WĘGRY I ITALIA CZYLI SCHIZA MAINSTREAMU

WĘGRY I ITALIA CZYLI SCHIZA MAINSTREAMU

Tak, różnimy z się z Budapesztem w sprawach Rosji -i to więcej niż znacząco. Nie dajmy jednak sobie wmówić, czego chcą opozycyjne media i spora część UE, że Węgry są jedynym państwem w Unii, którego liderzy wykonują gesty w kierunku Moskwy. W Brukseli funkcjonuje powiedzenie, że Budapeszt mówi głośno to, co Berlin po cichu myśli – i robi. Siła sprawcza Niemiec jest, przy całym szacunku dla Orbana, wielokroć większa niż Węgier. Z wiadomych względów nagłaśnia się wypowiedzi Orbana, aby niedowidzieć i niedosłyszeć brzmiących podobnie, a często znacznie dalej idących wypowiedzi Scholza, Macrona, prezydenta Bułgarii Radewa czy prezydenta Chorwacji Milanovicia. Warto podkreślić, ze Węgry tak, jak werbalnie były często bardzo sceptyczne wobec Brukseli, a potem bardzo pragmatyczne na posiedzeniach Rady Europejskiej czy Rady UE, tak samo pokazują swoją „inność” w kwestii Rosji, ale jednocześnie… głosowały za każdym z dziewięciu unijnych pakietów sankcji skierowanych przeciw Moskwie! Weto ostatnio zgłosiła Belgia, której żaden opozycyjny pis z kulawa noga za to nie atakuje, bo rządzą nią partie euroentuzjastycznego mainsteramu, a nie ten okropny prawicowy FIDESZ.

 

Wielokrotnie podkreślano, że Węgry przy okazji wprowadzania przez Brukselę kolejnych sankcji targowały się i walcząc o swoje interesy żądały wyjątków od tych sankcji i je osłabiały. Nikt z tych krytyków Budapesztu nie chce się zająknąć, że takie derogacje (wyjątki) od sankcji otrzymały choćby Włochy, które mogą dalej eksportować luksusowa odzież i obuwie do Rosji. Żeby pokrzyżować szyki zwolennikom biało-czarnych klisz te wyjątki dla Italii nie zostały wywalczone przez obecny rząd, który miał być rzekomo prorosyjski, bo jest w nim Matteo Salvini, lider Lega (Ligi), który szokował chodząc w t-shircie z Putinem czy jest wspierany przez Berlusconiego, który Putina wielokroć wychwalał i chwalił się prezentami od prezydenta Rosji – ale rząd poprzedni, lewicowy! To doskonały przykład, jak włoski prawicowy gabinet Giorgi Meloni dostawał medialny łomot za coś, co może w kwestii Rosji zrobić, choć tego nie zrobił, a lewicowo-liberalny mainsteram zgodnie milczał, gdy takie, w praktyce prorosyjskie, bo antysankcyjne posunięcia, realizował rząd włoskiej lewicy.

To Orban i Węgry są dziś pod pręgierzem, bo lewicowa koza chętnie skacze na prawicowe drzewo, zupełnie abstrahując od prorosyjskich grzechów różnych rządów w UE, które robiły dobrze Moskwie i jednocześnie z tego powodu… potępiały Budapeszt!

Typowa schiza i podwójne standardy…

 

*tekst ukazał się na portalu niezalezna.pl (01.01.2023)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Przepisy uregulują pracę zdalną Wiadomości
Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Przepisy uregulują pracę zdalną

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek 30 stycznia na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Arkadiusz Mularczyk rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Tematem rozmów: reparacje Wiadomości
Arkadiusz Mularczyk rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych. Tematem rozmów: reparacje

Wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk rozpoczął w poniedziałek wizytę w Stanach Zjednoczonych. Podczas tygodniowej wizyty odbędzie rozmowy z przedstawicielami Departamentu Stanu, Kongresu i ONZ na temat reparacji wojennych oraz wojny na Ukrainie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe