TVN pozywa TVP i Pereirę. „Próba zastraszenia”

Właściciele TVN-u pozywają TVP i Samuela Pereirę, domagając się wpłaty na ich fundację 100 tys. zł, a także zakazu na rok czasu wygłaszania negatywnych twierdzeń nt. stacji.
Logo TVN TVN pozywa TVP i Pereirę. „Próba zastraszenia”
Logo TVN / Screen z kanału YouTube Radio Maryja

Chodzi o wypowiedź Tomasza Sakiewicza, która padła na antenie TVP Info. Dziennikarz zapewniał, że TVN manipuluje ws. katastrofy smoleńskiej "kłamiąc w żywe oczy".

Stacja TVN pozywa teraz TVP, domagając się przeprosin i wpłacenia na fundację 100 tys. złotych. Ponadto dziennikarze nie będą mogli przez rok mówić, że: TVN kłamie, jest stacją Putina, podaje informacje, które chronią Putina, ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej i że materiały TVN są zmanipulowane.

- Powołany przez Prokuraturę Krajową międzynarodowy zespół biegłych nie znalazł na ciałach ofiar katastrofy smoleńskiej obrażeń, które wskazywałyby na wybuch - informował TVN24.

Tymczasem Sakiewicz nie przebierając w słowach, podsumował: "To manipulacja. Kłamią w żywe oczy".

- TVN powiedział, że wykluczono eksplozje, zamach. Z tego dokumentu to nie wynika. Prokuratura wnioskuje o badanie pod tym kątem, czy jest możliwe. Dotychczasowe śledztwo tego nie ustaliło. Nie ma tam informacji, że wykluczono wybuch - mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Pereira: Próba zastraszenia

Szef TVP Info Samuel Pereira odnosząc się do pozwu TVN, podsumował, że jest to próba zastraszenia, która ma się sprowadzać do tego, żeby „dziennikarze nie mieli prawa do krytykowania nie tylko Platformy Obywatelskiej czy Donalda Tuska, ale też najbardziej sprzyjającej tej partii telewizji, jaką jest TVN”.

Tomasz Sakiewicz przyznał, że nie jest to pierwszy pozew od TVN. Podobny otrzymało również Słowo Niezależne. Okazuje się, że w przypadku najnowszej skargi mamy do czynienia z wyjątkową bezczelnością.

- TVN wytaczał nam już procesy. Ten jest najnowszy i najbardziej bezczelny, bo chce zakazu mówienia o nich. Widać wyraźnie, że ścigają się, kto zbuduje większy knebel, kto bardziej zagrozi wolności słowa - powiedział Tomasz Sakiewicz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym Wiadomości
Tadeusz Płużański: Komuniści skazali ją na 10 lat w stanie wojennym

3 lutego 1982 r. Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni wydał najwyższy z wyroków wobec działaczy opozycji w stanie wojennym. Ewa Kubasiewicz, która pracowała w Wyższej Szkole Morskiej jako kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów uczelnianej biblioteki, została skazana na 10 lat pozbawienia wolności i 5 lat pozbawienia praw publicznych.

Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach Wiadomości
Koniec pierwszego dnia drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach

O godz. 22.00 w piątek zamknięto lokale wyborcze w Czechach po pierwszym dniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Lokale zostaną otwarte w sobotę o godz. 8.00, a głosować na kandydatów na prezydenta, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO Petra Pavla lub byłego premiera Andreja Babisza, będzie można do godz. 14.00.

Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock Wiadomości
Rosjanie wściekli po wypowiedzi niemieckiej MSZ. Niemiecki rząd odcina się od Baerbock

Rząd federalny w Berlinie oświadczył, że Niemcy nie są stroną w wojnie na Ukrainie. To reakcja na propagandowe wykorzystywanie przez Rosję wypowiedzi minister spraw zagranicznych RFN Annaleny Baerbock, która we wtorek w Radzie Europy powiedziała: "Prowadzimy wojnę przeciwko Rosji, a nie przeciwko sobie".

Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski Wiadomości
Rosja nie otrzymała zaproszenia. Zacharowa oburzona decyzją Polski

Bez względu na to, jak nasi europejscy niepartnerzy wymyślili swoje próby przepisania historii na nowo, pamięć o radzieckich bohaterach wyzwolicielach i okropnościach nazizmu nie mogą zostać wymazane – twierdzi rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy Wiadomości
Profanacja w Wielkopolsce. Nieznany sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Koziegłowach pod Poznaniem sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraż – informuje w piątek „Głos Wielkopolski”

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności Wiadomości
Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk. Był wybitnym historykiem starożytności

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował Wiadomości
Onet kontra Polska Fundacja Narodowa. Sąd zdecydował

Onet.pl ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące firmy the White House Writers Group i jej kontraktu z Polską Fundacją Narodową – zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar Wiadomości
Atak w Jerozolimie. Jest wiele ofiar

Siedem osób nie żyje, a 10 zostało rannych w wyniku ataku na synagogę w Jerozolimie – przekazało ministerstwo spraw zagranicznych Izraela.

Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm” Wiadomości
Kuriozalne słowa legendarnej aktorki. „Nie byłoby kryzysu klimatycznego, gdyby nie rasizm”

– Wiesz, możesz zająć się czymkolwiek. To seksizm, rasizm, mizoginia, homofobia, cokolwiek, wojna. A jeśli naprawdę się w to wgłębisz, przestudiujesz i poznasz historię, zrozumiesz, że wszystko jest połączone – twierdzi laureatka Oscara, jedna z legend amerykańskiego kina 85-letnia Jane Fonda.

Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie” Wiadomości
Rosja wyrzuca ambasadora Łotwy. „Ma dwa tygodnie”

Moskwa przekazała w piątek, że ambasador Łotwy ma dwa tygodnie na opuszczenie Rosji. Oskarżyła państwa bałtyckie o „totalną rusofobię”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe