Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Wygląda jak ja. ale to nie ja. To mój cyfrowy model [VIDEO]

Wygląda jak ja! Ale to nie ja! Według mojej wiedzy pierwszy udostępniony polski cyfrowy model osoby nazwijmy to publicznej!
Maciej Kawecki - model cyfrowy Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Wygląda jak ja. ale to nie ja. To mój cyfrowy model [VIDEO]
Maciej Kawecki - model cyfrowy / Screen FB Maciej Kawecki

To co widzicie to naprawdę nie ja. To algorytmy i ciężka praca polskich naukowców, którzy jak mi mówią „nie mają na świecie konkurencji ze swoimi cyfrowymi modelami”. Mogę przygotować swój wykład będąc chorym, nakarmić nim algorytmy a one stworzą też warstwę mojego głosu tak, że nie rozpoznamy, że wykład prowadzi mój cyfrowy bliźniak. Gdyby coś mi się stało. Gdybym został sparaliżowany. A nawet, gdybym odszedł ten model nadal by do Was tu mógł mówić. Mało tego mamy już AI zdolną do tego, by ten model mówił to, co z dużym prawdopodobieństwem ja bym mógł powiedzieć o ile zostałaby nakarmiona moimi wcześniejszymi wypowiedziami - a jest ich w sieci tysiące.

 

Straszne? Nie, piękne!

Bardzo łatwo patrząc na coś takiego napisać „straszne” ale dla mnie, to jest piękne. Po pierwsze piękne, bo tę jak mówią „jedyną taką na świecie technikę modelowania” stworzyli Polacy. Po drugie dlatego, że jako możliwe zastosowania obok rozrywki jednym tchem mówią o medycynie i pomocy sportowcom. Po trzecie, bo to nie jest zwykły render, który można zrobić od tak pobierając jedno nasze zdjęcie z sieci. Nie bójcie się. Aby stworzyć odtworzenie cyfrowej wersji człowieka, mające zachowanie identyczne jak naturalny odpowiednik potrzeba zebrać setki tysięcy punktów odniesienia z twarzy.

Naukowym twórcą tego projektu jest Prof. Robert Sitnik. Szefem biznesowym i inicjatorem startupu Mnemosis Iwona Guzik i Michał Wiaderek. Projekt uzyskał wsparcie Naukowego Centrum Badań i Rozwoju. Będzie też opisany w mojej książce. Ja jestem dumny, że projekty o tak ogromnym zaawansowaniu technologicznym powstają w moim kraju!
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu Wiadomości
Wizyta Bidena w Polsce? Jest stanowisko Białego Domu

Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że odwiedzi Polskę, choć dodał, że nie wie, w jakim terminie. Powiedział też, że USA nie przekażą Ukrainie samolotów F-16.

„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe