Dopaść Ziobrę!

Dopaść Ziobrę!

COVID? Jaki COVID? Toż to jak zwykłe przeziębienie! Taką tezę zaprezentował w ostatnich dniach rzecznik partii, która na szczęście dla Polaków nie jest już od siedmiu lat „partią władzy”. A poszło o b. szefa MSZ Dariusza Rosatiego, który najpierw ćwierknął na Twitterze, że ma COVID i dlatego nie przyjdzie na głosowanie w sprawie odwołania ministra sprawiedliwości, ale potem jednak zjawił się w Sejmie, bo PO brakowało głosów. Rzecznik PO ocenił jego postawę jako… wzorową! A teraz wyobraźmy sobie, że taki numer wykręciłby któryś z posłów PiS: COVID, nie COVID a głosować trza! Zostałby wdeptany w ziemię przez koalicję polityczno-medialną z TVN i Tok FM na czele. Skoro jednak dotyczyło to polityka PO -to nie ma żadnych gromów z gwiaździstego nieba, nie ma mowy o braku odpowiedzialności, bezmyślności, narażaniu innych ludzi. Jesteś z nami – wybronimy cię w sądach (Neumann)! Jesteś z nami- jak przyjdziesz nawet z COVID-em na salę plenarną, to i tak będziesz wzorem moralności (Grabiec). Niebywałe? Tak. Ale co z tego? Skoro gość z COVID-em jest ze „słusznej” opcji. Jemu wolno. Przypomina to anegdotę o szefie związku pisarzy sowieckich, którego zaprosili towarzysze po piórze z PRL. Pisarz sowiecki zapytał towarzyszącego mu polskiego sąsiada, gdzie może zrobić siku? I usłyszał odpowiedź: „Ależ towarzyszu! Wy możecie wszędzie!”.

Swoją drogą  przy okazji chorego na COVID polityka PO dowiedzieliśmy się, jaka jest cena za głowę Zbigniewa Ziobro. Możliwość pandemicznego zarażenia połowy albo i więcej klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – to jest właśnie współczesny "Paryż", który „wart jest mszy”. Dla opozycji totalnej nie ma świętości ani reguł, których należałoby przestrzegać. Zaraza? Co tam zaraza, byleby dopaść gościa z rządu…

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (21.12.2022)
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe