Afera korupcyjna. Były eurodeputowany Panzeri wycofał apelację od decyzji o tymczasowym aresztowaniu

O tym, że Panzeri zrezygnował z apelacji, poinformowali belgijscy prokuratorzy.
"Ze względów osobistych (Pier Antonio Panzeri) podjął dziś (wtorek) decyzję o wycofaniu apelacji" - czytamy w oświadczeniu prokuratury, cytowanym przez agencję Reutera.
Panzeri to były włoski europoseł. Jest szefem organizacji pozarządowej Fight Impunity, zajmującej się prawami człowieka. Został aresztowany w połowie grudnia w związku z zarzutami korupcji, które wstrząsnęły Parlamentem Europejskim. Miał on otrzymywać "prezenty" z Maroka poprzez ambasadora tego kraju w Polsce Abderrahima Atmouna.
Zarzuty korupcyjne dotyczą całej rodziny Panzeriego, a w związku z dochodzeniem prowadzonym w Brukseli w areszcie domowym we włoskiej Lombardii znalazły się żona i córka byłego eurodeputowanego. Według belgijskich śledczych obie kobiety były świadome jego aktywności i uczestniczyły w transporcie "prezentów" z Maroka. Dochodzenie dotyczy także korzyści, jakie Panzeri, eurodeputowany lewicy w latach 2004-2019, miał otrzymać z Kataru w zamian za wykorzystywanie swoich wpływów na rzecz tego kraju i Maroka.
W związku ze śledztwem w sprawie skandalu korupcyjnego w belgijskim areszcie pozostaje również była wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili z Grecji.
Na czele nowego wywiadu UE miałaby stanąć Ursula von der Leyen

Osiągnięto porozumienie w sprawie reformy kodeksu celnego UE

Decyzja Tuska ws. Mercosur. Ardanowski: „Możemy się domyślać, o czyje interesy chodzi”

Kryzys mieszkaniowy w państwach UE. Tak źle nie było od lat

