Sensacja w Pałacu Buckingham. Król Karol III czeka z ostateczną decyzją do tego momentu

Król Karol III czeka z podjęciem sensacyjnej decyzji ws. tytułów Archiego i Lilibet. Według brytyjskiej prasy ostatecznie zdecyduje po tym, jak ukaże się pamiętnik księcia Harry’ego. To dość zaskakujący obrót spraw, bo jeszcze niedawno media nie miały wątpliwości, że ta kwestia będzie zamknięta do końca tego roku.
król Karol III, książę William i książę Harry  Sensacja w Pałacu Buckingham. Król Karol III czeka z ostateczną decyzją do tego momentu
król Karol III, książę William i książę Harry / Flickr / domena publiczna / Bruce Detorres

Od dłuższego czasu w Pałacu Buckingham wrze. Wszystko za sprawą narastającego konfliktu między rodziną królewską a księciem Harrym i jego żoną – Meghan Markle. 

Rodziną królewską wstrząsnął serial dokumentalny „Harry & Meghan”, który pojawił się na platformie Netflix. To jednak nie wszystko.

CZYTAJ TAKŻE: To wstrząśnie Pałacem Buckingham. Wszystko za sprawą księcia Harry'ego

Okazuje się, że serial to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak już informowaliśmy, brytyjskie media nie mają wątpliwości, że nastroje w Pałacu Buckingham są skrajne. Wszystkim udzielają się obawy przed nadchodzącą autobiografią księcia Harry’ego. Król Karol III mocno obawia się tego, co dokładanie zawiera publikacja.

Burza w Pałacu Buckingham

Przypomnijmy, że książka ma ukazać się 10 stycznia 2023 roku. Wówczas król Karol III ma podjąć decyzję w sprawie tytułów dzieci Meghan Markle i księcia Harry’ego – twierdzą brytyjskie media.

Warto odnotować, że monarcha mimo całego zamieszania po serialu młodego syna zdecydował zaprosić go wraz z rodziną na królewską koronację. Wciąż nie jest jednak zdecydowany w kwestii nadania tytułów dla dzieci Meghan Markle i księcia Harry’ego – Lilibet i Archiego. The „Sunday Times” twierdzi, że król Karol III nie podejmie formalnej decyzji w tej sprawie do czasu opublikowania autobiografii księcia Harry’ego.

Poczekamy i zobaczmy. Żadne ostateczne decyzje nie zostały podjęte

– twierdzi dziennik.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in przez Polskę Wiadomości
"Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in przez Polskę"

Zgoda niemieckiego rządu na dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2 została na Berlinie wymuszona; ważną rolę w przekonaniu kanclerza RFN odegrała Polska - mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski.

78. lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau Wiadomości
78. lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau kojarzy się światu jako największe cmentarzysko i symbol eksterminacji europejskich Żydów, choć obóz powstał jako miejsce kaźni Polaków. To tutaj, w widłach rzek Wisły i Soły, z dala od berlińskich i paryskich kawiarenek, naziści postanowili utworzyć sztandarowy ośrodek niemieckiego terroru skierowanego przeciwko narodom Europy. 78 lat temu, bramę z cynicznym napisem „Arbeit macht frei” przekroczyli żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego. Tym samym oświęcimski kombinat śmierci został wyzwolony.

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych Wiadomości
Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ataku z powietrza na terenie całej Ukrainy śmierć poniosło 11 osób – poinformowały ukraińskie służby.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polski dron "Prometheus". Jedyny taki na świecie

Polacy stworzyli pierwszego cywilnego drona, którym można sterować zdalnie na odległość nawet międzykontynentalną!

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował Wiadomości
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował

Podczas czwartkowego posiedzenie Sejmu przyjęto nowelizację Kodeksu wyborczego. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos Wiadomości
Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos

Transseksualna osoba, która będąc mężczyzną zgwałciła dwie kobiety, po czym dokonała prawnej zmiany płci, nie będzie odsiadywać wyroku w kobiecym więzieniu – oświadczyła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów Wiadomości
Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów

„Tak, żyję. Nigdy nie myślałem, że będę musiał to napisać w sieci” – przekazał w czwartek na Twitterze kandydat na prezydenta Czech generał Petr Pavel.

Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu Wiadomości
Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.

To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna Wiadomości
To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna

Według informacji Interii władze PZPN przygotowują dużą niespodziankę. W czerwcu podopieczni Fernando Santosa mogą zmierzyć się z reprezentacją Niemiec – wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Interia.

Media: Niemiecki potentat dostarczał ważny komponent Rosji Wiadomości
Media: Niemiecki potentat dostarczał ważny komponent Rosji

Z informacji niemieckich dziennikarzy wynika, że rosyjskie samoloty wykorzystywane w wojnie na Ukrainie miały być tankowane niemieckimi komponentami.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe