To Sikorski powołał Tomasza L. do komisji likwidacyjnej WSI. Cenckiewicz opublikował pismo

– Członków komisji likwidacyjnej powołał minister obrony narodowej i tylko on jest władny przekazać panu pełną informację na ten temat” – napisał ówczesny szef SKW Antoni Macierewicz w 2006 roku do przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych.
 To Sikorski powołał Tomasza L. do komisji likwidacyjnej WSI. Cenckiewicz opublikował pismo
/ Screen/YouTube/Cenckiewicz

Dokument na ten temat za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował Sławomir Cenckiewicz – przewodniczący komisji likwidacyjnej WSI.

TVN24 ujawniło, że Tomasz L., który został zatrzymany przez ABW w marcu bieżącego roku pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Federacji Rosyjskiej – 16 lat wcześniej, w 2006 r. był członkiem komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Zdaniem TVN mężczyzna miał mieć dostęp do największych tajemnic polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.

Odpowiedź Cenckiewicza

Zdaniem Sławomira Cenckiewicza –  Tomasza L. do komisji likwidacyjnej WSI powołał ówczesny szef MON – Radosław Sikorski. Cenckiewicz dodał, że rola Tomasza L. w komisji "była marginalna i dostęp do wiedzy miał ograniczony co potwierdzają dokumenty”. Mimo wszystko zachowanie L. zwracało jego uwagę.

– Domagał się tego, żeby robił tak poważne rzeczy jak ja. Ale podział narzucony przeze mnie polegał na tym, że kierownictwo WSI, sprawy wywiadu, kartoteki, zasób ewidencyjny – to wszystko było na mojej głowie – zaznaczał w rozmowie z TVN24 przewodniczący komisji likwidacyjnej WSI.

We wtorek Cenckiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował pismo, które w październiku 2006 roku do przewodniczącego komisji ds. służb specjalnych Marka Biernackiego wysłał szef SKW Antoni Macierewicz.

– W związku z pańskim pismem informuję, że członków komisji likwidacyjnej powołał minister obrony narodowej i tylko on jest władny przekazać panu pełną informację na ten temat – pisał Macierewicz.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
USA złożyły propozycję pokojową Ukrainie i Rosji? Biały Dom odpowiada Wiadomości
USA złożyły propozycję pokojową Ukrainie i Rosji? Biały Dom odpowiada

Doniesienia szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung" o rzekomej propozycji pokojowej złożonej Ukrainie i Rosji są fałszywe - powiedział PAP zastępca rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Sean Savett. Według Białego Domu, szef CIA Bill Burns nie był w ostatnim czasie w Moskwie.

Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe