Daniel Obajtek wygrywa w sądzie z TVN. Redaktor naczelny programu musi sprostować informacje

Media obiegła informacja o wyroku Sądu Apelacyjnego, który zobowiązał redaktora naczelnego „Czarno na białym” w TVN24 do sprostowania informacji dotyczących prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Chodzi o kwoty inwestycji, zarobków i wartości jego majątku.
TVN24 Daniel Obajtek wygrywa w sądzie z TVN. Redaktor naczelny programu musi sprostować informacje
TVN24 / fot. Flickr.com / Piotr Drabik / (CC BY 2.0)

Poseł KO Marek Sowa wspominał o rzekomych nieprawidłowościach, które miały znaleźć się w oświadczeniach majątkowych prezesa PKN Orlen.

Dane ujawniono w czasie jednego z odcinków programu w 2021 roku. Jak informuje Daniel Obajtek, prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego zobowiązuje redaktora naczelnego „Czarno na białym” do sprostowania nieprawdziwych tez.

Obajtek wygrywa z TVN

Daniel Obajtek nie zawahał się działać w tej sprawie i podjął kroki prawne.

„Prawda zwycięża. Jest prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego zobowiązujący redaktora nacz. Czarno na białym do sprostowania nieprawdziwych tez wygłaszanych m.in. przez Posła Sowę na temat rzekomej wartości mojego majątku, inwestycji i zarobków. Każdy może ocenić ich wiarygodność” – czytamy wpis Daniela Obajtka na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Oburzające. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
"Oburzające". Andrzej Duda mocno nt. Rosji

Trudno o coś bardziej oburzającego, niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności stacji telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal "Wirtualne Media", poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP 2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: We Francji wiek emerytalny o 2 lata w górę wywołał bunt. W Polsce PO chce go podnieść o 7 lat

W styczniu i w lutym we Francji były i będą organizowane przez centrale związkowe protesty związane z proponowaną przez rząd ustawą o podniesieniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, czyli o 2 lata. Jak będzie w Polsce, kiedy PO chce wiek emerytalny podnieść o 7 lat?

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów” Wiadomości
Wielka inwestycja PZPN? „Kadra narodowa potrzebuje wyższych standardów”

Z informacji mediów wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej ma w planach budowę ośrodka szkoleniowego dla kadry narodowej.

Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz Wiadomości
Premier: Od kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz

– Wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonych stawek za gaz – poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe