[WIDEO] Beata Szydło: Forsowanie „Zielonego ładu” to groźba ubóstwa dla milionów

„Naszym obowiązkiem jest chronić Europejczyków przed skutkami kryzysu wywołanego rosyjską agresją. Forsowanie «Zielonego ładu» to cios w bezpieczeństwo ekonomiczne UE. Czas myśleć pragmatycznie: przyspieszona transformacja energetyczna to groźba ubóstwa dla milionów” – pisze na Twitterze Beata Szydło, nawiązując do swojego środowego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.
Beata Szydło [WIDEO] Beata Szydło: Forsowanie „Zielonego ładu” to groźba ubóstwa dla milionów
Beata Szydło / Wikipedia - European Parliament CC BY-SA 2.0

Naszym obowiązkiem jest wspierać Ukrainę, ale naszym obowiązkiem jest również myśleć, co zrobić, by uchronić państwa Unii Europejskiej przed kosztami tej strasznej wojny i zadbać o ich bezpieczeństwo, również to bezpieczeństwo energetyczne

– mówiła Beata Szydło.

„Zastanówmy się, jakie są koszty Zielonego Ładu”

Pani przewodnicząca rozpoczęła swoją wypowiedź od refleksji sprzed 3 lat, kiedy zachwalała Zielony Ład i mówiła, że to jest szansa dla Europy. Dzisiaj można zastanowić się, jakie są koszty tego Zielonego Ładu. Narzekają przedsiębiorcy, wysokie ceny energii dla Europejczyków. A my ciągle słyszymy o przyspieszaniu transformacji

– zauważyła europoseł. Podkreśliła, że czas zacząć myśleć pragmatycznie, bo dzisiaj Europa jest w wielkim kryzysie ze względu na wojnę na Ukrainie. 

I naszym obowiązkiem jest bronić przede wszystkim bezpieczeństwa i chronić Europejczyków przed ubóstwem. Tak, trzeba przeprowadzić transformację energetyczną, żeby nie popełnić takich błędów, jak Komisja i Parlament przed laty, właśnie m.in. 3 lata temu, kiedy pani przewodnicząca mówiła o Zielonym Ładzie

– powiedziała polityk, wypominając brukselskim elitom poparcie dla budowy gazociągu Nord Stream 2.

Przecież wtedy popieraliście Nord Stream 2 i wspieraliście Rosję w tym, żeby dominowała ona na rynku paliw i energetyki Unii Europejskiej. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski, ale trzeba to robić rozsądnie, myśląc przede wszystkim o Europejczykach

– mówiła Beata Szydło. Na zakończenie przypomniała, że nadchodzące święta są świętami Bożego Narodzenia.

Ja dołączam się do życzeń dla wszystkich państwa i chcę przypomnieć, że będziemy cieszyć się świętami Bożego Narodzenia 

– podsumowała Beata Szydło.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe