Niemcy. Trzy landy wystąpiły przeciwko budowie elektrowni atomowej w Polsce

"Niemiecka agencja prasowa donosi, że Brandenburgia, Saksonia oraz Meklemburgia Pomorze-Przednie opowiedziały się przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce" - poinformował portal biznesalert.pl, powołując się na Deutsche Presse Agentur.
Elektrownia atomowa w Polsce
W Polsce pierwszy reaktor atomowy ma powstać do 2033 roku.
"Ze względu na incydenty jądrowe w Czarnobylu i Fukuszimie plany dalszego wykorzystania energetyki jądrowej powinny zostać porzucone dla dobra ludności i środowiska wszystkich krajów Morza Bałtyckiego" - napisano na stronie resortu ochrony konsumentów Brandenburgii.
"Plan budowy atomu w preferowanej lokalizacji Lubiatowo-Kopalino był przedmiotem obowiązkowych konsultacji, w ramach których można było składać uwagi do wtorku, 13 grudnia" - poinformował portal biznesalert.pl.
Szokujące znalezisko w Niemczech. "Polonium 210"

Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 1 października
Niemcy szturmują polskie stacje przy granicy. Taniej nawet 2 zł na litrze

Prof. Szeremietiew: Gdyby Niemcy zbudowały broń nuklearną, stanowiłyby zagrożenie


