Spotkanie wigilijne podlaskiej Solidarności

„Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi: Wstańcie pasterze, Bóg się Wam rodzi!” – od słów tej kolędy rozpoczęło się spotkanie opłatkowe podlaskiej Solidarności, które odbyło się 20 grudnia.
 Spotkanie wigilijne podlaskiej Solidarności
/ fot. Region Podlaski NSZZ "Solidarność"

We wtorek 20 grudnia 2022 roku związkowcy spotkali się po raz ostatni w tym roku, w tak licznym gronie, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. 

Wśród zaproszonych gości były osoby duchowne na czele z Jego Ekscelencją Księdzem Arcybiskupem Józefem Guzdkiem – Metropolitą Białostockim, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, sympatycy i przyjaciele Solidarności wielu instytucji, członkowie Zarządu Regionu i Regionalnej Komisji Rewizyjnej, Delegaci na KZD oraz pracownicy ZR.

– Tradycją naszej wiary jest pusty talerz na stole wigilijnym – talerz dla wędrowca. W tym roku przybyli do nas z Ukrainy jako wędrowcy Pani Tatiana Lewko ze swoją córką Marysią, ich najbliżsi – mąż i brat zostali na Ukrainie, broniąc swojej Ojczyzny – mówił przewodniczący Zarządu Regionu Józef Mozolewski. 

– Ta wojna jest tak blisko i dotyka również nas wszystkich. Solidarność i tym razem nie stoi z boku. Tak jak cały naród otwieramy nasze serca, robimy wszystko, co możliwe, pomagając uchodźcom wojennym, a szczególnie matkom z dziećmi i osobom starszym – dodał.

W uroczystości udział wzięła również młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Białymstoku, która podczas części artystycznej spotkania wprowadzała wszystkich w świąteczny nastrój. 

Był to czas refleksji, podsumowania wydarzeń mijającego roku, okazania wsparcia i wyrażenia nadziei na lepszą przyszłość.

Kliknij, by zobaczyć fotorelację ze spotkania na stronie Regionu Podlaskiego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Potężna eksplozja gazu w Katowicach. Zawaliła się kamienica Wiadomości
Potężna eksplozja gazu w Katowicach. Zawaliła się kamienica

Jak relacjonuje Polsat News, w piątek rano w Katowicach doszło do potężnego wybuchu gazu w kamienicy. Poszkodowanych zostało pięć osób - dwoje dorosłych i troje dzieci.

Wiadomości
Które drużyny mogą spaść z Ekstraklasy?

Znajdujemy się na półmetku rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Po rozegraniu 17 kolejek można się pokusić o wskazanie drużyn, które mają największe szanse na spadek do 1 ligi. Kandydatów jest sporo, a część z nich to naprawdę uznane firmy. Podpowiadamy, jakim drużynom grozi spadek z Ekstraklasy.

Nie żyje znany dziennikarz. Miał zaledwie 44 lata Wiadomości
Nie żyje znany dziennikarz. Miał zaledwie 44 lata

Nie żyje Adam Barański, wieloletni wydawca i prezenter wiadomości Radia Wrocław oraz Radia RAM. Miał 44 lata.

Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw Wiadomości
Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw

Kanada potwierdziła zamiar przekazania czołgów Ukrainie, tym samym w koalicji pancernej uczestniczy już 12 państw, powiedział Wołodymyr Zełenski w czwartek w wieczornym wystąpieniu wideo.

„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę” Wiadomości
„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę”

– Zgoda niemieckiego rządu na dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2 została na Berlinie wymuszona; ważną rolę w przekonaniu kanclerza RFN odegrała Polska – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau Wiadomości
78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau kojarzy się światu jako największe cmentarzysko i symbol eksterminacji europejskich Żydów, choć obóz powstał jako miejsce kaźni Polaków. To tutaj, w widłach rzek Wisły i Soły, z dala od berlińskich i paryskich kawiarenek, naziści postanowili utworzyć sztandarowy ośrodek niemieckiego terroru skierowanego przeciwko narodom Europy. 78 lat temu bramę z cynicznym napisem „Arbeit macht frei” przekroczyli żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego. Tym samym oświęcimski kombinat śmierci został wyzwolony.

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych Wiadomości
Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ataku z powietrza na terenie całej Ukrainy śmierć poniosło 11 osób – poinformowały ukraińskie służby.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie

Polacy stworzyli pierwszego cywilnego drona, którym można sterować zdalnie na odległość nawet międzykontynentalną!

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował Wiadomości
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował

Podczas czwartkowego posiedzenie Sejmu przyjęto nowelizację Kodeksu wyborczego. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos Wiadomości
Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos

Transseksualna osoba, która będąc mężczyzną zgwałciła dwie kobiety, po czym dokonała prawnej zmiany płci, nie będzie odsiadywać wyroku w kobiecym więzieniu – oświadczyła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe