[Nasz Patronat] ArtArmor. Sztuka, która ratuje życie

Ekspozycja projektu artystycznego „ArtArmor” przenosi się ze Lwowa do Warszawy. Można się będzie z nią zapoznać w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Eksponat wystawy ArtArmor [Nasz Patronat] ArtArmor.  Sztuka, która ratuje życie
Eksponat wystawy ArtArmor / materiały organizatora

„ArtArmor” to unikatowy projekt, w którym sztuka nie jest figuratywna, lecz dosłownie ratuje życie. Płyty pancerne uzyskują drugie życie jako obiekty artystyczne, których realizacja pozwoli wolontariuszom skierować zebrane środki na potrzeby wojska. Obiekty artystyczne już widziano w Kijowie i Lwowie. Dzięki partnerowi logistycznemu, Nova Post, wystawa zostanie zaprezentowana poza granicami Ukrainy. Według stanu na dzień dzisiejszy stworzono 12 niepowtarzalnych obiektów artystycznych. Wśród nich jest ikona „Archanioł Michał”, którą napisano z błogosławieństwa Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy Epifaniusza, Zwierzchnika Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Ukrainy i przy wsparciu Arcybiskupa Rówieńskiego i Ostrogskiego Hilariona. Jednym z obiektów artystycznych jest płyta pancerna, na której zebrano podpisy najwyższego dowództwa politycznego i wojskowego Ukrainy, m. in. jest wśród nich podpis Prezydenta Ukrainy, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. 

Jeśli chodzi o pierwszy wyjazd zagranicę, inicjator i kierownik projektu, mecenas Ołeksandr Kowalczuk, podkreśla: „Jesteśmy bardzo poruszeni tym wydarzeniem dlatego, że wkładaliśmy maksymalną energię, aby spopularyzować temat obrony naszych żołnierzy po to, żeby zaangażować jeszcze więcej artystów z całego świata, których zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie”. 

 

Wystawa

Otwarcie wystawy
24/01/2023  (wtorek), godzina 14:00
wstęp wolny
Wystawa czynna do
24/02/2023 (piątek)
Godziny otwarcia
wtorek—niedziela 11:00—19:00
czwartek 11:00—20:00 (wstęp wolny)
Więcej informacji
https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/art-armor

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Partnerzy projektu:

Organizacja charytatywna „Fundacja Charytatywna „UKRAINA DLA BOHATERÓW”, GB Event by Kvartal 95, Muzeum Narodowe Historii Ukrainy w Drugiej Wojnie Światowej, agencja kreatywna McCann (Kijów). Partner logistyczny projektu: firma Nova Post, na własny koszt zapewniająca transport eksponatów w Ukrainie oraz w całej Europie. 

Projekt wspierają: 

Biuro Prezydenta Ukrainy, Ministerstwo Obrony Ukrainy, Siły Zbrojne Ukrainy, Urząd Ochrony Państwowej Ukrainy, Ministerstwo do spraw Kombatantów Ukrainy, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Gwardia Narodowa Ukrainy, Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, Policja Narodowa Ukrainy, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, Państwowa Służba Ukrainy do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych, Główny Urząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Ministerstwo do spraw Reintegracji Tymczasowo Okupowanych Terytoriów Ukrainy, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy

Partnerzy medialni
TVP Kultura, Tygodnik Solidarność, tysol.pl, Aktivist, GoOut, I.pl, naszemiasto.pl, Obieg, Trójka
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Casus Belli - Po co komu ta wojna?”. Filmowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP Wiadomości
„Casus Belli - Po co komu ta wojna?”. Filmowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP

Filmowe spotkanie Klubu Publicystyki Kulturalnej SDP. Gośćmi będą Michał Orzechowski i Maciej Maciejewski

Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim, a wykonawcy byli w PE Wiadomości
"Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim, a wykonawcy byli w PE"

Polska była atakowana pieniądzem rosyjskim - taka jest moja teza, a wykonawcy byli w Parlamencie Europejskim, pełnili funkcje europosłów - powiedział we wtorek europoseł PiS Tomasz Poręba. Myślę, że wcześniej, czy później to zostanie udowodnione - dodał.

Senat za nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. 14 poprawek Wiadomości
Senat za nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. 14 poprawek

Senat przyjął we wtorek późnym wieczorem nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym; wniósł do niej rekomendowane uprzednio przez senackie komisje14 poprawek, które znacząco przekształcają przepisy noweli.

Kobieta z bliznami, odzież uciskająca genitalia. Popularna gra The Sims z elementami transgender [FOTO] Wiadomości
Kobieta z bliznami, odzież uciskająca genitalia. Popularna gra "The Sims" z elementami transgender [FOTO]

Popularna gra symulacyjna "The Sims" wprowadziła uaktualnienie z elementami, które sprawiają wrażenie promocji postaw transseksualnych. Gra jest popularna wśród młodzieży.

USA: Biały Dom nie potwierdza wizyty Bidena w Polsce Wiadomości
USA: Biały Dom nie potwierdza wizyty Bidena w Polsce

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby odmówił we wtorek potwierdzenia, że prezydent Joe Biden odbędzie podróż do Polski. Nie odpowiedział też, czy "nie" Bidena dla dostaw myśliwców F-16 dla Ukrainy oznacza też brak zgody na wysłanie samolotów przez sojuszników.

Awaria terminali płatniczych w całej Polsce Wiadomości
Awaria terminali płatniczych w całej Polsce

Jak podaje portal Businessinsider, w poniedziałek wieczorem media społecznościowe zalała fala informacje dot. niemożnością płacenia terminali w sklepach. W wielu miejscach można płacić tylko gotówką. Informację o awarii potwierdza jeden z największych dostawców terminali w Polsce, firma PolCard.

Koniec ery najsłynniejszego samolotu pasażerskiego. Oddano do użytku ostatni egzemplarz Wiadomości
Koniec ery najsłynniejszego samolotu pasażerskiego. Oddano do użytku ostatni egzemplarz

Zakończyła się produkcja legendarnego Jumbo Jeta - ostatni Boeing 747 został oddany do użytku i będzie używany przez przewoźnika Atlas Air. "Oznacza to koniec ery, w której pierwszy w historii Jumbo Jet rządził w przestworzach" - informuje we wtorek agencja Reutera. Producenci zapowiadają, że 747 będzie jeszcze latać przez całe dziesięciolecia.

Trzy postacie z tytułem Człowieka Roku tygodnika „Wprost”, w tym... minister Mariusz Błaszczak Wiadomości
Trzy postacie z tytułem Człowieka Roku tygodnika „Wprost”, w tym... minister Mariusz Błaszczak

31 stycznia Tygodnik „Wprost” przyznał nagrodę Człowieka Roku. Zaszczytny tytuł otrzymał minister Obrony Narodowej i wicepremier Mariusz Błaszczak. Honorowym tytułem Człowieka Roku zostali uhonorowani prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, oraz Sekretarz Stanu USA Antony Blinken. 

Z. Kuźmiuk: Jakiego rodzaju „haki” Rosjanie mają na polityków PO? Wiadomości
Z. Kuźmiuk: Jakiego rodzaju „haki” Rosjanie mają na polityków PO?

Po skandalicznej wypowiedzi europosła Radosława Sikorskiego w radiu Zet, że Polska rozważała udział w rozbiorze Ukrainy, wydawało się przez parę godzin, że Platforma się od niej odetnie, a jej autora spotkają partyjne sankcje.

Jarosław Kaczyński przyjął ofertę Sikorskiego. Prezes PiS dokonał wpłaty 50 tys. zł Wiadomości
Jarosław Kaczyński przyjął ofertę Sikorskiego. Prezes PiS dokonał wpłaty 50 tys. zł

Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją - poinformował PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe