Zwolnienie lekarskie online – L4 bez wizyty w gabinecie

Gdy nagła choroba nie pozwala Ci wstać z łóżka, a praca nie daje o sobie zapomnieć, skorzystaj ze zwolnienia lekarskiego online. Nie musisz wychodzić z domu i wyczekiwać w długich kolejkach do przychodni. Teraz wszystko załatwisz przez telefon i online.
 Zwolnienie lekarskie online – L4 bez wizyty w gabinecie
/ materiał partnera

Dla kogo zwolnienie lekarskie online?

Zwolnienie lekarskie przez internet jest wystawiane na takich samych zasadach jak podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim. Obecnie każde zwolnienie, potocznie nazywane L4, jest wydawane w formie elektronicznej (e-ZLA), niezależnie od rodzaju porady medycznej. Wszelkie informacje na temat zwolnienia, czyli np. jego początek i koniec oraz zalecenia lekarza, znajdują się na Indywidualnym Koncie Pacjenta oraz na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. O tym, czy pacjent wymaga zwolnienia lekarskiego, czy też nie każdorazowo decyduje lekarz. W przypadku porady medycznej online podstawą diagnostyki i wydania decyzji o zwolnieniu bądź dalszym leczeniu jest pogłębiony wywiad lekarski. Specjalista pyta m.in. o dokładne objawy, samopoczucie, przebyte wcześniej choroby, alergie oraz przyjmowane leki. Na tej podstawie ocenia stan zdrowia. Jeśli okaże się, że są potrzebne kolejne badania, wystawia odpowiednie skierowanie. Na stronie https://www.welbi.pl/l4-online/ znajdziesz wszelkie informacje na ten temat.

Podczas wirtualnej konsultacji lekarz może także wypisać e-receptę, którą realizujemy w każdej aptece. Jeśli specjalista wystawi nam e-zwolnienie lekarskie jeszcze tego samego dnia, dotrze ono do pracodawcy i ZUS, dzięki czemu unikniemy stresu i będziemy mogli skupić się na dochodzeniu do zdrowia.

Jak otrzymać zwolnienie lekarskie online?

Procedura wirtualnych konsultacji medycznych oraz wystawienia L4 jest bardzo łatwa i intuicyjna. Wystarczy telefon i urządzenie z dostępem do internetu. Aby uzyskać poradę specjalisty, należy:

  • wypełnić formularz,
  • określić, kogo dotyczy wizyta (może to być dziecko bądź inny z domowników),
  • wybrać specjalistę,
  • ustalić dogodny dzień i godzinę,
  • czekać na telefon od lekarza.

W pilnych sytuacjach lekarz może skontaktować się już w ciągu godziny. Należy zadbać o ciche i ustronne miejsce, aby nic nie zakłócało porady. Trzeba mieć także przy sobie numer PESEL swój lub domownika, którego będzie dotyczyła konsultacja. Jeśli lekarz uzna, że niezbędne jest zwolnienie lekarskie, wystawi je w systemie. Z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej Polaków. 

Konsultacja medyczna online to bezpieczna, łatwa, szybka i przede wszystkim wygodna forma pierwszego kontaktu z lekarzem. Gwarantuje, że otrzymamy pomoc jeszcze tego samego dnia. Nie musimy wychodzić z domu i czekać w kolejce do gabinetu z innymi chorymi. Cała procedura odbywa się w domowym zaciszu. Z wirtualnej porady można skorzystać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta. Koszt takiej konsultacji jest niższy niż standardowej wizyty w gabinecie lekarskim. Nie musimy także się martwić kosztami dojazdu do gabinetu. Porada medyczna online gwarantuje nam to samo, co wizyta w przychodni, a do tego pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe