W Urzędzie Miasta w Rzeszowie powstała Solidarność

Do organizacji zakładowej NSZZ "Solidarność" w Urzędzie Miasta w Rzeszowie, choć powstała zaledwie dwa tygodnie temu, należy już ponad siedemdziesięciu pracowników.
 W Urzędzie Miasta w Rzeszowie powstała Solidarność
/ fot. NSZZ Solidarność

- Założenie Związku w naszym Urzędzie to nie jest inicjatywa ostatnich dni. Od 2013 roku jestem przedstawicielem załogi w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. Jesienią otrzymałem pismo, pod którym podpisało się 458 osób, czyli ponad połowa pracowników urzędu. W piśmie postulowano, by podjąć z kierownictwem magistratu rozmowy na temat poprawy warunków płacowych. Postulaty zostały więc przedstawione Prezydentowi. Otrzymał on również oficjalne pismo w tej sprawie - mówi Marian Salwik, przewodniczący Solidarności w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. - W tym czasie padł także pomysł, by założyć związek zawodowy. Zaproponowałem, aby była to Solidarność, bo jest najbliższa mojemu sercu, poza tym to największy, najsilniejszy związek zawodowy w Polsce. W efekcie, 12 stycznia doszło do spotkania, podczas którego zdecydowano o założeniu związku, 17 stycznia zaś go zarejestrowano. 

Jak mówi Marian Salwik, celem organizacji zakładowej w Urzędzie Miasta w Rzeszowie jest obrona godności i interesów pracowniczych (zawodowych i socjalnych) członków, a w szczególności: zabezpieczenie praw pracowniczych w zakresie wykonywanej pracy zawodowej, wynagrodzenia, warunków socjalno-bytowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jak zaś informuje Joanna Stopyra z Działu Rozwoju Związku ZR Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność", w wyniku pierwszych wyborów w organizacji na funkcję Przewodniczącego został wybrany Marian Salwik. Zastępcą przewodniczącego -Andrzej Komosa, sekretarzem – Jacek Czajka, skarbnikiem – Karina Nowacka, zaś członkiem zarządu – Marcin Deręgowski.

Marian Salwik dodaje, że dziś do organizacji zakładowej NSZZ "S" Pracowników Urzędu Miasta w Rzeszowie należy już ponad 70 osób. - Na jutro wyznaczono termin spotkania z przedstawicielami naszego kierownictwa - zapowiada. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wpadka w Pytaniu na śniadanie. Nie wiedziały, że są na wizji. Widzowie wszystko słyszeli Wiadomości
Wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Nie wiedziały, że są na wizji. Widzowie wszystko słyszeli

"Pytanie na śniadanie" to program "na żywo", w którym nietrudno o wpadkę. Przekonały się o tym Izabella Krzan i zaproszone do studia ekspertki. Nie wiedziały, że już są na żywo, a widzowie usłyszeli zakulisowe rozmowy.

Ambasador USA: relacje amerykańsko-polskie nigdy nie były silniejsze Wiadomości
Ambasador USA: relacje amerykańsko-polskie nigdy nie były silniejsze

Relacje amerykańsko-polskie nigdy nie były silniejsze niż są obecnie. Ponieważ nigdy nie wykonaliśmy tak dużo praktycznej pracy na poziomie codziennym, tak jak robimy to teraz – mówił w poniedziałek w Przemyślu na Podkarpaciu ambasador USA Mark Brzezinski.

Dramatyczne dane z Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby dokonywanych aborcji Wiadomości
Dramatyczne dane z Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby dokonywanych aborcji

Jak podaje Deutsche Welle, w 2022 roku liczba dokonanych w Niemczech aborcji była najwyższa od 10 lat i wzrosła o niemal 10 proc. w odniesieniu do poprzedniego roku.

Sejm: Konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji? Wiadomości
Sejm: Konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji?

W Narodowy Dzień Życia 24 marca br. w gmachu Sejmu odbyła się wyjątkowa konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji? Była to okazja do afirmacji życia ludzkiego, które od 25 lat jest chronione przez Polską Konstytucję. Wystąpienia dotyczyły zarówno aspektów prawnych jak i moralnych.

Wiadomości
Dyski Seagate — które modele warto brać pod uwagę?

Marka Seagate to znany na całym świecie producent urządzeń pamięci masowej. Ta założona pierwotnie w Kalifornii firma oferuje wysokiej jakości dyski twarde, które znane są z wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym modelom i zastanówmy się, jaki dysk najlepiej wybrać.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama i Kate Middleton wstrząśnie światowymi mediami Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama i Kate Middleton wstrząśnie światowymi mediami

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Brytyjskie media donoszą dziś o decyzji księcia Williama i Kate Middleton, która może wstrząsnąć światowymi mediami.

Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie Wiadomości
Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova na konferencji poświęconej słowackiej polityce zagranicznej stwierdziła w poniedziałek, że wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie. – Taką sytuację spotyka się częściej na Słowacji niż gdziekolwiek indziej – dodała.

Dokonała rzeczy obrzydliwej. Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego Wiadomości
"Dokonała rzeczy obrzydliwej". Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego

Śmierć Mateusza Murańskiego odbiła się głębokim echem w mediach na początku lutego. Teraz głos na ten temat zabrał ojciec zawodnika FAME MMA – Jacek Murański.

Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

W niedzielę 68 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; największą grupę liczącą 35 osób zatrzymano w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) - podała SG w raporcie z minionej doby.

„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych” Wiadomości
„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych”

Dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek poinformował na Twitterze, że w nocy politycy Ruchu Narodowego i Konfederacji „wtargnęli” do siedziby Telewizji Mediów Narodowych. Strona serwisu medianarodowe.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe