Piotr Duda w Łodzi: W naszych sercach zagościł niepokój

– Dziękuję wam wszystkim za tę wielką, wielką solidarność, życząc wam na nadchodzące święta przede wszystkim spokoju. Abyśmy mogli choć na chwilę się oderwać od tej trudnej rzeczywistości – życzył szef Solidarności Piotr Duda podczas spotkania opłatkowego Regionu Ziemia Łódzka. Apelował o dokonywanie dobrych wyborów w nadchodzących wyborach. Zarówno związkowych, jak i parlamentarno-samorządowych.
 Piotr Duda w Łodzi: W naszych sercach zagościł niepokój
/ Fot. moss

– To, że mogłem się spotkać z wami osobiście, jest dla mnie wielkim zaszczytem – rozpoczął swoje wystąpienie Piotr Duda. – Myśleliśmy, że po pandemii koronawirusa nic gorszego nie może nas spotkać. Niestety wojna, a tak właściwie agresja Rosji na Ukrainę, to ludobójstwo, o którym słyszymy codziennie, sprawiła, że niepokój zagościł w naszych sercach.

Przewodniczący podziękował za pomoc, jaką członkowie Solidarności Regionu Ziemia Łódzka udzielili uchodźcom z Ukrainy. Szczególnie tym, którzy znaleźli schronienie w ośrodkach Solidarności w Spale.

Chciałbym wam bardzo podziękować za ten rok 2022, bo od tego 24 lutego pokazaliście swoją solidarność z drugim człowiekiem. Szczególnie tutaj, w Spale, gdzie w naszym ośrodku gościmy naszych gości z Ukrainy. Organizujemy środki, żeby nie tylko mogli tu przeżyć, ale i poczuć się jak w domu. Są tu praktycznie od końca lutego.

Życzył także, aby każdy w te święta mógł choć na chwilę oderwać się od tej trudnej rzeczywistości, wskazując, że przyszły rok też będzie rokiem trudnym.

Weszliśmy jako związek w rok wyborczy kończący trudną kadencję. Trudno było sobie wyobrazić w 2018 roku, że spotka nas tyle nieszczęść. Pandemia, wojna, która też nas przecież dotyczy.

Apelował, aby dokonywać dobrych wyborów, zarówno tych związkowych, jak i tych państwowych.

Bo to przecież nasze związkowe i państwowe święto demokracji. Dlatego wybierajcie takich ludzi, którzy w parlamencie i samorządach będą służyć Polsce i naszemu społeczeństwu, ale także będą wrażliwi na te wszystkie sprawy pracownicze.

Życząc spokojnych, zdrowych świat i – jak to ujął – mimo wszystko szczęśliwego nowego roku Piotr Duda wyraził nadzieję, że jako Solidarność poradzimy sobie z wszystkimi problemami.

Ufam, że w tej naszej rodzinie Solidarności z tym wszystkim, co nas czeka, sobie poradzimy.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił Wiadomości
Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił

Robert Lewandowski powrócił do La Liga. Polak pauzował z powodu sytuacji, do której doszło jeszcze w 2022 roku w trakcie spotkania Barcelony z Osasuną. Wówczas Polak po otrzymaniu czerwonej kartki wykonał gest w kierunku sędziego, który przez włodarzy ligi został oceniony jako nieodpowiedni.

Kłopoty Stanów Zjednoczonych? Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje Wiadomości
Kłopoty Stanów Zjednoczonych? "Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje"

Niewypłacalność techniczna USA, czyli niezdolność rządu do obsługi jego długu, do której może dojść, jeśli Kongres nie podniesie limitu zadłużenia rządu, byłaby "katastroficzna" i groźna dla całego świata - ostrzegła amerykańska minister finansów Janet Yellen. Eksperci uspokajają, że międzynarodowe konsekwencje byłyby ograniczone.

Polski szowinizm. Przemilczana wina. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie Wiadomości
"Polski szowinizm. Przemilczana wina". Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie

Patrycja Anna Tepper, analityk w Instytucie Zachodnim, zwróciła uwagę na publikacje niemieckiego wydawnictwa, które ma być związane z AfD.

Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło” Wiadomości
Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło”

– To, co powiedziałem Donaldowi Tuskowi dwa tygodnie temu, gdy rozmawialiśmy, nadal pozostaje w mocy – powiedział w środę na antenie TVN24 lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Tymczasem były premier już od kilku tygodni apeluje o decyzję w sprawie wspólnej listy opozycji.

Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza Wiadomości
Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza

23-letni reprezentant Polski Sebastian Szymański nie wystąpi w najbliższych kilku spotkaniach Feyenoordu Rotterdam. Polak w ostatnim meczu rozgrywanym u siebie musiał zejść w przerwie, ponieważ nabawił się urazu kolana.

Tragedia na Podlasiu. Nie żyje 3,5-letnie dziecko Wiadomości
Tragedia na Podlasiu. Nie żyje 3,5-letnie dziecko

W zderzeniu trzech samochodów w okolicach miejscowości Kolonia Boćki w województwie podlaskim zginęło 3,5-letnie dziecko, a trzy osoby zostały ranne.

Niemiecka armia wchłonie holenderską Wiadomości
Niemiecka armia wchłonie holenderską

Dowódcy armii holenderskiej i niemieckiej zdecydowali, że jednostki bojowe obu krajów zostaną połączone, informuje dziennik „NRC”. „To historyczny moment” – komentują oficerowie obu armii.

Zamach na Krymie. Nie żyje dwóch oficerów Rosgwardii Wiadomości
Zamach na Krymie. Nie żyje dwóch oficerów Rosgwardii

Przedstawiciele ukraińsko-tatarskiego ruchu oporu Atesz, działającego na okupowanym przez Rosję Krymie, przeprowadzili skuteczny zamach na dwóch oficerów rosyjskiej Gwardii Narodowej (Rosgwardii) – poinformował w środę portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, utworzony przez Siły Operacji Specjalnych armii Ukrainy.

„Światełko do nieba wymknęło się spod kontroli”. Groźba pożaru tankowca? Wiadomości
„Światełko do nieba wymknęło się spod kontroli”. Groźba pożaru tankowca?

Światełko do nieba wymknęło się spod kontroli. Płonąca raca wylądowała na pokładzie tankowca z paliwem – informuje portal iswinoujscie.pl.

Trzaskowski kontra Błaszczak w wyborach prezydenckich? Zapytano Polaków Wiadomości
Trzaskowski kontra Błaszczak w wyborach prezydenckich? Zapytano Polaków

Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski czy minister obrony narodowej i ważny polityk PiS Mariusz Błaszczak? Instytut Badań i Spraw Publicznych zapytał Polaków, na kogo oddaliby głos w wyborach prezydenckich.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe