Szefowa Polskiego Radia 24 Joanna Turek odchodzi ze stanowiska. Wiadomo, kto ją zastąpi

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, w poniedziałek ze swojego stanowiska odeszła dyrektor i redaktor naczelna Polskiego Radia 24, Joanna Turek. Wiadomo, kto ją zastąpi. Formalna zmiana nastąpi już 1 lutego.
Logo Polskie Radio 24 Szefowa Polskiego Radia 24 Joanna Turek odchodzi ze stanowiska. Wiadomo, kto ją zastąpi
Logo Polskie Radio 24 / Screen z kanału YouTube Polskie Radio

Joanna Turek pełniła swoje obowiązki od 2016 roku. To wtedy zaczęła pracę w Polskim Radiu, przenosząc się z Telewizji Republika. W marcu 2018 r. powołano ją na stanowisko wicedyrektora Polskiego Radia 24, a w czerwcu 2019 redaktora naczelnego oraz dyrektora anteny.

Najnowsze doniesienia zostały potwierdzone przez Polskie Radio.

- Pani Joanna Turek złożyła rezygnację ze względu na chęć zaangażowania w inne projekty, a Zarząd Polskiego Radia przychylił się do tej prośby - poinformowała rzeczniczka prasowa radia Monika Kuś.

Kto zastąpi Joannę Turek?

Wiadomo, że Turek zastąpi na stanowisku Krzysztof Świątek, który w okresie 2003 - 2016 był dziennikarzem i redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność". Od 2017 roku pracował również w Polskim Radiu.

- Jego bogate doświadczenie dziennikarskie i zarządcze jest gwarantem rozwoju anteny i wysokiego poziomu prezentowanych treści - argumentowała Kuś.

Tymczasem portal Press.pl dotarł do maila autorstwa Joanny Turek, która wyznała, że cała sytuacja budzi w niej wiele wzruszenia i emocji. 

- Decyzja o odejściu z radia nie była dla mnie łatwa, bo jako zespół udało nam się zrealizować wiele wyznaczonych celów, a antena cały czas pnie się w rankingach w górę. Wierzę, że udało nam się wiele wspólnie wypracować, aby redakcja Polskiego Radia 24 działała jak dobrze naoliwiona maszyna. Czuję satysfakcję i dumę, gdy widzę, co udało się osiągnąć antenie od momentu, gdy stałam się częścią zespołu ponad 6 lat temu - przytacza maila Joanny Turek portal "Presserwis".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gigantyczne utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i Kolei Mazowieckich Wiadomości
Gigantyczne utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i Kolei Mazowieckich

Z powodu problemów z zasilaniem sieci trakcyjnej na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego występują olbrzymie utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Niektóre pociągi są odwołane, a inne opóźnione około 60 minut. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

[najnowszy sondaż] Tendencja wzrostowa PiS, duży spadek Hołowni. Jaki wynik koalicji Agrounii z Porozumieniem? Wiadomości
[najnowszy sondaż] Tendencja wzrostowa PiS, duży spadek Hołowni. Jaki wynik koalicji Agrounii z Porozumieniem?

Pracownia United Surveys na zlecenie "Wirtualnej Polski" przeprowadziła badanie preferencji partyjnych. Jak chcą głosować Polacy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już za kilka miesięcy?

Idol opozycji Roger Waters broni Putina i atakuje Polaków Wiadomości
Idol opozycji Roger Waters broni Putina i atakuje Polaków

Były muzyk Pink Floyd Roger Waters w rozmowie z dziennikiem "Berliner Zeitung" wygłosił kolejne kontrowersyjne słowa ws. wojny na Ukrainie. Przy okazji wspomniał o Polakach i skrytykował prezydenta USA Joe Bidena.

[WIDEO] Wielki pożar w rafinerii Łukoil w Rosji Wiadomości
[WIDEO] Wielki pożar w rafinerii Łukoil w Rosji

Rosyjskie i ukraińskie media informują, że w rafinerii ropy naftowej Łukoil w miejscowości Kstowo w obwodzie niżnowogrodzkim w Rosji doszło do dużego pożaru. Niebezpieczeństwo zostało już zażegnane, ale strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin.

Czy Finlandia przystąpi do NATO bez Szwecji? Szef MSZ Finlandii zabiera głos Wiadomości
Czy Finlandia przystąpi do NATO bez Szwecji? Szef MSZ Finlandii zabiera głos

Oczekujemy, że Finlandia i Szwecja przystąpią do NATO przed lipcowym szczytem w Wilnie; możliwość wejścia do Sojuszu samej Finlandii bez Szwecji to na razie „spekulacje” – powiedział we wtorek szef MSZ Finlandii Pekka Haavisto po spotkaniu ze swoim szwedzkim odpowiednikiem Tobiasem Billstromem w Helsinkach.

Nie żyje prezes Boeing Poland Wiadomości
Nie żyje prezes Boeing Poland

Nie żyje Rafał Stepnowski, prezes Boeing Poland, szef Boeing International na Polskę i Europę Wschodnią i szef ds. rządowych w Polsce. Był wybitnym menadżerem, działał na rzecz rozwoju gospodarczego Polski, obronności naszego kraju oraz budowy centrów edukacyjnych dla młodzieży. Miał 54 lata.

Rosja może udzielić pomocy. Kadyrow proponuje specjalny status niepodległości Śląska Wiadomości
"Rosja może udzielić pomocy". Kadyrow proponuje "specjalny status niepodległości Śląska"

Podległy Rosji przywódca Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow najnowszy wpis na Telegramie poświęcił Polsce.

Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce Wiadomości
Czeska policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo kobiety. Może przebywać w Polsce

Prascy śledczy poszukują 42-letniego Petra Krausa podejrzewanego o zabójstwo kobiety, do którego doszło w czeskiej Pradze. Mężczyzna może przebywać na terenie Polski. Jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO” Wiadomości
OKO.press: „UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO”

Portal OKO.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Według urzędników z Brukseli Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
„To nie jest dobra wiadomość”. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

„W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych” – pisze na łamach „The Moscow Times” Piotr Kozłow. „The Moscow Times” był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe