Spotkanie opłatkowe Regionu Rzeszowskiego

4 stycznia licznie zgromadzeni związkowcy z Regionu Rzeszowskiego wzięli udział w spotkaniu opłatkowym, które odbywało się w Domu Diecezjalnym Tabor. Spotkanie przebiegało w atmosferze serdecznych życzeń, wspólnego kolędowania i było okazją do rozmowy, zadumy oraz podzielenia się doświadczeniami.
 Spotkanie opłatkowe Regionu Rzeszowskiego
/ Fot. Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność"

W imieniu Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” przewodniczący Roman Jakim rozpoczął od powitania wszystkich uczestników spotkania i złożenia życzeń.

Opłatek uświetnił swoją obecnością ks. bp Jan Wątroba, który odmówił modlitwę, poświęcił opłatki i w krótkim przemówieniu skierował nasze myśli na temat prawdy, jej zgłębiania oraz potrzeby życia nią na co dzień. Podziękował również Solidarności rzeszowskiej za pielęgnowanie tradycji, za działalność na rzecz pracowników oraz za ustawiczne niesienie pomocy mieszkańcom Ukrainy poprzez podejmowanie różnorakich inicjatyw. 

Kolega Adam Śnieżek – poseł na Sejm RP, życząc wszelkiej pomyślności, podkreślił wartości tkwiące w takich spotkaniach. Natomiast Jolanta Sawicka – wicewojewoda podkarpacki, składając życzenia, mówiła o wielkich zasługach ruchu Solidarność dla Polski, a Piotr Pilch – wicemarszałek województwa podkarpackiego, o wyzwaniach stojących przed Polakami w 2023 r. Życzenia składali również Małgorzata Rauch – podkarpacki kurator oświaty, oraz ks. Jacek Uliasz – dyrektor Instytutu Teologicznego Archidiecezji Lwowskiej, przekazując podziękowania za ofiarowaną pomoc dla Ukrainy.

Świętowanie było tym uroczystsze, że wzięli w nim udział również: ks. prałat Stanisław Słowik, ks. Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Robert Mokrzycki – Duszpasterz Ludzi Pracy, Józef Kardyś – starosta kolbuszowski, Bernadeta Frysztak – wicestarosta ropczycko-sędziszowski, Jerzy Guniewski, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie, Józefa Misiewicz – dyrektor WZS w Rzeszowie, Beata Michałuszko – wicedyrektor PZPW w Rzeszowie, Marek Strączek – dowódca Południowo-Wschodniego Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego, Mieczysław Liber – prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych, Marian Krztoń – przewodniczący Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej, Jerzy Bednarz – przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI, Józef Niemiec – przedstawiciel Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, Henryka Matuszczak – żona Adama Matuszczaka, działacza rzeszowskiej Solidarności, wieloletniego pracownika WSK „PZL-Rzeszów”.

Kliknij, by zobaczyć fotorelację ze spotkania na stronie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego Wiadomości
Beskid Sądecki. Ewakuacja dzieci ze schroniska górskiego

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi w górach, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ewakuowali w czwartek 14 dzieci - uczestników obozu sportowego ze schroniska na Przehybie w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do schroniska uniemożliwiły powalone drzewa.

Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń Wiadomości
Niemcy: Rekordowo niskie zaufanie do Bundeswehry. Sondaż nie pozostawia złudzeń

52 proc. Niemców uważa, że decyzja rządu o wysłaniu czołgów Leopard na Ukrainę była słuszna, 39 proc. jest zdania, że był to błąd - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu telewizji ARD. 59 proc. twierdzi, że ma małe lub żadne zaufanie do Bundeswehry. To najniższa wartość od 1998 roku.

Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot? Wiadomości
Jest decyzja MKOl ws. Rosjan. Będzie bojkot?

Rosyjscy i białoruscy sportowcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Okazuje się, że tę decyzję popiera w pełni... Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję Wiadomości
Nowy prezydent Czech obawia się podsłuchów. Podjął decyzję

Prezydent elekt Czech Petr Pavel zapowiedział, że po swojej inauguracji zleci dokładną inspekcję pomieszczeń na Zamku Praskim, siedzibie głowy państwa. Pavel powiedział w czwartek portalowi tygodnika „Respekt”, że panujące tam warunki uważa za niezadowalające. Ma obawiać się podsłuchów.

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej Wiadomości
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Rozrusznik serca wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej

Kilka gramów daje życie! Rozrusznik wszczepiany bez otwierania klatki piersiowej!

Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Na królewskim balkonie zabraknie miejsca dla księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Co z decyzją króla Karola III ws. księcia Harry'ego i Meghan Markle? Czy monarcha zgodzi się na to, by para wzięła udział w jego najważniejszej ceremonii?

Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach Wiadomości
Oficer uciekł z Rosji. Opowiedział o torturach na ukraińskich jeńcach

Były rosyjski oficer Konstanin Jefremow, który uciekł z Rosji, opowiedział brytyjskiej telewizji, jak traktowano ukraińskich żołnierzy w niewoli.

Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem Wiadomości
Były szef NATO chce żeby Ukraina była europejskim Izraelem

Były szef NATO wraz z szefem Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrijem Jermakiem opracowali dokument, który ma pozwolić Ukrainie liczyć na takie samo wsparcie ze strony USA, na jakiem może liczyć Izrael.

“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom Wiadomości
“Leopardy zostaną spalone jak faszystowskie Tygrysy”. Przewodniczący rosyjskiej Dumy odgraża się Niemcom

Przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin w mocnych słowach zaatakował Niemcy ws. dostarczenia Ukrainie czołgów Leopard. Zapowiedział, że czeka je taki sam los jak Tygrysy, które wykorzystywała armia niemiecka podczas II wojny światowej.

Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem” Wiadomości
Marcinkiewicz skazany na pół roku ograniczenia wolności. „Ziobro jest mściwym człowiekiem”

Zapadł wyrok skazujący Kazimierza Marcinkiewicza na pół roku ograniczenia wolności i wykonywanie prac społecznych. Co na to były premier?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe