"Powstanie IV Rzeszy, wojna domowa w USA". Sporo o Polsce. "Prognoza" Miedwiediewa na 2023 rok

Dmitrij Miedwiediew, uważany za bliskiego współpracownika Władimira Putina, były prezydent i były premier Federacji Rosyjskiej, stał się pełnym złych emocji "komentatorem politycznym", często wywołującym uśmiech politowania.
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia CC BY 4,0 Kremlin.ru

Tym razem opublikował na Twitterze "prognozę" na 2023 rok. Według Miedwiediewa w przyszłym roku cena baryłki ropy naftowej przekroczy 150 dolarów, a cena gazu 5000 dolarów za 1000m3. Według byłego prezydenta FR Wielka Brytania wróci na łono Unii Europejskiej, a sama UE się rozpadnie. Upaść ma również strefa euro.

Tradycyjnej narracji o tym, że "Polska się dla Rosji ni liczy", przeczy fakt, że o Polsce Miedwiediew pisze już w drugim tweetcie.

 

O Polsce

- Polska i Węgry zajmą zachodnie regiony dawnej Ukrainy (...) Zostanie utworzona IV Rzesza, obejmująca terytorium Niemiec i ich satelitów, tj. Polskę, kraje bałtyckie, Czechy, Słowację, Republikę Kijowską i innych wyrzutków (...) Wybuchnie wojna między Francją a IV Rzeszą. Europa zostanie rozbita, a Polska znowu podzielona.

- pisze Miedwiediew, który uważa, że "Irlandia Północna odłączy się od Wielkiej Brytanii i dołączy do Republiki Irlandii"

 

"Wojna domowa w USA"

Według Miedwiediewa w USA wybuchnie wojna domowa. W rezultacie Teksas stanie się niepodległym państwem. Teksas i Meksyk utworzą państwo sojusznicze. Elon Musk wygra wybory prezydenckie w wielu stanach, które po zakończeniu nowej wojny domowej przypadną Partii Republikańskiej. Wszystkie największe giełdy i działalność finansowa opuszczą Stany Zjednoczone i Europę i przeniosą się do Azji. System monetarny z Bretton Woods ma upaść, prowadząc do krachu MFW i Banku Światowego. Euro i dolar mają przestać być globalnymi walutami rezerwowymi. Zamiast tego będą aktywnie wykorzystywane cyfrowe waluty "fiducjarne" (pozbawione ekwiwalentu np. w złocie, prawdopodobnie chodzi o kryptowaluty)

- Świąteczne pozdrowienia dla was wszystkich, anglosaskich przyjaciół i ich radośnie kwiczących prosiąt!

- pozdrawia "profesjonalnie" Miedwiediew.

 

Komentarze

- Ten wątek jest ważnym przypomnieniem, dlaczego narkotyki są tak niebezpieczne.

- komentuje Jasmin Mujanowić, politolog z Uniwersytetu w Toronto

- Czas zacząć planować.

„Przygotowania do ostatecznego upadku Związku Radzieckiego i rozpadu Federacji Rosyjskiej”

- dopisuje do wątku ekspert Hudson Institute Luke Coffey

- Dmitry wyraźnie ma poczucie humoru i upodobanie do wódki.

- Ile wypiłeś?

- pytają inni komentatorzy


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie Wiadomości
Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie

– Twierdził, że choinka przeczy chrześcijańskiemu systemowi wartości i stanowi agresywną propagandę – opisuję sprawę sędzia Marzena Stoces, która była świadkiem całego zdarzenia.

Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega” Wiadomości
Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega”

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego. Nawet „Gazeta Wyborcza” nazwała słowa europosła PO „medialną katastrofą”.

Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie Wiadomości
Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie

Tylko w tym miesiącu przez Białoruś do Polski i na terytorium Unii Europejskiej próbowało dostać się 1250 osób.

Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą

Wprawdzie duża część opozycji, wstrzymując się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, pozwoliła ją uchwalić w kształcie wynegocjowanym z Komisją Europejską przez ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęk (w sytuacji kiedy posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw), ale dalsze jej działania pokazują, że była to decyzja wizerunkowa (trudno paraliżować uchwalenie ustawy w sytuacji, kiedy publicznie zapewnia się, że jest się za jak najszybszym pozyskaniem środków z KPO).

Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby Wiadomości
Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby

Odnaleziono ciało drugiej z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy w Katowicach – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak zaznaczył, pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale nadal trwają działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III

Jak podają brytyjskie media, kontrowersyjny książę Andrzej został eksmitowany z Pałacu Buckingham na skutek decyzji króla Karola III.

Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja Wiadomości
Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja

W związku z publikacją w belgijskiej, flamandzkojęzycznej gazecie „Het Laatste Nieuws”, która użyła nieakceptowalnego określenia „polskie obozy koncentracyjne”, Ambasada RP w Brukseli podjęła w czwartek interwencję. – To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i obozy koncentracyjne, w tym Auschwitz-Birkenau, a nie Polacy – powiedział PAP ambasador Polski w Królestwie Belgii Rafał Siemianowski.

„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję Wiadomości
„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję

Były współpracownik telewizji TVN operator Kamil Różalski opublikował na Twitterze korespondencję. Ma ona przedstawiać fragmenty wiadomości innych pracowników TVN, którzy opowiadają o patologiach, jakie miały mieć miejsce podczas ich pracy w stacji.

Nie tylko Leopardy. Polska przekaże Ukrainie dodatkowo 60 czołgów, w tym 30 PT-91 Twardy Wiadomości
Nie tylko Leopardy. Polska przekaże Ukrainie dodatkowo 60 czołgów, w tym 30 PT-91 Twardy

„Dziękuję Polsce za tak ważne decyzje o przekazaniu Ukrainie 60 polskich czołgów, spośród których 30 to słynne PT-91 Twardy, a także 14 maszyn Leopard 2” – napisał w piątek po polsku na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do czwartkowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego o kolejnych dostawach uzbrojenia dla Kijowa. W podobnym tonie wypowiedział się w piątek ukraiński premier Denys Szmyhal.

26 zastępów straży pożarnej, w drodze kolejni ratownicy. Wielka akcja służb po wybuchu gazu w Katowicach Wiadomości
26 zastępów straży pożarnej, w drodze kolejni ratownicy. Wielka akcja służb po wybuchu gazu w Katowicach

Po wybuchu – najprawdopodobniej gazu – w kamienicy należącej do parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach strażacy przeszukują gruzowisko, by dotrzeć do jednej osoby, która powinna być w środku. Z budynku wyprowadzono wcześniej siedem osób, w tym dwoje dzieci; pięć z nich trafiło do szpitali.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe