Skandal. Podczas Spotkania Młodych Wspólnoty z Taizé we Lwowie na okolicę zrzucono rakiety

Podczas przygotowań do dzisiejszej porannej modlitwy Spotkania Młodych Wspólnoty z Taizé w parafii pw. św. Jana Pawła II kilka rosyjskich rakiet uderzyło na Lwów.
modlitwa w kościele w Taizé  Skandal. Podczas Spotkania Młodych Wspólnoty z Taizé we Lwowie na okolicę zrzucono rakiety
modlitwa w kościele w Taizé / wikimedia commons/CC BY-SA 3.0/Damir Jelic

Atak rakietowy

- Słychać było wybuchy z oddalonych terenów. Nie ma informacji o szczegółach ataku, ani ofiarach. Spotkanie Młodych jest kontynuowane – mówi w rozmowie z KAI ks. Gregorz Draus, proboszcz lwowskiej parafii.

Wczoraj wieczorem rozpoczęło się bliźniacze do Europejskiego Spotkania Młodych w Rostocku Spotkanie Młodzieży we Lwowie. Główny organizator wydarzenia, Wspólnota z Taizé, zgodziła się, aby równolegle do Rostocku odbyło się spotkanie we Lwowie na Ukrainie, skąd z powodu wojny niewielu mogłoby przybyć do Niemiec.

- Niektórzy uczestnicy porannej modlitwy spóźniali się ponieważ jakiś czas nie działał miejski transport. Alarm powietrzny już odwołano i życie wraca do normy, jeśli tak można nazwać codzienność wojenną, pełną strachu rzeczywistość – mówi ks. Draus.

Spotkania Młodych wspólnoty z Taizé

Po spotkaniu w grupach w kościele św. Jana Pawła i greckokatolickiej cerkwi św. Sofii - Mądrości Bożej, uczestnicy zgromadzą się na modlitwie w kościele św. Antoniego, który będzie też popołudniowym miejscem skupienia, modlitwy, spowiedzi i dialogu.

Jak poinformował ks. Draus, pomimo trwania alarmu bombowego biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Kościoła rzymskokatolickiego Edward Kawa rozwoził pomoc dla potrzebujących: żywność, ubrania i generatory. Przywiózł też dary do kościoła św. Jana Pawła II, dla uczestników Spotkania Młodych wspólnoty z Taizé, wśród których liczba grupę stanowią młodzi Romowie, uchodźcy z okupowanych terenów i przyfrontowych miejscowości.

Obok Lwowian na spotkanie przybyli młodzi ludzie z Wrocławia, Kamieńca Podolskiego, Kołomyi i innych miejscowości i wraz z młodymi uchodźcami z wschodniej Ukrainy modlili się wczoraj w kościele św. Jana Pawła II. Młodzi pielgrzymi zasadniczo są goszczeni w domach parafian. Kilku zamieszkało wśród uchodźców, wspierając swa obecnością Romów i dzieci, którzy stanowią większość mieszkańców Domu św. Jana Pawła II we Lwowie.

ks. gd (KAI Lwów) / Lwów


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu - ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. "Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał" – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji Wiadomości
Erdogan skrytykował Scholza i Bidena. Zaskakujące słowa prezydenta Turcji

Recep Erdogan odniósł się do decyzji Stanów Zjednoczonych i Niemiec w sprawie przekazania czołgów dla walczącej Ukrainy.

Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił Wiadomości
Niesamowity powrót Lewandowskiego. Polak znowu to zrobił

Robert Lewandowski powrócił do La Liga. Polak pauzował z powodu sytuacji, do której doszło jeszcze w 2022 roku w trakcie spotkania Barcelony z Osasuną. Wówczas Polak po otrzymaniu czerwonej kartki wykonał gest w kierunku sędziego, który przez włodarzy ligi został oceniony jako nieodpowiedni.

Kłopoty Stanów Zjednoczonych? „Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje” Wiadomości
Kłopoty Stanów Zjednoczonych? „Niewypłacalność USA miałaby globalne konsekwencje”

„Niewypłacalność techniczna USA, czyli niezdolność rządu do obsługi jego długu, do której może dojść, jeśli Kongres nie podniesie limitu zadłużenia rządu, byłaby «katastroficzna» i groźna dla całego świata” – ostrzegła amerykańska minister finansów Janet Yellen. Eksperci uspokajają, że międzynarodowe konsekwencje byłyby ograniczone.

„Polski szowinizm. Przemilczana wina”. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie Wiadomości
„Polski szowinizm. Przemilczana wina”. Burza w sieci. Szokująca propaganda w niemieckim wydawnictwie

Patrycja Anna Tepper, analityk w Instytucie Zachodnim, zwróciła uwagę na publikację niemieckiego wydawnictwa, które ma być związane z AfD.

Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło” Wiadomości
Tusk będzie wściekły na Hołownię? „Kochany Donaldzie, nic się nie zmieniło”

– To, co powiedziałem Donaldowi Tuskowi dwa tygodnie temu, gdy rozmawialiśmy, nadal pozostaje w mocy – powiedział w środę na antenie TVN24 lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Tymczasem były premier już od kilku tygodni apeluje o decyzję w sprawie wspólnej listy opozycji.

Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza Wiadomości
Smutne wieści dla reprezentanta Polski. Fatalna diagnoza

23-letni reprezentant Polski Sebastian Szymański nie wystąpi w najbliższych kilku spotkaniach Feyenoordu Rotterdam. Polak w ostatnim meczu rozgrywanym u siebie musiał zejść w przerwie, ponieważ nabawił się urazu kolana.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe