„Do małych sympatycznych banksterków”. Beata Kempa nie przebiera w słowach

„Obrzucanie moich kolegów z Solidarnej Polski wyzwiskami nie przystoi ludziom prawicy” – napisała na Twitterze w poniedziałek wieczorem Beata Kempa, europoseł z Solidarnej Polski.
 „Do małych sympatycznych banksterków”. Beata Kempa nie przebiera w słowach
/ Fot. KPRM

Światowe gwiazdy występujące na „Sylwestrze marzeń z Dwójką”, muzycy grupy Black Eyed Peas, wystąpili z tęczowymi opaskami na ramionach. Ich działanie wywołało w Polsce spore kontrowersje, a najgłośniej przeciwko całej akcji wystąpili politycy Solidarnej Polski, którzy ocenili to jako „promocję LGBT”. Prezes partii Zbigniew Ziobro zapowiedział w poniedziałek, że działacze SP „zapewne będą chcieli zapytać pana premiera o to, czy ten pewnego rodzaju manifest ze strony Telewizji Publicznej” jest – jak mówił – „kolejnym elementem ustępstw wobec żądań UE”.

Ostry wpis Beaty Kempy

Do małych sympatycznych banksterków: Obrzucanie moich kolegów z @SolidarnaPL wyzwiskami nie przystoi ludziom prawicy. Jeżeli chcecie zamienić flagę biało-czewoną na tęczową, to proszę bardzo. Żyjemy w wolnym kraju. Tylko czy wygracie tym elektoratem wybory? Jestem pewna, że nie

– napisała w poniedziałek wieczorem na Twitterze Beata Kempa. Choć nie wskazała konkretnie, kogo ma na myśli, trudno nie domyślić się, że chodzi o premiera Mateusza Morawieckiego, który jako były prezes banku wciąż jest kojarzony ze środowiskiem finansistów. Wiadomo również, że to środowisko skupione wokół Zbigniewa Ziobry jest jednym z największych przeciwników polityki prowadzonej przez premiera, głównie w zakresie relacji Polski z Unią Europejską, co powoduje duże napięcia w rządzie i koalicji.

 

 

Morawiecki: „Jesteśmy bardzo tolerancyjni”

Jesteśmy partią tolerancji – zapewnili wiceprezesi PiS, premier Mateusz Morawiecki i europoseł Joachim Brudziński, pytani o występ amerykańskiego zespołu na imprezie sylwestrowej organizowanej przez TVP.

– Nie jesteśmy za tym, aby ograniczać jakąkolwiek ekspresję artystyczną zespołów, które wykonują swój program – powiedział premier w poniedziałek na konferencji prasowej. – My w oczywisty sposób dbamy o rodzinę; o to, aby wszystkie wartości bliskie sercom ogromnej większości Polaków były pielęgnowane, ale też jesteśmy bardzo tolerancyjni dla wszystkich – zapewnił.

Zwrócił uwagę, że zespół „jednocześnie bardzo podziękował Polsce za wsparcie dla Ukrainy i te słowa też poszły w świat”. – Jesteśmy partią pełną tolerancji, zrozumienia dla różnych środowisk. Na pewno nie będziemy cenzurowali w najmniejszym stopniu ekspresji artystycznej – dodał.

Joachim Brudziński powiedział, że „Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności; polityków PiS nic nie obchodzi, kto jakie ma preferencje”. Przyznał, że nie oglądał „«Sylwestra marzeń», ponieważ spędzał ten czas z rodziną”.

– Nie czuję się w jakikolwiek sposób zaatakowany jakąkolwiek ideologią czy promocją. Tolerancja tak, afirmacja niekoniecznie. Jesteśmy partią pełną tolerancji, szanujemy każdego człowieka. Nieważne są dla nas jego poglądy, wyznanie religijne, orientacja seksualna. Cóż mi do tego, kto kogo kocha i jak kocha – mówił.

Oświadczył, że jako polityk jest „zainteresowany tylko tym, aby ze strony państwa, ze strony rządu, było realizowane wsparcie dla rodziny, które w konstytucji jest bardzo wyraźnie określone jako związek mężczyzny i kobiety”. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw Wiadomości
Zełenski: W koalicji pancernej jest już 12 państw

Kanada potwierdziła zamiar przekazania czołgów Ukrainie, tym samym w koalicji pancernej uczestniczy już 12 państw, powiedział Wołodymyr Zełenski w czwartek w wieczornym wystąpieniu wideo.

„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę” Wiadomości
„Decyzja Niemiec ws. Leopardów została wymuszona m.in. przez Polskę”

– Zgoda niemieckiego rządu na dostarczenie Ukrainie czołgów Leopard 2 została na Berlinie wymuszona; ważną rolę w przekonaniu kanclerza RFN odegrała Polska – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowany PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.

78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau Wiadomości
78 lat temu sowieci wkroczyli do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau kojarzy się światu jako największe cmentarzysko i symbol eksterminacji europejskich Żydów, choć obóz powstał jako miejsce kaźni Polaków. To tutaj, w widłach rzek Wisły i Soły, z dala od berlińskich i paryskich kawiarenek, naziści postanowili utworzyć sztandarowy ośrodek niemieckiego terroru skierowanego przeciwko narodom Europy. 78 lat temu bramę z cynicznym napisem „Arbeit macht frei” przekroczyli żołnierze 60. Armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego. Tym samym oświęcimski kombinat śmierci został wyzwolony.

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych Wiadomości
Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Podano liczbę zabitych

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ataku z powietrza na terenie całej Ukrainy śmierć poniosło 11 osób – poinformowały ukraińskie służby.

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Polski dron Prometheus. Jedyny taki na świecie

Polacy stworzyli pierwszego cywilnego drona, którym można sterować zdalnie na odległość nawet międzykontynentalną!

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował Wiadomości
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Sejm zdecydował

Podczas czwartkowego posiedzenie Sejmu przyjęto nowelizację Kodeksu wyborczego. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos Wiadomości
Gwałciciel, który zmienił płeć, nie trafi do kobiecego więzienia. Premier Szkocji zabrała głos

Transseksualna osoba, która będąc mężczyzną zgwałciła dwie kobiety, po czym dokonała prawnej zmiany płci, nie będzie odsiadywać wyroku w kobiecym więzieniu – oświadczyła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów Wiadomości
Kandydat na prezydenta Czech nie żyje? To fake news i robota hakerów

„Tak, żyję. Nigdy nie myślałem, że będę musiał to napisać w sieci” – przekazał w czwartek na Twitterze kandydat na prezydenta Czech generał Petr Pavel.

Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu Wiadomości
Zmiany w rachunkach za ciepło. Jest decyzja Sejmu

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Teraz ustawa trafi do dalszych prac w Senacie.

To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna Wiadomości
To byłby hit! Takiego meczu reprezentacja Polski nie grała od dawna

Według informacji Interii władze PZPN przygotowują dużą niespodziankę. W czerwcu podopieczni Fernando Santosa mogą zmierzyć się z reprezentacją Niemiec – wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Interia.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe