„Polska i Węgry to najbardziej pozytywne przykłady polityki prorodzinnej w Europie”

– Polska i Węgry, wprowadzając w ostatnich latach szereg ułatwień dla rodzin, znajdują się wśród najbardziej pozytywnych przykładów w Europie – powiedział PAP ambasador RP w Budapeszcie Sebastian Kęciek, który w środę wziął udział w noworocznym przyjęciu wydanym dla korpusu dyplomatycznego przez prezydent Węgier Katalin Novak.
 „Polska i Węgry to najbardziej pozytywne przykłady polityki prorodzinnej w Europie”
/ pixabay.com

Kęciek pojawił się na nim z żoną Izabelą oraz trójką dzieci, w tym z urodzonym niedawno synem Benedyktem. Był jedynym dyplomatą, który przyszedł z rodziną.

"Rodzina pozostaje najważniejsza wartością"

„Jestem mile zaskoczony skalą pozytywnego zainteresowania wczorajszym wydarzeniem. Rzeczywiście wraz z rodziną, w tym miesięcznym synem, wzięliśmy udział w spotkaniu ambasadorów korpusu dyplomatycznego na Węgrzech na zaproszenie prezydent Novak” – powiedział w rozmowie z PAP ambasador RP. „Była to jedyna możliwość, abym mógł pojawić się na nim wraz z żoną. Ucieszyliśmy się bardzo z pozytywnego podejścia do tego pomysłu urzędu, ale także reakcji kolegów dyplomatów innych krajów” – dodał.

Rodzina polskiego ambasadora przyciągnęła duże zainteresowanie, w tym prezydent Novak, która wspomniała o niej w swoim przemówieniu do dyplomatów pełniących swoje misje na Węgrzech.

„Zapraszamy najmłodszych na nasze przyjęcia! Polski ambasador i jego żona przybyli z noworodkiem i dwójką starszych dzieci na noworoczne przyjęcie dla korpusu dyplomatycznego” – napisała na Facebooku prezydent Węgier, dołączając zdjęcie z rodziną ambasadora RP.

„Pracujmy wspólnie nad tym, aby rok 2023 był czasem pokoju, wzajemnego szacunku i pragmatyzmu” – powiedziała w przemówieniu do zgromadzonych dyplomatów prezydent Novak. Podkreśliła również, że dla niej rodzina pozostaje najważniejsza wartością, a Węgry prowadzą prorodzinną politykę.

„Aktywna polityka względem rodzin została wskazana jako jeden z priorytetów prezydentury Katalin Novak. Wczoraj miałem okazję przekonać się empirycznie, że rodzina jest istotnym punktem zainteresowania, niezależnie od tematyki aktywności pani prezydent” – powiedział PAP Kęciek.

Przyjęcie dla korpusu dyplomatycznego zostało zorganizowane w Domu Muzyki w Budapeszcie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos Wiadomości
Chiński balon szpiegowski namierzony nad terytorium USA. Biden zabrał głos

Prezydent USA Joe Biden powiedział w sobotę, że władze "zajmą się" chińskim balonem szpiegowskim, który został namierzony podczas lotu nad terytorium Stanów Zjednoczonych.

Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji Wiadomości
Pożar w elektrowni w Odessie. Ukraina zwraca się z prośbą do Turcji

W Odessie na południu Ukrainy doszło do poważnego pożaru elektrowni. Według informacji podanych przez media, w wyniku zdarzenia pozbawionych prądu jest około pół miliona mieszkańców.Duży sukces. Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację Wiadomości
"Duży sukces". Niemiecki koncern podpisał antyizraelską deklarację

Niemiecki koncern Siemens będzie sprzedawał pociągi tureckim kolejom, a warunkiem było podpisanie deklaracji związanej z bojkotem Izraela – informuje w piątek portal dziennika telewizyjnego Tagesschau, powołując się na ustalenia stacji SWR.

Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli Wiadomości
Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli

W tej chwili u władzy w Polsce ludzie odpowiedzialni, którzy rozumieją, że ta wojna nie może się też odbywać kosztem polskich obywateli – mówiła dziś w Staszowie była premier Beata Szydło.

Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium Wiadomości
Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium

Sobotni konkurs indywidualny w niemieckim Willingen wygrał norweski skoczek Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce na podium przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi, zaś trzecie miejsce zajął Polak - Dawid Kubacki.

Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN Wiadomości
Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN

Władze TVN podjęły decyzję, która może być źle przyjęta przez fanów „Projektu Lady”.

Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu Wiadomości
Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje - przekazało w sobotę MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.

„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN

Po raz kolejny na instagramowym koncie „Dzień dobry TVN” zawrzało. Wszystko za sprawą zdjęcia z Małgorzatą Rozenek.

„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane Wiadomości
„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane

Europejski import rosyjskiego gazu skroplonego wzrósł w ubiegłym roku o 36 procent - informuje belgijski dziennik „Le Soir”, powołując się na organizację ekologiczną Greenpeace.

Niemieckie media ws. Leopardów: Wina spadnie znów na Berlin Wiadomości
Niemieckie media ws. Leopardów: "Wina spadnie znów na Berlin"

Z informacji niemieckich mediów wynika, że państwa NATO mają zwlekać z potwierdzeniem udziału w procedurze tworzenia batalionów pancernych dla Ukrainy.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe