„Bezczelny lewak” skarży się, że nie dostał zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego. Szef gabinetu reaguje

„Trudno o lepsze uzasadnienie naszej decyzji niż informacja od samego zainteresowanego. Prowokacja nieudana” – pisze na Twitterze Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o wpis popularnego na platformie użytkownika „Bezczelny Lewak”.
 „Bezczelny lewak” skarży się, że nie dostał zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego. Szef gabinetu reaguje
/ fot. Marcin Białek CC BY-SA 3.0, wikimedia.org // Twitter

Użytkownik Twittera o nazwie „Bezczelny Lewak” regularnie krytykuje polityków obozu rządzącego. Był m.in. założycielem zrzutki na pozwanie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz twórców podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość, który wywołał oburzenie w środowiskach lewicowych.

Jak informował w sierpniu serwis Donald.pl, za tajemniczą nazwą profilu krył się Kamil Mieszczankowski, mąż kobiety, która była pracownikiem w Kancelarii Prezydenta.

Zaproszenie na spotkanie świąteczne

Teraz „Bezczelny Lewak” cytuje zaproszenie na spotkanie świąteczne, które dostała jego żona.

„Ze względu na liczne, nieprzychylne dla Pana Prezydenta komentarze, jakie prezentuje Pani mąż, decyzją kierownictwa KPRP na spotkanie świąteczne zapraszamy wyłącznie Panią z Córką” – miał brzmieć dokument wystosowany do żony Mieszczankowskiego.

„Nawet w święta jestem personan non grata dla Kancelarii Prezydenta. We wrześniu żona złożyła wypowiedzenie i chcieliśmy ostatni raz iść do Pałacu z córką. Chciałem naiwnie życzyć Dudzie, żeby jednak był prezydentem wszystkich Polaków, ale w obliczu powyższej decyzji może życzenia wyglądałyby jak nieśmieszny żart. Mali ludzie bez honoru” – poskarżył się „Bezczelny Lewak”.

Szef gabinetu reaguje

Do całej sprawy postanowił odnieść się szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Paweł Szrot opublikował krótki komentarz za pośrednictwem Twittera.
„Trudno o lepsze uzasadnienie naszej decyzji niż informacja od samego zainteresowanego. Prowokacja nieudana” – napisał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji Wiadomości
Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji

Recep Erdogan odniósł się do decyzji Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie przekazania czołgów dla walczącej Ukrainy.

Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił Wiadomości
Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił

Robert Lewandowski powrócił do La Liga. Polak pauzował z powodu sytuacji, do której doszło jeszcze w 2022 roku w trakcie spotkania Barcelony z Osasuną. Wówczas Polak po otrzymaniu czerwonej kartki wykonał gest w kierunku sędziego, który przez włodarzy ligi został oceniony jako nieodpowiedni.

Kłopoty Stanów Zjednoczonych? „Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje” Wiadomości
Kłopoty Stanów Zjednoczonych? „Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje”

„Niewypłacalność techniczna USA, czyli niezdolność rządu do obsługi jego długu, do której może dojść, jeśli Kongres nie podniesie limitu zadłużenia rządu, byłaby «katastroficzna» i groźna dla całego świata” – ostrzegła amerykańska minister finansów Janet Yellen. Eksperci uspokajają, że międzynarodowe konsekwencje byłyby ograniczone.

„Polski szowinizm. Przemilczana wina”. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie Wiadomości
„Polski szowinizm. Przemilczana wina”. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie

Patrycja Anna Tepper, analityk w Instytucie Zachodnim, zwróciła uwagę na publikację niemieckiego wydawnictwa, które ma być związane z AfD.

Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło” Wiadomości
Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło”

– To, co powiedziałem Donaldowi Tuskowi dwa tygodnie temu, gdy rozmawialiśmy, nadal pozostaje w mocy – powiedział w środę na antenie TVN24 lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Tymczasem były premier już od kilku tygodni apeluje o decyzję w sprawie wspólnej listy opozycji.

Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza Wiadomości
Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza

23-letni reprezentant Polski Sebastian Szymański nie wystąpi w najbliższych kilku spotkaniach Feyenoordu Rotterdam. Polak w ostatnim meczu rozgrywanym u siebie musiał zejść w przerwie, ponieważ nabawił się urazu kolana.

Tragedia na Podlasiu. Nie żyje 3,5-letnie dziecko Wiadomości
Tragedia na Podlasiu. Nie żyje 3,5-letnie dziecko

W zderzeniu trzech samochodów w okolicach miejscowości Kolonia Boćki w województwie podlaskim zginęło 3,5-letnie dziecko, a trzy osoby zostały ranne.

Niemiecka armia wchłonie holenderską Wiadomości
Niemiecka armia wchłonie holenderską

Dowódcy armii holenderskiej i niemieckiej zdecydowali, że jednostki bojowe obu krajów zostaną połączone, informuje dziennik „NRC”. „To historyczny moment” – komentują oficerowie obu armii.

Zamach na Krymie. Nie żyje dwóch oficerów Rosgwardii Wiadomości
Zamach na Krymie. Nie żyje dwóch oficerów Rosgwardii

Przedstawiciele ukraińsko-tatarskiego ruchu oporu Atesz, działającego na okupowanym przez Rosję Krymie, przeprowadzili skuteczny zamach na dwóch oficerów rosyjskiej Gwardii Narodowej (Rosgwardii) – poinformował w środę portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, utworzony przez Siły Operacji Specjalnych armii Ukrainy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe