„Upolitycznienie i zuchwałość korporacji lekarskich”. Siarkowska oburzona decyzją sądu w sprawie dr. Martyki

W poniedziałek 19 grudnia Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie podjął decyzję o odebraniu na rok prawa do wykonywania zawodu dr. Zbigniewowi Martyce. Sprawę skomentowała poseł Anna Siarkowska z Solidarnej Polski.
zdjęcie poglądowe „Upolitycznienie i zuchwałość korporacji lekarskich”. Siarkowska oburzona decyzją sądu w sprawie dr. Martyki
zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Informacje o zawieszeniu dr. Zbigniewa Martyki na rok w prawie do wykonywania zawodu przekazał w mediach społecznościowych dr Paweł Basiukiewicz.

Wyrokiem Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie z dn. 19.12.2022 r. odebrano dr. n. med. Zbigniewowi Martyce Prawo wykonywania zawodu za 1 rok

– napisał Basiukiewicz na Twitterze. Informacje potwierdziła prawniczka dr. Martyki.

Jawność została wyłączona, możemy tylko powiedzieć, że zapadł wyrok negatywny dla pana doktora Zbigniewa Martyki. Zawieszenie w prawie wykonywania zawodu przez rok, czekamy na uzasadnienie i będziemy się odwoływać 

– poinformowała pani mecenas.

Jak przypomina dziennik „Rzeczpospolita”, dr Martyka kwestionował m.in. przymus szczepień przeciwko COVID-19, obowiązek noszenia maseczek, wprowadzenie lockdownu oraz lekarskich teleporad. Trafił przed sąd lekarski z powodu donosu, w którym zarzucono mu „rozpowszechnianie niezgodnych z wiedzą medyczną informacji na temat koronawirusa”.

Siarkowska: „Ten skandaliczny wyrok to Rubikon”

Sprawę emocjonalnie w mediach społecznościowych skomentowała Anna Maria Siarkowska z Solidarnej Polski.

Panu Dr. Zbigniewowi Martyce Sąd Lekarski odebrał prawo do wykonywania zawodu na rok. Bo krytykował nieskuteczne metody walki z Covid-19. Skandal? Mało powiedziane. Upolitycznienie i zuchwałość korporacji lekarskich sięgnęły zenitu

– napisała Siarkowska.

Należy zmienić prawo i odebrać im prawo sądzenia samych siebie. Przynależność do izb lekarskich powinna być dobrowolna, izby powinny być oddolnie finansowane z dobrowolnych składek, a kwestie karne rozstrzygane jak u innych obywateli. Dziś są jak państwo w państwie

– czytamy w kolejnym tweecie.

Ten skandaliczny wyrok to Rubikon. A posłowie są od tego właśnie, by w imieniu Narodu zmieniać prawo, jeśli w oparciu o nie korporacje lekarskie dopuszczają się niesprawiedliwości i podłości

– oznajmiła poseł w odpowiedzi na tweet Naczelnej Izby Lekarskiej dot. „używania swojej pozycji do uzyskania indywidualnych korzyści politycznych”. Przypomnijmy, że Konrad Berkowicz i Grzegorz Braun z Konfederacji próbowali podjąć interwencję poselską podczas procesu, ale nie zostali wpuszczeni.

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe