Wybuchowy prezent od Ukraińców i bitwa z Meksykanami

Wybuchowy prezent od Ukraińców i bitwa z Meksykanami

Co łączy plażę w Trójmieście z „bombowym” podarunkiem ukraińskich służb dla Komendanta Głównego Polskiej Policji? Wiele. Przed kilkoma laty na plaży pod Gdańskiem grupa Meksykanów, która przyjechała do naszego kraju na kilka dni (bodaj sportowcy), zaczęła dość obcesowo przystawiać się do młodej Polki. W jej obronie stanął nasz rodak. Meksykanie uznali, że jest ich więcej i ruszyli na chłopaka. Wówczas z solidarną odsieczą przyszli znajdujący się na plaży kibice jednego z klubów piłkarskich. Wywiązała się regularna, choć krótka bitwa zakończona zwycięstwem gospodarzy…

 

Już widzę Państwa zdumione miny! Co ma bowiem piernik do wiatraka? Ano ma. Oto bowiem w kolejnych dniach po polsko-meksykańskiej konfrontacji czytaliśmy w polskich (sic!), a jakże, mediach, żenujące dyrdymały o tym, jak to biednych meksykańskich turystów potraktowali ci okropni kibole. Te surrealistyczne opisy sytuacji, w której to gości byli agresorami i to wobec kobiety były dla mnie i nie tylko dla mnie przykładem równie totalnego, co żenującego moralnie i intelektualnie myślenia, według którego wszystko zawsze jest winą Polaków. Wynika to z założenia, że my Polacy jesteśmy najgorsi, najśmieszniejsi, najgłupsi - i w  ogóle od „macochy”.

 

Ale co ma do tego Komendant Główny Jarosław Szymczyk ? Ano to, że reakcja w mediach  na to, co go spotkało,  była niemal identyczna. Całą winę polskie (polskojęzyczne) media przypisały stronie polskiej: komendantowi oraz jego współpracownikom i podwładnym...

     Nie wiem, czy i jakie procedury złamano. Na pewno trzeba to wyjaśnić. To, co mnie niesłychanie irytuje w medialnym wrzasku wokół tej sprawy, jest to, że w zasadzie nikt nie zwrócił uwagi na fakt, że służby specjalnej zaprzyjaźnionego z nami państwa czyli Ukrainy przez swój idiotyczny (!) prezent omal… nie zlikwidowały szefa polskiej policji. Skończyło się na ogłuszeniu i poranieniu jego i jeszcze jednej osoby.

 

Nie będę dywagował czy Komendant Główny i jego ludzie byli niefrasobliwi, a jeżeli tak to, jak bardzo. Nie odniosę się do  procedur, które trzeba spełnić przewożąc „takie coś” przez granicę. Jednak chyba nieprzypadkowo zwierzchnik Szymczyka – szef MSWiA mówi, że to Komendant Główny jest ofiarą. Pewnie też nie przypadkiem prokuratura wszczyna śledztwo, gdzie Jarosława Szymczyka traktuje się jako ofiarę tego incydentu, a nie jego sprawcę.

 

„Miej proporcje Mocium Panie” -chciałoby się odwołać do staropolszczyzny. Doprawdy patrzę z niesmakiem na sytuację, w której media utrzymywane przez polskich podatników i polskich reklamodawców nie dopatrują się w tym dramatycznym skądinąd zdarzeniu – które na szczęście nie było w skutkach zdarzeniem tragicznym – winy wyłącznie po naszej, polskiej stronie. To żenada i wstyd.

 

PS: A żeby nie było Komendantowi Głównemu zbyt słodko – to zapytam Komendanta Głównego o sprawę, która całkowicie zależała od niego, w przeciwieństwie do nieszczęsnego prezentu z Europy Wschodniej. Czy winni skandalicznej policyjnej akcji „Widelec” (zatrzymanie bez powodu 700 niewinnych ludzi) – hańby na mundurze polskiego policjanta – ponieśli jakieś konsekwencje? Zrobił Pan coś z tym? Nic? To wstyd.

 

  • Tekst ukazał się na portalu dorzeczy.pl (20.12.2022)

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos Wiadomości
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos

Prezydent USA Joe Biden powiedział w sobotę, że władze "zajmą się" chińskim balonem szpiegowskim, który został namierzony podczas lotu nad terytorium Stanów Zjednoczonych.

Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji Wiadomości
Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji

W Odessie na południu Ukrainy doszło do poważnego pożaru elektrowni. Według informacji podanych przez media, w wyniku zdarzenia pozbawionych prądu jest około pół miliona mieszkańców.Duży sukces. Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację Wiadomości
"Duży sukces". Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację

Niemiecki koncern Siemens będzie sprzedawał pociągi tureckim kolejom, a warunkiem było podpisanie deklaracji związanej z bojkotem Izraela – informuje w piątek portal dziennika telewizyjnego Tagesschau, powołując się na ustalenia stacji SWR.

Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli Wiadomości
Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli

W tej chwili u władzy w Polsce ludzie odpowiedzialni, którzy rozumieją, że ta wojna nie może się też odbywać kosztem polskich obywateli – mówiła dziś w Staszowie była premier Beata Szydło.

Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium Wiadomości
Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium

Sobotni konkurs indywidualny w niemieckim Willingen wygrał norweski skoczek Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce na podium przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi, zaś trzecie miejsce zajął Polak - Dawid Kubacki.

Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN Wiadomości
Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN

Władze TVN podjęły decyzję, która może być źle przyjęta przez fanów „Projektu Lady”.

Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu Wiadomości
Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje - przekazało w sobotę MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.

„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN

Po raz kolejny na instagramowym koncie „Dzień dobry TVN” zawrzało. Wszystko za sprawą zdjęcia z Małgorzatą Rozenek.

„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane Wiadomości
„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane

Europejski import rosyjskiego gazu skroplonego wzrósł w ubiegłym roku o 36 procent - informuje belgijski dziennik „Le Soir”, powołując się na organizację ekologiczną Greenpeace.

Niemieckie media ws. Leopardów: Wina spadnie znów na Berlin Wiadomości
Niemieckie media ws. Leopardów: "Wina spadnie znów na Berlin"

Z informacji niemieckich mediów wynika, że państwa NATO mają zwlekać z potwierdzeniem udziału w procedurze tworzenia batalionów pancernych dla Ukrainy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe