Kto zastąpi Christine Lambrecht w niemieckim MON? Niemiecki dziennik wskazuje kandydatkę

Media obiegła głośna informacja o dymisji Christine Lambrecht, która pełniła obowiązki niemieckiej minister obrony. Teraz gazety zastanawiają się, kto mógłby ją zastąpić. Wymienia się tutaj jedno nazwisko.
Christine Lambrecht Kto zastąpi Christine Lambrecht w niemieckim MON? Niemiecki dziennik wskazuje kandydatkę
Christine Lambrecht / PAP/EPA/FILIP SINGER

Zdaniem „Frankfurter Allgemeine Zeitung” odpowiedzialnym za „złe zarządzanie i reprezentację” Bundeswehry jest kanclerz Scholz. 

„Ten niegdysiejszy polityk-specjalista, a później samozwańczy feminista, wcześnie i z dumą zaangażował się w sprawę parytetu płci w gabinecie. Taka tylko pozornie przyjazna kobietom proporcjonalna reprezentacja jest aktem oskarżenia, zwłaszcza gdy w tak oczywisty sposób ma miejsce kosztem predyspozycji” – poinformował dziennik.

W ocenie „Stuttgarter Zeitung” Lambrecht spotykała się z krytyką, która nie zawsze była sprawiedliwa. Kiedy zaczynała swoją pracę, natknęła się na problemy, które istniały od wielu lat. Nie była więc w stanie od razu ich rozwiązać. 

„Christine Lambrecht nigdy nie rozwinęła niezbędnej pasji do sprawowania urzędu ministra obrony, a przynajmniej chęci pełnego zaangażowania się w wielki, odrębny świat polityki obronnej” – dodał dziennik.

Kto zastąpi Christine Lambrecht?

Okazuje się, że najczęściej wymienianą kandydatką jest Eva Hoegl, która jest aktualnie pełnomocniczką Bundestagu do spraw sił zbrojnych. Ocenia się, że polityk dobrze orientuje się w problemach wojskowych i ma odpowiednie kompetencje, by zostać nową minister obrony.

Pod uwagę bierze się również Siemtje Moeller, która jest sekretarzem stanu w ministerstwie obrony.

Jak komentuje „Frankfurter Rundschau”, tym razem „nie może dojść do kolejnego złego wyboru”. Następna osoba, jaka obejmie fotel ministra, „musi nie tylko mieć dobre relacje z szefem rządu Scholzem, aby zapowiadany przez niego zwrot w polityce obronnej udał się w gąszczu obowiązków między Urzędem Kanclerskim a ministerstwem obrony. Musi też być w stanie wyposażyć dysfunkcyjną armię we wszystko, co jest jej potrzebne”.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha Wiadomości
„Zdaję sobie sprawę…” Gorzkie wyznanie Kamila Stocha

Ostatnie występy Kamila Stocha nie należą do najlepszych. Polski skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl wskazał przyczynę swoich problemów w Bad Mitterndorf.

Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji” Wiadomości
Szef NATO bije na alarm: „Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji”

– Putin szykuje nowe ataki, mobilizuje więcej żołnierzy i pozyskuje więcej broni i amunicji, a cel, jakim jest opanowanie Ukrainy, pozostaje niezmienny – powiedział w poniedziałek w stolicy Korei Południowej, Seulu, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Atak nożownika w Brukseli. Są ranni Wiadomości
Atak nożownika w Brukseli. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w poniedziałkowym ataku nożownika w metrze w Brukseli. Napastnik został zatrzymany – poinformowała belgijska policja.

Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem” Wiadomości
Wielka Brytania wydała oświadczenie. „Czołgi Challenger 2 dla Ukrainy trafią na front przed latem”

Brytyjski minister obrony Ben Wallace potwierdził w poniedziałek, że przekazane Ukrainie czołgi Challenger 2 trafią na linię frontu przed latem, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie to nastąpi. Przyznał natomiast, że siły zbrojne wymagają pilnego dofinansowania.

Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek Wiadomości
Poznajesz? Miał zgwałcić 17-latkę. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Zabrza szukają sprawcy zgwałcenia 17-latki. Proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji. W poniedziałek, zgodnie z decyzją prokuratury, policja opublikowała w internecie wizerunek podejrzewanego o to mężczyzny.

[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle Wiadomości
[najnowszy sondaż] PiS jako jedyna partia z rosnącym poparciem. Opozycja w tyle

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „Super Expressu” wynika, że mimo kryzysów gospodarczych i finansowych związanych z wojną na Ukrainie poparcie dla rządu wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, mało tego – od ostatniego miesiąca wzrosło.

Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO] Wiadomości
Policja pokazała nagranie z zatrzymania jednego z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie [WIDEO]

Dzisiaj policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania.

Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino Wiadomości
Nie żyje ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino

W wieku blisko 98 lat zmarł ppłk prof. Wojciech Narębski, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, jeden z opiekunów niedźwiedzia Wojtka, ostatni żyjący w Krakowie żołnierz 2. Korpusu gen. Władysława Andersa.

Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III przerywa milczenie

Dziś brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Król Karol III postanowił, że po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat skandalu, jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle.

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Przepisy uregulują pracę zdalną Wiadomości
Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Przepisy uregulują pracę zdalną

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek 30 stycznia na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe