M. Ossowski, red. nacz. „TS”: W tym radosnym, chociaż trudnym okresie życzę wielu łask płynących od nowonarodzonego Dzieciątka

Przed nami piękny i radosny czas Narodzenia Pańskiego, jakże potrzebny po tym ciężkim roku, w którym wbrew nadziejom, że po dwóch latach walki z pandemią COVID-19 będziemy mogli wreszcie odetchnąć, przyszło nam mierzyć się z całą bezwzględnością i okrucieństwem toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny.
 M. Ossowski, red. nacz. „TS”: W tym radosnym, chociaż trudnym okresie życzę wielu łask płynących od nowonarodzonego Dzieciątka
/ pixabay.com

I z dumą wszyscy możemy powiedzieć, że po raz kolejny zdaliśmy egzamin, masowo ruszając na pomoc brutalnie zaatakowanym Ukraińcom, czym wywołaliśmy osłupienie i zachwyt całego świata. Ale taka postawa Polaków to nie przypadek, to nasza cecha narodowa, z której powinniśmy zawsze być dumni. Bo przecież to nie pierwszy raz, kiedy udowadniamy, że wyznawane przez nas wartości nie są jedynie pustymi sloganami, a stanowią o naszej sile i narodowej tożsamości. Tak było podczas II wojny światowej, gdzie masowo ratowaliśmy Żydów spod niemieckiej machiny zbrodni. To u nas zrodził się najpotężniejszy w XX wieku społeczny bunt przeciw komunistycznemu uciskowi, który zaowocował powstaniem NSZZ „Solidarność”, a w konsekwencji doprowadził do upadku komunizmu. I mijający rok 2022, i bezwarunkowa masowa pomoc uciekającym przed wojną ukraińskim kobietom i dzieciom to potwierdzenie, że ta Solidarność wciąż jest w nas żywa i nie przypadkiem tak bardzo jest kojarzona właśnie z Polską. Bądźmy z tego dumni i nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy nijacy, przaśni, nieeuropejscy czy nienowocześni. Bo jest dokładnie na odwrót. Polska Solidarność, polski heroizm i poświęcenie to nie są jedynie elementy historycznej, niemodnej już przeszłości, a nasze narodowe cechy, które pozwalają nam zmieniać bieg historii.

W tym radosnym, chociaż trudnym okresie w imieniu swoim i całego zespołu redakcyjnego „Tygodnika Solidarność” chciałbym wszystkim naszym Czytelnikom życzyć wielu łask płynących od nowonarodzonego Dzieciątka. Oczekujmy Go przy żłóbku i w drugim człowieku – zwłaszcza samotnym i opuszczonym. A nowy – 2023 – rok niech przyniesie nam i naszej Ojczyźnie same spokojne i radosne dni.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kadyrow grzmi nt. Polski na Telegramie. Kuriozalne słowa o satanizmie i... Śląsku Wiadomości
Kadyrow grzmi nt. Polski na Telegramie. Kuriozalne słowa o satanizmie i... Śląsku

Podległy Rosji przywódca Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow najnowszy wpis na Telegramie poświęcił Polsce.

Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce Wiadomości
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce

Prascy śledczy poszukują 42-letniego Petra Krausa podejrzewanego o zabójstwo kobiety, do którego doszło w czeskiej Pradze. Mężczyzna może przebywać na terenie Polski. Jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO” Wiadomości
OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO”

Portal OKO.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Według urzędników z Brukseli Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

„W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych” – pisze na łamach „The Moscow Times” Piotr Kozłow. „The Moscow Times” był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model” Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. „Top Model”

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN „Top Model”. Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe