Wpadka Kosiniaka-Kamysza. Śmiech. Hołownia: "Małe sprostowanie..."

17 grudnia w Płocku miało miejsce spotkanie PSL "Uczciwa Polska". Zjawił się na nim Szymon Hołownia, który wdał się w rozmowę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Wywołała ona burzliwą reakcję publiczności.
Władysław Kosiniak Kamysz i Szymon Hołownia  Wpadka Kosiniaka-Kamysza. Śmiech. Hołownia:
Władysław Kosiniak Kamysz i Szymon Hołownia / PAP/Szymon Łabiński

– Na dzisiejsze spotkanie zaprosiłem osobę, którą Polacy poznali wiele lat temu, ale która trzy lata temu podjęła niezwykle ważną decyzję, że porzuca w jakimś sensie komfort bycia bardzo rozpoznawanym, bycia gwiazdą, bycia osobowością związaną z telewizją, z pisaniem książek, z tym wszystkim, co pewnie dawało bardzo komfortowe życie. I w pewnym momencie Szymon Hołownia, bo o nim mówię, zdecydował się wejść do polityki ze wszystkimi ryzykami, z którymi to wejście się wiąże – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, zapowiadając swojego gościa.

Polityk PSL zapewnił, że dostrzega między nim a liderem Polski 2050 pewną cechę wspólną.

– Między nami jest zbieżność w tym, że dialog jest podstawą funkcjonowania. Wspólnie mamy dwie córki w podobnym wieku – podkreślił lider PSL, a jego słowa spotkały się ze śmiechem i brawami.

– To też świadczy, że wyzwanie, które jest przed nami, jest autentycznie związane z kolejnymi pokoleniami. Szymon Hołownia i ja często to podkreślaliśmy, ubiegając się o funkcję prezydenta, że myślenie o kolejnych pokoleniach jest tak naprawdę esencją polityki – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Chwilę później na scenę wkroczył Szymon Hołownia, który z dozą humoru skomentował powyższe słowa.

– Małe sprostowanie do tego, co powiedział prezes Kosiniak-Kamysz. Wspólnie to my mamy chyba cztery córki w podobnym wieku i serdecznie pozdrawiamy nasze żony – powiedział rozbawiony Hołownia.

Hołownia: Wiem, że moja obecność wywołuje pytania

Lider Polski 2050 podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że jego obecność w tym miejscu może być dla wielu zastanawiająca.

– Ja wiem, że moje pojawienie się tutaj od razu wywołuje pytania: „Czy to oznacza, że robimy wspólną listę z PSL-em?”. Od razu wyjaśniam: nie oznacza. To w takim razie: „Czy to oznacza, że robimy wspólną listę z PO?”. To od razu wyjaśniam: nie, nie oznacza – mówił Szymon Hołownia.

Po chwili dodał, że Polska 2050 jest ugrupowaniem chętnym do współpracy, by zmieniać polską rzeczywistość.

– To nie może być tak i dobrze o tym wie każdy z was, kto prowadził w życiu jakiś biznes, a pewnie jest sporo takich osób na tej sali... To nie może być tak, że myśl o tym, że założę biznes, zaczyna się od taktycznego zastanowienia się, jak wykończyć konkurencję – podsumował były prezenter. 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu Wiadomości
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. Powiedział też, że USA nie przekażą Ukrainie samolotów F-16.

„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe