Nowe informacje ws. przeszukania w dawnej Zatoce Sztuki. Znaleziska pomogą ustalić, co stało się z Iwoną Wieczorek?

Sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek służby zajmują się już od 13 lat. Młoda kobieta ostatni raz widziana była w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Bawiła się wtedy w sopockim Dream Clubie. Wszelki ślad po niej zaginął, kiedy wracała nad ranem do domu. Sprawą zainteresowało się nawet krakowskie „Archiwum X”.
Iwona Wieczorek Nowe informacje ws. przeszukania w dawnej Zatoce Sztuki. Znaleziska pomogą ustalić, co stało się z Iwoną Wieczorek?
Iwona Wieczorek / Screen z kanału YouTube Fakt

Śledczy natknęli się na tajemniczego pana z ręcznikiem, zatrzymano również Pawła P., któremu postawiono zarzuty utrudniania śledztwa. Ostatnio pojawiły się kolejne informacje w sprawie. Informator serwisu tvn24.pl przekazał, co udało odnaleźć się w czasie przeszukiwań dawnego budynku Zatoki Sztuki. 

Jeszcze przed świętami służby weszły do dawnego budynku Zatoki Sztuki. W mediach nie brakowało podejrzeń, że przeszukanie to ma jakiś związek ze sprawą Iwony Wieczorek.

Inspektor Marek Dyjasz uważa, że miejsce to mogłoby być idealne do ukrycia zbrodni.

– Nie mam pojęcia, czego prokuratura tam szuka. To miejsce było nieużytkiem z podupadłym domem w momencie zaginięcia Wieczorek. Tam każdy mógł wejść i spotkać się w celach chociażby kryminalnych. To było idealne miejsce, żeby popełnić przestępstwo. Ale czy pozbawić życia Iwonę Wieczorek i ją tam zakopać? Wątpię – stwierdził Dyjasz.

Nowe informacje ws. przeszukania dawnego budynku Zatoki Sztuki

Przeszukanie budynku zlecił krakowski wydział Prokuratury Krajowej. Jeden z kryminalistyków w rozmowie z tvn24.pl ujawnił, co udało się odszukać śledczym w dawnym budynku Zatoki Sztuki.

– Szukano tam raczej przedmiotów, z których można wydobyć ślady, tj. ubrania czy niedopałki papierosów, z których można zabezpieczyć próbkę śliny – powiedział.

Informator portalu dodał, że na miejscu znaleziono nawet „tysiące śladów”.

„Zabezpieczone ślady biologiczne trzeba liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach. Gromadzone są zewsząd – ze środka lokalu, z zewnątrz, z baru, ze śmieci, ze studzienek” – napisano w serwisie tvn24.pl.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli Wiadomości
Beata Szydło: Wojna nie może odbywać się kosztem polskich obywateli

W tej chwili u władzy w Polsce ludzie odpowiedzialni, którzy rozumieją, że ta wojna nie może się też odbywać kosztem polskich obywateli – mówiła dziś w Staszowie była premier Beata Szydło.

Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium Wiadomości
Fenomenalny konkurs w Willingen! Polak na podium

Sobotni konkurs indywidualny w niemieckim Willingen wygrał norweski skoczek Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce na podium przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi, zaś trzecie miejsce zajął Polak - Dawid Kubacki.

Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN Wiadomości
Złe wieści dla Małgorzaty Rozenek. Jest decyzja TVN

Władze TVN podjęły decyzję, która może być źle przyjęta przez fanów „Projektu Lady”.

Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu Wiadomości
Szef MON składał kwiaty przed flagą UPA? Jest reakcja resortu

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje - przekazało w sobotę MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.

„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Dlaczego ją zatrudniliście?”. Burza w sieci pod zdjęciem z Małgorzatą Rozenek w Dzień Dobry TVN

Po raz kolejny na instagramowym koncie „Dzień dobry TVN” zawrzało. Wszystko za sprawą zdjęcia z Małgorzatą Rozenek.

„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane Wiadomości
„Le Soir”: Kwitnie europejski import skroplonego gazu z Rosji. Zaskakujące dane

Europejski import rosyjskiego gazu skroplonego wzrósł w ubiegłym roku o 36 procent - informuje belgijski dziennik „Le Soir”, powołując się na organizację ekologiczną Greenpeace.

Niemieckie media ws. Leopardów: Wina spadnie znów na Berlin Wiadomości
Niemieckie media ws. Leopardów: "Wina spadnie znów na Berlin"

Z informacji niemieckich mediów wynika, że państwa NATO mają zwlekać z potwierdzeniem udziału w procedurze tworzenia batalionów pancernych dla Ukrainy.

„Więzi się zacieśniają”. Chiński minister w Moskwie. Na co ze strony Pekinu może liczyć Putin? Wiadomości
„Więzi się zacieśniają”. Chiński minister w Moskwie. Na co ze strony Pekinu może liczyć Putin?

Wiceszef resortu spraw zagranicznych Chin spotkał się w Rosji z Siergiejem Ławrow – przekazał chiński i dodał, że więzy pomiędzy Chinami a Rosją się zacieśniają.

Hiszpańskie media: Włochy Meloni coraz bardziej przypominają Polskę Wiadomości
Hiszpańskie media: Włochy Meloni coraz bardziej przypominają Polskę

Dojście do władzy będącej w sojuszu w jednej frakcji Parlementu Europejskiego z PiS Giorgii Meloni i jej Braci Włochów w sojuszu z Ligą Salviniego i Forza Italia Berlusconiego, wywołało drżenie brukselskich elit. Czy teraz spełniają się ich "czarne" scenariusze? O tym traktuje omówienie doniesień hiszpańskiej prasy Małgorzaty Wołczyk na łamach DoRzeczy.pl

Legenda reprezentacji Polski mocno o Lewandowskim. Obraża się za to, że ktoś na niego nie gra Wiadomości
Legenda reprezentacji Polski mocno o Lewandowskim. "Obraża się za to, że ktoś na niego nie gra"

Były reprezentant Polski gorzko na temat Roberta Lewandowskiego. "Lewandowski czasami obraża się za to, że ktoś na niego nie gra".

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe