Nietypowa awaria Sojuza MS-22 zadokowanego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rośnie temperatura. Sprzeczne informacje

Rosyjski statek kosmiczny Sojuz MS-22 doznał awarii. Prawdopodobnie chodzi o wyciek z układu chłodzenia. Rosyjska agencja prasowa RIA Novosti podała, że temperatura na statku wzrosła już powyżej 50 stopni Celsjusza.
Wyciek na statku kosmicznym Sojuz MS-22 Nietypowa awaria Sojuza MS-22 zadokowanego do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rośnie temperatura. Sprzeczne informacje
Wyciek na statku kosmicznym Sojuz MS-22 / Screen YT VideoFromSpace

- Sytuacja z wypadkiem na statku kosmicznym Sojuz jest dość wyjątkowa i nie spotkaliśmy się z tym wcześniej.

- mówi serwisowi news.ru kosmonauta Andriej Borisenko.

Wyciek został zauważony w czwartek przez dokonujących spaceru kosmicznego kosmonautów i początkowo był bagatelizowany. Jednak po jakimś czasie RIA Novosti podała informację o tym, że temperatura wzrosła już do ponad 50 stopni Celsjusza.

 

Roskosmos dementuje

Tymczasem rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos w oficjalnym komunikacie dementuje te informacje - Informacje o wzroście temperatury w Sojuzie MS-22 do 50 stopni Celsjusza są nieprawdziwe, rozpowszechniane przez RIA Novosti powołującą się na 'poinformowane źródło', są nieprawdziwe.

Stoi to w sprzeczności z opinią kosmonauty Borisenki wyrażoną w wypowiedzi dla News.ru, który uważa, że kosmonauci mogą mieć problem z powrotem do domu. Zadokowany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej statek kosmiczny Sojuz MS-22 przywiózł kosmonautów na stację, ma też ich z niej zabrać po zakończeniu misji. W międzyczasie stanowi coś w rodzaju szalupy ratunkowej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe