Sęk jednak w tym, że dotychczas prezes partii Jarosław Kaczyński nie kwapił się z informowaniem o tym, kto ma największe szanse uzyskać poparcie PiS.

Ekspert wskazuje nazwiska

Tymczasem znany politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Rafał Chwedoruk wytypował nazwiska czterech polityków, którzy w jego opinii mają największą szansę na bycie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Chwedoruka pod uwagę na pewno brana jest była premier, a obecnie europoseł Beata Szydło.

Myślę, że jest w gronie faworytów na prawicy. W tej chwili za wcześnie przesądzać, zobaczymy, jak zjawiska kryzysowe, ale też wejście kolejnych roczników młodych wyborców wpłyną na przetasowania w polskiej polityce. Beata Szydło w stanie na dziś nie byłaby faworytką wyborów, bez wątpliwości powtórzyłaby notowania PiS z ostatnich sondaży, może by je polepszyła, rozbudzając socjalne sentymenty

– powiedział profesor, który podkreślił jednak, iż Beata Szydło jest „w okolicach drugiego miejsca”, gdyż pierwszymi kandydatami PiS mogą być obecny wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak lub premier Mateusz Morawiecki.

Myślę, że PiS będzie dążyło do wystawienia mężczyzny. Mówiąc banalnie, w pierwszej kolejności będzie szukany mężczyzna w wieku średnim

– skomentował Chwedoruk. 

Zaskakujący kandydat

Profesor wskazał również czwartą opcję – Jarosław Kaczyński, który nieraz pokazał, że nie boi się podejmować nieszablonowych, odważnych decyzji, mógłby również sięgnąć po postać z pogranicza polityki – taką, która wykorzystałaby antypolityczny odruch obecny w Polsce. Kto to jest?

Jeden z popularnych dziennikarzy, potem ambasador: pan Marek Magierowski

– podsumował prof. Chwedoruk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
To nie jest dobra wiadomość. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
"To nie jest dobra wiadomość". Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

- W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych - pisze na łamach Moscow Times Piotr Kozłow. Moscow Times był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. Top Model Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. "Top Model"

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN "Top Model". Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

PKP obniża ceny biletów Wiadomości
PKP obniża ceny biletów

PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połącznia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc. – poinformował przewoźnik we wtorkowym komunikacie.

„Zanim będzie mogła nastąpić jakakolwiek wypłata…” Didier Reynders studzi oczekiwania polskiego rządu ws. KPO Wiadomości
„Zanim będzie mogła nastąpić jakakolwiek wypłata…” Didier Reynders studzi oczekiwania polskiego rządu ws. KPO

Didier Reynders, komisarz Komisji Europejskiej ds. sprawiedliwości, zwrócił się w specjalnym liście do prezesów europejskich stowarzyszeń sędziowskich Unii Europejskiej. Treść listu jest istotna z punktu widzenia szans polskiego rządu na pozyskanie funduszy z KPO.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe