To wstrząśnie Pałacem Buckingham. „Chciałbym odzyskać mojego ojca”

– Chciałbym odzyskać mojego ojca. Chciałbym mieć z powrotem mojego brata… Nie wykazali absolutnie żadnej chęci do pojednania. (…) Chcę mieć rodzinę, a nie instytucję – brzmią słowa księcia Harry’ego, które możemy usłyszeć na opublikowanym przez brytyjską ITV zwiastunie wywiadu.
Książę Harry chciałby pogodzić się z rodziną królewską To wstrząśnie Pałacem Buckingham. „Chciałbym odzyskać mojego ojca”
Książę Harry chciałby pogodzić się z rodziną królewską / fot. Wikimedia Commons / DoD News Features / CC BY 2.0

10 stycznia światło dzienne ujrzy autobiografia księcia Harry’ego o tytule „Spare”. Zanim można będzie ją kupić, miliony fanów zobaczą dwa wywiady syna księżnej Diany. Pierwszy został udzielony dziennikarzowi ITV Tomowi Bradby’emu, zaś drugi przeprowadził Anderson Cooper dla amerykańskiego „60 Minutes”.

W zapowiedzi wywiadu dla brytyjskiej ITV książę Sussex stwierdził, że chciałby pogodzić się z rodziną królewską, zwłaszcza z królem Karolem III i księciem Williamem, ale oni nie są chętni.

– Chciałbym odzyskać mojego ojca. Chciałbym mieć z powrotem mojego brata… Nie wykazali absolutnie żadnej chęci do pojednania. (…) Chcę mieć rodzinę, a nie instytucję – słyszymy.

„Próbowałem zrobić to prywatnie”

Z kolei w zwiastunie wywiadu w „60 Minutes” możemy usłyszeć odpowiedź księcia Harry’ego na pytanie Coopera o to, dlaczego decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej książę wraz z Meghan Markle uczynili tak publiczną.

– Za każdym razem, gdy próbowałem zrobić to prywatnie, pojawiały się przecieki i snucie opowieści przeciwko mnie i mojej żonie – powiedział książę Harry.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe